Archiwum wiadomości z dnia: 2015-08-31

 
CAŁE ŻYCIE WOKÓŁ RINGU

Na początku roku nadeszła z Włocławka smutna dla sympatyków boksu wiadomość: w wieku 91 lat zmarł Zdzisław Bańkowski - człowiek, który ponad wszystko pokochał tą dyscyplinę sportu i mimo szerokiego wachlarza zainteresowań innymi dyscyplinami to właśnie królowej męskiej rywalizacji poświęcił swe całe życie. Poczujmy klimat tamtych lat dzięki obszernej fotorelacji i przeczytania krótkiego wspomnienia o pasjonacie naszej dyscypliny.


KALENDARZ Z TOMKIEM ADAMKIEM

Tomasz Adamek (49-4, 29 KO), który ciężko trenuje w Osadzie Śnieżka w Łomnicy przed kolejną walką w ringu, spotkał się kilka dni temu wieczorem ze swoimi wiernymi fanami, od których otrzymał niespodziewanie w prezencie kilkaset sztuk kalendarza pt. "Tomasz Adamek 2016", dedykowanego kibicom, fundacjom i mediom.


PLEJADA GWIAZD BOKSU NA WALCE BRIGGSA

Shannona Briggsa (58-6-1, 51 KO) czeka w najbliższą sobotę kolejna zawodowa walka. 5 września w Hollywood na Florydzie kontrowersyjny pięściarz skrzyżuje rękawice z Michaelem Marrone (21-4, 15 KO). Ciekawostką jest fakt, że na imprezę zaproszono wielkie osobistości boksu wywodzące się z kategorii ciężkiej. Pośród nazwisk, którzy przyjęli zaproszenie nie brakuje byłego przeciwnika "Cannona", Witalija Kliczko.

KLICZKO CHCE WALKI USYKA Z GŁOWACKIM W 2016

Witalij Kliczko, szef grupy K2 Promotions, w barwach której boksuje Aleksander Usyk (8-0, 8 KO), zapowiedział, że w przyszłym roku jego młodszy rodak zaboksuje o zawodowe mistrzostwo świata w kategorii junior ciężkiej. Rywalem złotego medalisty olimpijskiego z Londynu ma być posiadacz tytułu WBO Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO).
DARIUSZ SĘK: TYLKO ZWYCIĘSTWO

Dariusz Sęk (23-2-1, 8 KO) szykuje się już do startu na gali Polsat Boxing Night, podczas której skrzyżuje rękawice z Corneliusem White'em (22-4, 17 KO). Odwiedziliśmy naszą drugą siłę wagi półciężkiej na jednym z ostatnich treningów i porozmawialiśmy o zbliżającym się pojedynku.
CHARLES MARTIN NA GALI WILDER - DUHAUPAS. WAWRZYK RÓWNIEŻ NA KARCIE?

Niepokonany pięściarz wagi ciężkiej Charles Martin (21-0-1, 19 KO) wystąpi 26 września na gali Premier Boxing Champions w stanie Alabama, podczas której w pojedynku wieczoru Deontay Wilder (34-0, 33 KO) stanie do drugiej obrony tytułu WBC wagi ciężkiej krzyżując rękawice z Johannem Duhaupasem (32-2, 20 KO). Niewykluczone, że na tej imprezie zobaczymy również naszego Andrzeja Wawrzyka (30-1, 16 KO).


WASILEWSKI: 'GŁÓWKĘ' CZEKAJĄ DWIE OPERACJE

- Doktor Śmigielski w przyszłym tygodniu przeprowadzi dwie operacje, naprawi lewy łokieć i lewy nadgarstek "Główki", gdzie jest i pęknięcie i dziura... - napisał na swoim Twitterze współpromotor Krzysztofa Głowackiego (25-0, 16 KO) Andrzej Wasilewski. Polski pięściarz już wcześniej mówił o tych urazach w wywiadach po ostatniej walce z Marco Huckiem (38-3-1, 26 KO), jednak czekał na dogłębne badania.