POJEDYNKI NAD SŁONECZNYM BAŁTYKIEM

Otwarcie z Dariuszem Michalczewskim

Hubert Benkowski i Kamil Al-Temini,  pięściarze z Gdyni zostali wybrani najlepszymi zawodnikami VI Turnieju o Puchar Bombardierów z Wybrzeża. Pojedynki w słoneczne, upalne południe odbyły się nad Bałtykiem, na malowniczo położonym Skwerze Kościuszki w Gdyni. Zorganizowane zostały z okazji Dni Morza pod patronatem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. - To pamięć o najwybitniejszych postaciach, pięściarzach pochodzących z Wybrzeża. Mam na myśli medalistów olimpijskich:Aleksego Antkiewicza, Zygmunta Chychłę, Brunona Bendiga, Huberta Skrzypczaka, Leszka Kosedowskiego - mówi Jarosław Rydzewski, główny organizator, jednocześnie trener Bombardiera Gdynia. Do tych wspaniałych pięściarzy dołącząją jeszcze Marian Karolak i Dariusz Michalczewski. Ten ostatni właśnie przyjechał na otwarcie imprezy. - Ja też tak zaczynałem. Pomimo ogromnego skwaru wierzę, iż rywalizujący w ringu pięściarze zademonstrują dobre przygotowanie techniczne i fizyczne. Bo w przeciwnym razie nie można marzyć o sukcesach - powiedział "Tiger" Michalczewski, który zunifikował mistrzowskie pasy organizacji WBO, WBA, IBF.

Nie był zadowolony

Na Skwerze Kościuszki w jednodniowym turnieju wystąpiło 7 klubowych ekip: Czarni SłupskBeniaminek Starogard GdańskiGwardia Szczytno, PIRS OlsztynSako Gdańsk/Gdynia i gospodarze  Bombardier Gdynia. - Nie jestem zadowolony z frekwencji. Kilka klubów, potwierdzając wcześniej uczestnictwo, nie stawiło się na zawody, a to wprowadziło dezorganizację walk - ujawnił nam zmarwiony trener Rydzewski. Zeszły rok prezentował się znacznie okazalej >>>

Wyniki starć VI Turnieju o Puchar Bombardierów z Wybrzeża (25.06.2016) Gdynia

Kadet
Kategoria 57 kg
Radosław Nowicki (Czarni Słupsk) vs. Jakub Drążek (Gwardia Szczytno) 3-0
Kategoria 60 kg
Kamil Myszka (Beniaminek Starogard Gdański) vs. Kacper Poweska (Sako Gdańsk) 3-0
Kategoria 66 kg
Jakub Tomczak (Bombardier Gdynia) vs. Piotr Rewiuk (Czarni Słupsk) 3-0
Kategoria 70 kg
Adrian Nowosad (Sako Gdańsk) vs. Piotr Rosławski (Bombardier Gdynia) 2-1
Kategoria 75 kg
Paweł Rosiński (Czarni Słupsk) vs. Mateusz Pałubicki (Beniaminek Starogard Gdański) 3-0
Kategoria +81 kg
Adrian Stanulewicz (Bombardier Gdynia) vs. Suren Simonyan (Sako Gdańsk) 3-0

Junior
waga półśrednia

Hubert Benkowski (Bombardier Gdynia) vs. Artur Aroutionian (Sako Gdańsk) 3-0

Senior
waga półśrednia
Damian Czerniewicz (PIRS) vs. Paweł Smagieł (Bombardier Gdynia) 2-1
waga średnia
Jan Niedźwiedzki (Sako Gdańsk) vs. Konrad Olszewski (Bombardier Gdynia) 2-1
Mateusz Pisarek (PIRS) vs. Piotr Stiller (Bombardier Gdynia) 2-1
waga półciężka
Kamil Al-Temini (Sako Gdańsk) vs. Damian Smagieł (Bombardier Gdynia) 3-0

Supervisorem był Jerzy Guss, delegatem ITO: Tadeusz Reszczyński (obaj POZB Gdańsk). Najładniejsze walki rozegrali: Kamil Myszka i Kacper Poweska, Hubert Benkowski - Artur Aroutionian, Jan Niedźwiedzki - Konrad Olszewski oraz Kamil Al-Temini - Damian Smagieł. 

Inna bajka

Jednym z sekundantów był wicemistrz Europy, obecnie przygotowujący się do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, Tomasz Jabłoński. - Nie pierwszy raz stawałem w sekundancmim narożniku i uwagi kierowałem do swoich młodszych kolegów. Praca trenera nie należy do łatwych zadań i jest  zupełnie inną bajką, aniżeli rywalizacja w zawodników ringu. Teraz już tylko koncentruję się na występie w Rio. Przede mną ostatni etap przygotowań do tej prestiżowej imprezy. Powinno być dobrze...- powiedział Tomasz Jabłoński.

Startujący otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe. Turniej dofinansowany był ze środków Urzędu Miasta Gdynia.

Sponsorzy: Bałtykgaz, Bar Cargolift, Nypel, Klir, Kuguar Security, OPEC, Konstal, Studio Rekreacji Activ, As Taxi, Fundacja Darka Michalczewskiego "Równe Szanse". 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.