GAMBOA CELUJE W PAS WBC

W nocy z soboty na niedzielę na gali w Cancun kolejną walkę stoczy Yuriorkis Gamboa (23-1, 16 KO). Kubańczyk chce zaliczyć efektowne zwycięstwo nad Joelem Montesem de Ocą (18-3, 10 KO), a potem skupić się na rywalizacji o pas WBC.

- Nie mam na celowniku żadnego konkretnego przeciwnika, chcę po prostu zdobyć tytuł WBC, ponieważ nigdy dotąd go nie posiadałem. Jako bokser mam wszystkie niezbędne cechy, nie dbam o walkę z nikim szczególnym, dbam o siebie. Wszyscy wiedzą, kto to jest Yuriorkis Gamboa. Zamierzam osiągać kolejne sukcesy – powiedział "Cyklon z Guantanamo".

Nie jest do końca jasne, w jakiej kategorii Gamboa chce zdobyć pas. W weekend zaboksuje w wadze lekkiej, której, jak niedawno zapewniał, chce zostać królem. Ciągle mówi się też jednak, że Kubańczyk wróci do superpiórkowej, gdzie miałby większą szansę na sukces.

W niższej ze wspomnianych dywizji pas WBC posiada Takashi Miura (27-2-2, 20 KO), w wyżej do niedawna czempionem był Omar Figuerora. Na początku bieżącego tygodnia federacja odebrała mu jednak tytuł, o który pod koniec grudnia zaboksują Jorge Linares (37-3, 24 KO) i Javier Prieto (24-7-2, 18 KO).

 

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: thunder
Data: 14-11-2014 23:59:28 
Gamboa.. Cyklon ostatnio nie błyszczał.. miał chyba za długą przerwe.. zobaczymy czy błyśnie w sobote.. świetnie technicznie pięściarz.. szybki, dynamiczny.. Prawdziwy materiał na Mistrza.. na wiele go stać.. no po za drobnymi błędami w defensywie.. zdarzają mu się czasami karygodne błędy w obronie.. ale to jest do naprawienia.. stoi za nim więcej plusów niż minusów... Z przyjemnością obejze go w akcji..
 Autor komentarza: thunder
Data: 15-11-2014 00:03:14 
Co do wagi.. myśle że lepiej było by z powrotem zejść do superpiórkowej.. ale wszystko wyjdzie w praniu.. ha ha
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.