Archiwum wiadomości z dnia: 2016-03-15

 
WILDER: POWIETKIN BEZRADNY Z KLICZKĄ - LEWIS: FAWORYTEM POWIETKIN

- Skoro musimy lecieć do Rosji na walkę, w takim razie zróbmy to - mówi tryskający pewnością siebie Deontay Wilder (36-0, 35 KO), który 21 maja w Moskwie w czwartej obronie tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC spotka się z Aleksandrem Powietkinem (30-1, 22 KO). Wielki poprzednim Amerykanina - wspaniały Lennox Lewis, daje jednak większe szanse oficjalnego pretendentowi do pasa.PAUL WILLIAMS WRACA DO WIELKIEGO BOKSU W ROLI TRENERA

Paul Williams (41-2, 27 KO) zdobywał tytuły mistrza świata w kategorii półśredniej, junior średniej i wydawał się pewniakiem do pasa również w wyższych dywizjach, a mimo wszystko zostanie zapamiętany jako jeden z najbardziej niespełnionych zawodników. Tragiczny wypadek na motorze przerwał jego karierę, sadzając go na wózku inwalidzki. Ale "The Punisher" nie poddaje się i wraca do wielkiego boksu w nowej roli, jako szkoleniowiec.


BOB ARUM: KHAN POWINIEN WALCZYĆ Z BROOKIEM

Będący ponad pół wieku w bokserskim biznesie promotor Bob Arum podzielił się swoimi spostrzeżeniami na kilka tematów. Mówił między innymi o szansach Amira Khana (31-3, 19 KO) w konfrontacji z Saulem Alvarezem (46-1-1, 32 KO), jak i o przyszłości swojej największej gwiazdy, Manny'ego Pacquiao (57-6-2, 38 KO).


OBÓZ OQUENDO NIE CHCE WALCZYĆ Z BROWNE'EM W AUSTRALII

Bobby Hitz, promotor Fresa Oquendo (37-8, 24 KO), nie zamierza wysyłać swojego podopiecznego na walkę z Lucasem Browne'em (24-0, 21 KO) na teren rywala. Australijczyk dokładnie dziesięć dni temu zdobył pas WBA Regular wagi ciężkiej, a w myśl postanowień władz federacji pierwszym i obowiązkowym challengerem ma być właśnie "Big O".