DESER PO POLSAT BOXING NIGHT

Gdynia, niedziela, plac Grunwaldzki 1. Po sobotnich emocjach związanych z finałami Mistrzostw Europy w Charkowie i zawodową galą Polsat Boxing Night, nazajutrz w południe (godz. 14:00) rozpoczną się walki turnieju o Puchar Bombardierów z Wybrzeża. Impreza olimpijskiego pięściarstwa odbywać się będzie z okazji corocznych obchodów Święta Morza, a nad nią honorowy patronat od wielu lat sprawuje prezydent Gdyni dr Wojciech Szczurek.

- Do tej chwili na nasz turniej potwierdziły udział klubowe ekipy z województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i zachodnio-pomorskiego. Naturalnie nie zabraknie pięściarskiej młodzieży miejscowego Bombardiera – informuje nasz portal Jarosław Rydzewski, główny organizator, jednocześnie wiceprezes Pomorskiego OZB i szkoleniowiec gdynian. W poprzednich latach pojedynki odbywały się na Skwerze Kościuszki. W tym roku miejsce wybrano w muszli koncertowej przy Placu Grunwaldzkim 1 w Gdyni.

Pamięci mistrzom pięści

Jednodniowy miting poświęcony jest najwybitniejszym pięściarzom pochodzącym z Wybrzeża - między innymi: wicemistrzowi olimpijskiemu z Helsinek (1952 rok) i brązowemu medaliście IO z Londynu (1948 r.), Aleksemu Antkiewiczowi, mistrzowi olimpijskiemu z Helsinek (1952 r.), Zygmuntowi Chychle, brązowym medalistom IO z Rzymu (1960 r.), Brunonowi Bendigowi, Meksyku (1968) Hubertowi Skrzypczakowi, i Montrealu (1976) Leszkowi Kosedowskiemu oraz zawodowemu mistrzowi świata Dariuszowi Michalczewskiemu. - Zmieniliśmy miejsce walk i uważamy, że boks w muszli koncertowej, która położona jest blisko gdyńskiego Teatru Muzycznego będzie strzałem w dziesiątkę. Oby dopisała pogoda – dodał Jarosław Rydzewski.

Tak było rok temu >>>

Dwanaście miesięcy temu, po ostatnim gongu VII turnieju o Puchar Bombardierów z Wybrzeża najlepszymi pięściarzami zostali: Hubert Benkowski (waga półśrednia, Bombardier Gdynia) i Kamil Al-Temini (waga półciężka, Sako Gdańsk). W sumie rozegrano 11 walk, a klubowo najwięcej zwycięstw odnieśli wychowankowie Jarosława Rydzewskiego i Dariusza Gumowskiego, pięściarze miejscowego Bombardiera, a także gdańskiego Sako, którym w narożniku sekundował wicemistrz Europy seniorów z 2015 roku, olimpijczyk Tomasz Jabłoński.

Zawodnicy tych ekip wygrali po 3 walki; Hubert Benkowski pokonał - 3:0 na punkty - Artura Aroutioniana (Sako Gdańsk), Kamil Al-Temini także (3:0) na punkty Damiana Smagieła (Bombardier Gdynia). Ponadto, dla Bombardiera pojedynki rozstrzygnęli: Jakub Tomczak (w. 66 kg) i Adrian Stanulewicz (w. 81 kg), dla Sako: Adrian Nowosad (w. 70 kg) oraz w kategorii seniorów Jan Niedźwiedzki (waga średnia).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.