HRIUNOW CHCE ZŁOŻYĆ PROTEST. 'KLICZKO SIĘ BAŁ'

Nie wszyscy są zadowoleni z porozumienia pomiędzy obozami Władimira Kliczki (64-3, 53 KO) a Tysona Fury'ego (24-0, 18 KO). Rosyjski promotor Władimir Hriunow zapowiedział, że złoży protest w tej sprawie.

Zgodnie z ustaleniami, jakie zawarto w poniedziałek w Panamie, hitowa walka w wadze ciężkiej odbędzie się 24 października w Dusseldorfie. Hriunow tymczasem chciał ją sprowadzić na wschód - do Groznego. I twierdzi, że powinien był mieć taką możliwość. Jego zdaniem porozumienie na linii Kliczko-Fury zostało osiągnięte 24 minuty po czasie, w związku z czym należało wczoraj ogłosić przetarg. Ten wygrałby prawdopodbnie z nawiązką. Rosjanin zamierzał wyłożyć na organizację pojedynków ponad 18 milionów dolarów. Dla porównania oferta Matchroom Sports, brytyjskiej grupy, która również chciała przystąpić do konkursu ofert, miała według nieoficjalnych źródeł wynieść 9 milionów.

Hriunow przypuszcza, że Kliczko wolał już dobić targu z konkurencją, byle tylko nie walczyć w Rosji. - Kiedy Tom Loeffler, reprezentant Kliczki, mnie zobaczył, natychmiast zgodził się na warunki pronopowane przez Micka Hennessy'ego. Okazuje się, że Kliczko się bał. Porozumienie osiągnięto po czasie. Mam dwóch dobrych prawników, jednego w USA i jednego w Anglii. Jesteśmy gotowi wkroczyć na drogę sądową - stwierdził Hriunow.

World Boxing Association utrzymuje, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i oskarżenia Hriunowa są bezpodstawne.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lRollinsl
Data: 07-07-2015 12:35:15 
Z całą pewnością Kliczko woli walczyć w Niemczech, na "swoim terenie", niż w Rosji. Chociaż pamiętając cyrk z Powietkinem, tam też miałby fory.

Trudno powiedzieć jak to tam było z tymi negocjacjami, czasem i przetargiem - nie wiemy jak było dokładnie.
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 07-07-2015 12:38:41 
Ale cyrk z Povietkinem był spowodowany tylko tym, że sędziował pieprzony Louis Pabon, gość, który dawno nie powinien być sędzią.
Inna sprawa, że być może specjalnie jego wyznaczyli, żeby Wład mógł faulować (co mnie dziwi bo to Ruscy byli organizatorami), ale to mogło by mieć sens, żeby doprowadzić w przyszłości do rewanżu za jeszcze większą kasę.
 Autor komentarza: rusek
Data: 07-07-2015 12:45:11 
Niby czego miałby się bać? Obaj by byli na wyjeździe. Sranie w banie. Gość płacze, bo nie zarobi.
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 07-07-2015 12:52:41 
Tzn. faktem jest że dla Kliczki boksowanie w Rosji było by delikatnie mówiąc nie komfortowe, tym bardziej przy obecnej sytuacji politycznej.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 07-07-2015 12:58:53 
Niech walkę zorganizują w Południowej Afryce, tam na pewno Kliczko przepieprzy wszystkie pasy nawet jak wywaliłby Furego z ringu
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 07-07-2015 21:55:04 
Hriunow jebnij sie w łeb,, wiem ze nie lubisz Ukrainców , ale tutaj chuja masz do gadania.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.