Archiwum wiadomości z dnia: 2016-06-15

 MARIUSZ WACH: WALKA Z PULEWEM BYŁABY NAPRAWDĘ CIEKAWA

- Jesteśmy w trakcie negocjacji z grupą Team Sauerland. W ciągu kilku najbliższych dni będę mądrzejszy. Coś mi się obiło o uszy, że Amerykanie są zainteresowani zorganizowaniem tego wydarzenia, ale w tym momencie jest za wcześnie żeby mówić o miejscu ewentualnej potyczki z Bułgarem - mówi Mariusz Wach (32-2, 17 KO), który został wyznaczony jako oficjalny pretendent do tronu mistrza Europy wagi ciężkiej.

KOLEJNY TRENING MEDIALNY W POZNANIU ZA NAMI

W niedzielę w poznańskiej Akademii Boksu Krzysztofa Chudeckiego odbył się trening medialny z udziałem zawodowych sportowców: Damiana Wrzesińskiego, Mariusza Biskupskiego, Romana Szymańskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Podczas treningu każdy miał możliwość sprawdzić swoich sił w starciach z profesjonalistami oraz wykazać się wytrwałością podczas specjalnych sportowych konkursów. Frekwencja dopisała  w sumie przez salę przewinęło się ponad 70 osób.


PARZĘCZEWSKI: TO PO PROSTU KOLEJNY KROK W MOJEJ KARIERZE

- Absolutnie nie lekceważę tego rywala. Motywacji i chęci do walki mi nie brakuje, a ten pojedynek traktuję po prostu jako kolejną przeszkodę i zarazem przepustkę do większych wyzwań sportowych - mówi Robert Parzęczewski (11-1, 5 KO), który już w najbliższą sobotę na zamku w Szydłowcu skrzyżuje rękawice z Michałem Graszkiem (6-3, 4 KO). Pojedynek został zakontraktowany na osiem rund.


DROZD: OD POCZĄTKU SIERPNIA POWINIENEM NORMALNIE TRENOWAĆ

Grigorij Drozd (40-1, 28 KO) wznowił treningi, choć jeszcze nie na pełnych obrotach, powoli szykując się już mentalnie do starcia z Tonym Bellew (27-2-1, 17 KO). Anglik od kilkunastu dni zasiada na tronie federacji WBC kategorii cruiser, ale trapiony kontuzjami Rosjanin piastuje status "Mistrza w zawieszeniu", co oznacza, że w momencie powrotu na ring z marszu ma zagwarantowaną walkę o tytuł.

GŁOWACKI Z USYKIEM W GDAŃSKU!

Nie w Bydgoszczy i nie w Poznaniu... Pojedynek Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) w drugiej obronie tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO odbędzie się 17 września i wiemy już, że odbędzie się w Ergo Arenie w Gdańsku.