GŁOWACKI Z USYKIEM W GDAŃSKU!

Redakcja, Informacja własna

2016-06-15

Nie w Bydgoszczy i nie w Poznaniu... Pojedynek Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) w drugiej obronie tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO odbędzie się 17 września i wiemy już, że odbędzie się w Ergo Arenie w Gdańsku.

Naprzeciw jedynego obecnie polskiego mistrza świata stanie oficjalny pretendent do tytułu, mistrz olimpijski sprzed czterech lat - Aleksander Usyk (9-0, 9 KO). Ukrainiec w przyszłym tygodniu pojawi się w Polsce, by promować starcie z "Główką".

Pięściarz z Wałcza przygotowuje się już w Warszawie do tej potyczki, pracując głównie nad przygotowaniem fizycznym. Na przełomie lipca i sierpnia uda się natomiast do Zakopanego, gdzie odbędą się najważniejsze treningi do tej walki.

Przypomnijmy, że Krzysiek pas federacji WBO zdobył dziesięć miesięcy temu po dramatycznej wojnie z Marco Huckiem zakończonej nokautem w jedenastej rundzie. W połowie kwietnia obronił go pewnym zwycięstwem punktowym nad Steve'em Cunninghamem, którego aż czterokrotnie rzucił na deski. Spotkanie z Usykiem będzie dla Głowackiego pierwszą obowiązkową obroną.

KRZYSZTOF GŁOWACKI: SERWIS SPECJALNY >>>

Poniżej przypominamy pojedynki "Główki" z Huckiem oraz Cunninghamem.