PETER FURY: TYSON BĘDZIE GOTOWY NA KLICZKĘ

- Ulżyło mi, że w końcu już wszystko jest załatwione i możemy nareszcie skoncentrować się  na przygotowaniach - mówi Peter Fury, wujek a zarazem trener Tysona Fury'ego (24-0, 18 KO), który 24 października w Dusseldorfie zaatakuje Władimira Kliczkę (64-3, 53 KO) i należące do niego pasy WBA/WBO/IBF królewskiej kategorii. Okazuje się, że angielski obóz również szykował wielkie pieniądze na przetarg.

- Dużo osób ciężko pracowało by doszło do tego porozumienia. Cieszę się więc, że mamy to już za sobą. Tyson od trzech tygodni już trenuje i gwarantuję wam, że gdy zabrzmi pierwszy gong, będzie gotowy na Kliczkę. Ukrainiec to wielki mistrz, jednak czekaliśmy na tego typu wyzwanie - powiedział szkoleniowiec.

Pisaliśmy już o niedoszłej ofercie Władimira Hriunowa, który chciał w przetargu wyłożyć aż 18 milionów dolarów. Spora część tych pieniędzy trafiłaby do kieszeni Anglika, lecz w jego drużynie nie specjalnie myślą o tej niedoszłej ofercie. Zresztą oni sami chcieli dać niewiele mniej - ok. 14 milionów.

- Słuchajcie, 18 milionów czy mniej, my i tak jesteśmy zadowoleni z porozumienia z K2 i Mickiem Hennessym. Mick też uzbierał sumę około 14 milionów dolarów na organizację pojedynku. Może wolelibyśmy spotkać się z Kliczką na naszym terenie, ale i tak jesteśmy gotowi by walczyć w Niemczech. Zapewniam wszystkich, że nikt nie będzie zawiedziony po walce - dodał Fury.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 07-07-2015 17:48:06 
I tutaj własnie wychodzi to cale szczekanie Furego. Za walkę ma dostać 7.7 miliona dolarów a nasz Wachu spokojny, nikomu nie wadzący, odnoszący się z respektem do swoich przeciwników zarobił na Kliczce 600tys euro. Mam nadzieje ze Kliczko wyśle tego wieśniaka na emeryturę.
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 07-07-2015 17:55:20 
Tyle że Tyson to obecnie gwiazda, a Waszka to poczciwy chłopina z odległego kraju :)
Osiągnięcia sportowe mają tu niewielkie znaczenie, niemniej Fury reprezentuje znacznie wyższy poziom niż Mariusz. Co oczywiście nie oznacza, że da lepsza walkę. Kliczko może mu szybko zgasić światło ale emocji przed walką bedzie co nie miara.
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 07-07-2015 18:01:20 
teanshin

Co ty pierdolisz za przeproszeniem? Gość umie się wypromować, ma fanów w UK to i ma zarobki. Proste. Gość wie jak sobie radzić, w przeciwieństwie do Wacha który nie potrafi zaskarbić kibiców bo jest nijaki. Fury to jest barwna postać w boksie, jego trzeba i powinno odbierać się z dystansem, ale jeśli tego nie potrafisz to chyba burakiem jesteś ty :)
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 07-07-2015 18:02:15 
Ponadto myślę, że z obecnym Wołodią szalony cygan może dać twardszą walkę niż wams się wydaje :)
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 07-07-2015 18:03:46 
Wach dostał walkę o pas bo nie za bardzo był wybór. A że był duży i bez przegranej na ringu to dało się to rozreklamować.
Z Furym jest zupełnie inna historia. Nie dość że jest obowiązkowym pretendentem (WBO,WBA) to dodatkowo jest na zupełnie innym poziomie i jeśli chodzi o sportową jak i marketingową klasę.
Tyson gdyby nie David Haye zarobiłby już taką sumkę.
Ale Haye nie chciał dać mu zarobić ;D
 Autor komentarza: dywizjon303
Data: 07-07-2015 18:34:59 
Tyson ale nie Fury,,za to Mike Tyson miałby cos do powiedzenia w tej walce oczywiście Tyson który jeszcze nie zaczął pić ćpać i jezdzic na kurestwo,,bo Mike miał swoje 5 minut kiedy to żaden bokser w historii nie był mu w stanie wyrządzić zadnej krzywdy
 Autor komentarza: BlancNort
Data: 07-07-2015 19:20:23 
@dywizjon303

Tyson to był kurdupel, nawet do pach nie sięgałby Władymirowi.
 Autor komentarza: Whisper
Data: 07-07-2015 19:25:56 
@BlancNort
Peter to też był kurdupel. A rzucał Władkiem po ringu jak workiem kartofli.
 Autor komentarza: dywizjon303
Data: 07-07-2015 19:42:16 
BlancNort....

heheh człowieku w przypadku Mika Tysona,,to czym wyższy zawodnik tym krótsza walka..Tyson miał mega dynamikę,szybkość i fenomenalny balans tułowia,,do tego miał styl który polegał na obniżaniu pozycji...i wejsci w półdystans,,to była maszyna do zabijania,,teraz waga cięzka to raczej kabaret..
 Autor komentarza: teanshin
Data: 07-07-2015 21:08:34 
Ty latający szczekający, gówno wiesz Fury jest bardzo nielubiany w UK i ludzie zapłacą tylko po to żeby zobaczyć jak leży i kwiczy. Swoimi walkami z trzecioligowcami na pewno nie zasłużył na walkę o pas, po prostu sobie ja wyszczekał
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 07-07-2015 23:51:13 
Bijs przedwyszystki biznes potem sport
Czyli dogadali się tema furego z KLiczkami i to K2 bedzie ogranizowało walke myśle ze sam Fury też zarobi

Hmmm cóż Widze że taem furego i sam fury trochę zmiękli jak dogadali się z z K2 bo im sypneli kasą, póki co nienazywają Włada tchurzem ale to ze odważył walczyć już nazywają Wielkim mistrzem, ciekawe co będzie gadał po walce,a w Wielkiej Brytani ten fury i ejgo teamn chyba budzi skrajne emocje i wielu go tam nie lubi
Mam nadzieje ze Wład może nie po łatwej walce po0każe miejsce w szeregu Furemu
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.