Archiwum wiadomości z dnia: 2015-04-11

 


PETER QUILLIN PRZEPRASZA ZA TO, ŻE NIE ZROBIŁ WAGI

Peter Quillin (31-0, 22 KO) nie zdobędzie w niedzielny poranek po raz drugi tytuł mistrza świata kategorii średniej. Były champion przekręcił licznik o 0,65 kilograma wymagany limit i choć dostał czas, nie zdołał pozbyć się nadwyżki. Dlatego nawet jeśli pokona Andy'ego Lee (34-2, 24 KO) i tak nie odbierze mu pasa organizacji WBO.




YOURI KALENGA: BYŁEM PEWNY, ŻE WYGRAŁEM

Wczoraj wieczorem na ringu w Moskwie silny niczym tur Youri Kalenga (21-2, 14 KO) utracił pas WBA kategorii cruiser w wersji tymczasowej po porażce z pełnoprawnym championem, Denisem Lebiediewem (27-2, 20 KO). Francuz czuje się jednak skrzywdzony decyzją sędziów, przyznającą wygraną reprezentantowi gospodarzy.


FELIX STURM PRÓBOWAŁ WYNAJĄĆ PŁATNEGO MORDERCĘ? ONER OSKARŻA

Niezła draka wybuchła wczoraj w niemieckim środowisku. Najpierw Bild poinformował o oskarżeniach Ahmeta Onera pod adresem Felixa Sturma (39-4-3, 18 KO). Pięściarz i jego menadżer Roland Bebak mieli rzekomo próbować wynająć płatnego mordercę, który miałby zlikwidować dawnego promotora pięściarza. Oczywiście ci zdecydowanie zaprzeczają, ale sprawa bada już prokuratura.







ALL ACCESS: CHAVEZ JR PRZED WALKĄ Z FONFARĄ

Już tylko tydzień pozostał do pojedynku naszego Andrzeja Fonfary (26-3, 15 KO) z Julio Cesarem Chavezem Jr (48-1-1, 32 KO), który odbędzie się 18 kwietnia podczas gali w Carson. Stacja Showtime tak jak przy promocji innych dużych pięściarskich zestawień zdecydowała się stworzyć odcinek z cyklu "All Access". Bohaterem został tym razem syn meksykańskiej legendy.







DZIŚ DRUGA GALA WHITE COLLAR BOXING W GDAŃSKU!

Dziś wieczorem w klubie bokserskim Ring3City w Gdańsku odbędzie się druga gala White Collar Boxing Night. Tym razem zobaczymy w akcji ośmiu zawodników, a wśród nich będzie m.in uczestnik 4. edycji programu kulinarnego "Top Chef" - kucharz Łukasz Miecznikowski, który w 1997 w Gnieźnie zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w boksie.


WIDEO: WAŻENIE PRZED GALĄ W NOWYM JORKU

Dzisiejszej nocy podczas gali Ala Haymona z Nowym Jorku dojdzie do kilku arcyciekawych pięściarskich zestawień. Andy Lee (34-2, 24 KO) miał bronić swojego tytułu mistrza świata WBO wagi średniej, jednak jego przeciwnik, Peter Quillin (31-0, 22 KO) nie zmieścił się w limicie tej kategorii i w konsekwencji walka nie będzie o pas. W pojedynku wieczoru Danny Garcia (29-0, 17 KO skrzyżuje rękawice z Lamontem Petersonem (33-2-1,17 KO).


FIRAT ARSLAN WRÓCI 2 MAJA

Za kilka miesięcy Firat Arslan (34-8-2, 21 KO) skończy 45 lat, ale wciąż należy do ścisłej czołówki światowej w kategorii cruiser. W ostatnim występie w połowie sierpnia przegrał co prawda, jednak nieznacznie, stosunkiem głosów dwa do jednego, w dodatku z championem federacji IBF, Yoanem Pablo Hernandezem. Warto więc odnotować powrót walecznego Niemca między liny.