TRWAJĄ ROZMOWY W SPRAWIE WALKI PULEW vs TAKAM - PAS IBF W STAWCE?

Carlos Takam (34-3-1, 26 KO) powróci do gry 17 czerwca na ringu we Włoszech, a promujący go Christian Cherchi próbuje doprowadzić do starcia z Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO) w walce o wakujący tytuł mistrza świata federacji International Boxing Federation wagi ciężkiej.

Co prawda Bułgar jest już uznany za oficjalnego challengera do tytułu, lecz jeśli Władimir Kliczko (64-5, 53 KO) zdecyduje się na rewanż z Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO), to Pulew pozostanie bez walki o tytuł do przyszłego roku. Ewentualny rewanż Kliczko vs Joshua miałby się odbyć najwcześniej na przełomie października i listopada. Władze organizacji mogą pozwolić na taką walkę, ale również mogą odebrać Anglikowi tytuł i wystawić Pulewa do starcia o wakujący pas. A pierwszym zawodnikiem w kolejce w rankingu jest właśnie mocno bijący Kameruńczyk z francuskim paszportem.

- Pozostajemy w kontakcie z IBF i mamy nadzieję, że uda się nam doprowadzić do takiej walki z Pulewem. Najważniejszy jest status Joshuy. Zdobył pas w kwietniu 2016 roku w dobrowolnej obronie, a nie w obowiązkowej. Obronił go trzy razy i jeśli rzeczywiście w listopadzie przystąpi do rewanżu z Kliczką, będzie to dla niego już czwarta obrona, ale czwarta dobrowolna. Jego promotor prosi IBF o przesunięcie potyczki z Pulewem na przyszły rok, a to będzie oznaczało dwa lata bez obowiązkowej obrony. Takie rzeczy nie zdarzały się wcześniej w tej federacji - mówi zdumiony Cherchi.

- Oczywiście konfrontacja Joshuy z Kliczką była wielkim wydarzeniem, czymś bardzo potrzebnym dla całego boksu, ale jeśli dojdzie do ich drugiego spotkania, wówczas pas IBF powinien znaleźć się w stawce pojedynku dwóch najwyżej notowanych pięściarzy w rankingu. A na dzień dzisiejszy są to Pulew i Takam. Udaję się na konwencję IBF i sprawdzę, jak się mają wszystkie sprawy. Być może doprowadzimy do jeszcze innego rozwiązania i Pulew zmierzy się z Takamem w walce o pas w wersji tymczasowej - kontynuował włoski promotor.

PROMOTOR PULEWA: JOSHUA MA DWA OBLICZA >>>

- Mój zawodnik nadal jest sporym zagrożeniem dla każdego na świecie. Jego starcie z Pulewem byłoby walką z rodzaju 50 na 50, bez wyraźnego faworyta. Pulew pewnie chciałby walki w Bułgarii, my we Francji, więc być może udałoby się doprowadzić do niej w Chinach, gdzie Carlos boksował ostatnio? - dodał opiekun kariery Takama.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 23-05-2017 19:16:56 
literówka w tytule...
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 23-05-2017 19:20:25 
'... Pulew pewnie chciałby walki w Bułgarii, my we Francji, więc być może udałoby się doprowadzić do niej w Chinach...' - całkiem śmiesznie się czyta ten fragment
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 23-05-2017 19:58:25 
Nie wiem co Pulew miałby zyskać na walce o pas tymczasowy w momencie w którym jest nr 1 i obowiązkowym pretendentem. Jeszcze walcząc o niego w walce z zawsze groźnym turem Takamem. Dla Carlosa oczywiście to byłaby wielka szansa na uzyskanie przepustki do walki z AJ ale dla Pulewa który takie prawo już wywalczył? Co innego gdyby stawką walki rzeczywiście był pełnoprawny tytuł IBF. Wtedy jest o co walczyć.

A sama walka byłaby ciekawa. Postawiłbym w granicach 60/40 na Pulewa bo myślę ż wymęczyłby przewagę. Takam nie ufa swojej kondycji chyba i mógłby przespać za dużo rund.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 23-05-2017 20:09:45 
Autor komentarza: BlackDog
Zarobił by piniądz i nie rdzewiał by jak Szpilka np. Takam robi KO na Pulevie więc takiej walki nie będzie i nie ma co gdybać.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 23-05-2017 20:17:57 
Takam to nie jest biorąc pod uwagę możliwości i położenie Kubrata zawodnik na podtrzymanie aktywności. Carlos to raczej w jego przypadku ciężka walka z możliwym wynikiem w obie strony i choć ja stawiałbym lekko na Kubrata to jednak ryzyko jest zbyt duże by się to opłacać miało w przypadku walki o "aż" podtrzymanie aktywności. A zarobić to on zarobi walcząc o pas Ibf.
 Autor komentarza: KWAZIMODO
Data: 23-05-2017 21:08:16 
Mam nadzieje , że Takam go opierze. Pulew jest nudny jak Ustinowy , Dimitrenki i inne wynalazki.
 Autor komentarza: tomekck91
Data: 23-05-2017 21:45:18 
No to Ortiz tak jak Pulew, niech dostanie walkę z miejsca o pas czy to z AJ czy z innym zawodnikiem. A rewanż AJ vs Klinczko o x większy hajs bez pasów niż dwie walki o pas.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 23-05-2017 22:44:48 
Patrząc na ostatnią walkę Pulewa to można by mu doradzić wykupienie grobowca na cmentarzu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.