MAŁE PIĘŚCI: KONKURS WĘGIERSKI

Po raz kolejny ogłaszamy konkurs, który jest prawdziwą gratką dla miłośników boksu. Pytanie konkursowe jest związane z wynikiem dzisiejszej walki na Węgrzech - Michał Ludwiczak vs Norbert Nemesapati. Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie i lektury reportażu z węgierskiej wyprawy.

''Jak kapłani żydowscy strzegli w Babilonie zwojów Tory, tak dziś reporter, żyjąc jak w katakumbach, strzeże dziennikarstwa bokserskiego: z liturgicznym szacunkiem chroni zwoje, które przechowują zamiary i sens reportażu na czasy, gdy opadnie już zalew paradziennikarstwa. Szczery wywiad, uczciwy news nigdy boksowi nie szkodziły: czytelnik wiedział, co czytał. Ale paradziennikarstwo dusi reportaż bokserski, ponieważ otumania czytelnika, który często nawet nie podejrzewa, że to, co czyta, to nie reportaż, lecz syntetyczna namiastka.''

Parafraza fragmentu ''Dziennika'' Sandora Maraiego

KONKURS WĘGIERSKI

Już dziś na ringu w Budapeszcie Michał Ludwiczak (Silesia Boxing) stoczy najważniejszą walkę w swojej dotychczasowej karierze. Jego przeciwnikiem będzie młody węgierski gwiazdor, Norbert Nemesapati. Stawką jest młodzieżowe mistrzostwo świata WBO w wadze półciężkiej. Z tej okazji wydawnictwo Ebr, które zleciło mi napisanie reportażu z walki, ogłasza konkurs dla czytelników bokser.org i boxrep.eu. Nagrodami są cenne pamiątki związane z pojedynkiem, ozdobione autografami Michała i członków jego teamu, w tym trenera i szefa Silesia Boxing Irosława Butowicza. Być może uda się także upolować dla Was autografy sław węgierskiego boksu.

Konkursowym zadaniem jest wytypowanie wyniku walki i opisanie jej przebiegu w sekcji komentarzy. Im dokładniejszy opis, tym lepiej.

Premiera pierwszej części reportażu z węgierskiej wyprawy już wkrótce na łamach boxrep.eu i bokser.org. Ta wojna się nigdy nie skończy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Matys90
Data: 05-06-2015 19:45:57 
http://tnij.org/howaboutno
 Autor komentarza: Jackass
Data: 06-06-2015 00:28:05 
Za leniwy jestem na dokładny opis dlatego ograniczę się do 2 zdań ^^ Walka będzie wyrównana z lekkim wskazaniem na Polaka, ostatecznie gospodarskim wynikiem wygra "niebezpieczny" Węgier.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.