Archiwum wiadomości z dnia: 2016-10-28

 

ZAPOMNIANY MISTRZ - MARCEL CERDAN

Wczoraj mijała sześćdziesiąta siódma rocznica (27 października 1949 roku) tragicznej katastrofy lotniczej, w której zginął jeden z najwspanialszych pięściarzy wagi średniej, Marcel Cerdan (111-4, 65 KO). Samolot, jakim "Marokański Bombardier" leciał do Nowego Jorku na wielki rewanż z Jake'em LaMottą (83-19-4, 30 KO), rozbił się o szczyt góry Vara na wyspie San Miguel na Azorach. Cerdan miał wtedy 33 lata.


JAK KLICZKO PRZEPOWIEDZIAŁ JOSHUI PRZYSZŁOŚĆ

Koło nosa przeszła nam mega walka Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO), choć obie strony pozostają w rozmowach i taki pojedynek być może tylko został odłożony do początku wiosny. Ale obaj zawodnicy mieli okazję swego czasu posparować w Austrii, a tygodnik Boxing News przypomina rozmowę z Ukraińcem tuż po tamtych sparingach.

WIDEO: SOSNOWSKI vs KOWALCZYK (-91kg)

Jan Sosnowski (-91kg) niczym... Maciek Zegan. Gdy walka jest prowadzona w szybkim tempie, takie sytuacje się zdarzają. Pięściarz klubu BSB Astoria Bydgoszcz półtora miesiąca temu zdobył srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Wczoraj spotkał się podczas Międzynarodowego Turnieju im. Feliksa Stamma z Mateuszem Kowalczykiem. Obaj zadali po kilka mocnych ciosów, ale nokaut nastąpił po... uderzeniu głową. Wszystko rozegrało się bardzo szybko i umknęło uwadze arbitra. Tak więc mieliśmy powtórkę z walki Zegan vs Martinet.