Archiwum wiadomości z dnia: 2016-09-15

 GALA POZNAŃ FIGHT NIGHT

24 września w Poznaniu w hali CityZen o godzinie 17.00 rozpocznie się Międzynarodowy Mecz Bokserski Juniorów Polska vs. Włochy (Wielkopolska-Abruzja), podczas którego zaprezentują się najlepsi zawodnicy z Wielkopolski. Od godziny 20.00 wystartuje Extra Gala Poznań Fight Night, podczas której odbędzie się w sumie 10 pojedynków w formułach walki takich jak MMA, K-1 Rules i boks zawodowy.GŁOWACKI-USYK: TYPUJE MICHAŁ CIEŚLAK

Rośnie napięcie przed walką Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) - mistrza świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej, z Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO) - mistrzem olimpijskim sprzed czterech lat i oficjalnym pretendentem do tego pasa. O typ poprosiliśmy wschodzącą gwiazdę tego samego limitu, Michała Cieślaka (13-0, 9 KO), który również zaboksuje w sobotni wieczór w Gdańsku.


TREY LIPPE MORRISON: JESTEM JUŻ GOTOWY NA TAKIE TESTY

Informowaliśmy już Was o tym, że Trey Lippe Morrison (11-0, 11 KO) - syn legendarnego "Duke'a", 23 września na ringu w Miami przejdzie pierwszy naprawdę poważny test w osobie Eda Latimore'a (13-0, 7 KO). Bo choć Latimore nie pokonał dotąd na ringu zawodowym nikogo poważnego, to w czasach amatorskich odprawił między innymi niedawnego mistrza świata wagi ciężkiej Charlesa Martina oraz pretendenta Dominica Breazeale'a.


GŁOWACKI-USYK: NELSON STAWIA NA WYGRANĄ USYKA PRZED CZASEM

Johnny Nelson (45-12-2, 29 KO) wyśrubował rekord w ilości skutecznych obron tytułu w kategorii junior ciężkiej, który następnie wyrównał Marco Huck. Nie pobił go, bo na drodze stanął mu nasz Krzysztof Głowacki (26-0, 16 KO). W sobotni wieczór Polak przystąpi do drugiej obrony pasa federacji WBO w limicie 90,7 kg. Naprzeciw niego stanie Aleksander Usyk (9-0, 9 KO).
SCOTT QUIGG WRÓCI NA GALI JOSHUY - POTEM REWANŻ Z FRAMPTONEM?

Scott Quigg (31-1-2, 23 KO) w lutym przegrał bitwę o Anglię w unifikacji wagi super koguciej, czy też jak kto woli junior piórkowej. Dziś poinformowano, że były już mistrz świata kolejny pojedynek stoczy 26 listopada w Manchesterze podczas gali, gdzie głównym daniem będzie druga obrona pasa IBF wagi ciężkiej w wykonaniu Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO).


CANELO I SMITH GOTOWI NA WALKĘ

- Wszystkich zaskoczę, zszokuję, a po tym, jak już pobiję Canelo, ci wszyscy, którzy okazywali mi brak szacunku, będą mogli się pie...ć - mówi zmotywowany Liam Smith (23-0-1, 13 KO), który w trzeciej obronie tytułu mistrza świata wagi junior średniej federacji WBO spotka się w nocy z soboty na niedzielę z faworyzowanym Saulem Alvarezem (47-1-1, 33 KO).


GŁOWACKI-USYK: TYPUJE ALBERT SOSNOWSKI

Kibice wierzą w Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO), ale bukmacherzy stawiają już na zwycięstwo Aleksandra Usyka (9-0, 9 KO). A jak przebieg tego pojedynku widzi Albert Sosnowski (49-7-2, 30 KO), który również pokaże się w sobotę w Gdańsku? Zapraszamy.