MAŁE PIĘŚCI: KONKURS WARSZAWSKI

W przyszłym tygodniu czeka Was premiera szkicu fragmentu księgi plugawej, którą pod koniec 2017 roku opublikuje wydawnictwo Gniew Boży. ''Szlakiem awantur. Brudny przewodnik po powojennej Warszawie'' to rzecz poświęcona wszystkiemu, co w stolicy najpiękniejsze: meczom bokserskim, ulicznej przemocy, drobnej i zorganizowanej przestępczości, szeroko pojętej sztuce marginesu. Czytelnicy znajdą się w samym środku akcji, przechadzając się szlakami Warszawy niczym współcześni flanerzy o punkowej proweniencji - członkowie subkultury, na którą składa się bezcelowe spacerowanie po ulicach, kontemplowanie miejskiego fermentu oraz wielogodzinne obserwowanie. Brud w najczystszej postaci. 

Dziś zadajemy Wam pytanie konkursowe związane z warszawskimi awanturami: jak nazywał się zmarły w 2011 roku polski prozaik, scenarzysta filmowy oraz scenarzysta telewizyjny, który w latach 1952-60 uprawiał boks w stołecznym klubie Polonia? Warto również poszerzyć odpowiedź o kilka ciekawostek.

Czekamy na Wasze odpowiedzi w sekcji komentarzy. Możecie je również przesyłać na adres e-mail: bilunski.jakub@gmail.com. Autorzy najdokładniejszych i najciekawszych odpowiedzi otrzymają książki Marka Nowakowskiego. ''Najwarszawściejszy z pisarzy'' jest jednym z głównych źródeł cytatów, które współtworzą brudny przewodnik.

***

''Szlakiem awantur. Brudny przewodnik po powojennej Warszawie'', wydawnictwo Gniew Boży, premiera: grudzień 2017

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: martek2
Data: 26-12-2016 09:43:43 
Leszek Płażewski
Pisarz i scenarzysta, bard blokowisk, współtwórca "małego realizmu". Jak żaden pisarz przed nim potrafił opisać realia życia zwykłych ludzi w epoce Gomułki.
Z wykształcenia był geodetą, pracował także jako ślusarz, spawacz, a nawet uprawiał zawodowo boks. Ale równocześnie coś kazało mu pisać.
 Autor komentarza: coolpix
Data: 26-12-2016 10:50:16 
Jerzy Marek Nowakowski
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.