Archiwum wiadomości z dnia: 2014-10-05

 DENISOW BRONI JONESA JR: WALKA BYŁA LEGALNA

Roy Jones Jr (59-8, 42 KO) wrócił pod koniec września na ring i w ciągu kilkudziesięciu sekund rozprawił się z anonimowym Hanym Atiyo (14-3, 10 KO). W walce zabrakło emocji, ale pojawiły się one po niej, kiedy rosyjskie media poinformowały, że pojedynek był nielegalny. Sytuację postanowił wyjaśnić szef Euroazjatyckiego Związku Boksu Zawodowego Michaił Denisow.


PRICE: JOSHUA POPEŁNIŁBY BŁĄD

Mistrz olimpijski z Londynu Anthony Joshua (8-0, 8 KO) świetnie się prezentuje na początku zawodowej kariery i zdaniem wielu już teraz stanowi zagrożenie dla brytyjskiej czołówki wagi ciężkiej. Ale nie dla Davida Pricea (18-2, 15 KO) - pięściarz, który na wcześniejszych igrzyskach zdobył brąz, przypuszcza, że poradziłby sobie z młodszym rodakiem.


EFEKTOWNY NOKAUT FELIXA VERDEJO

Ćwierćfinalista igrzysk olimpijskich w Londynie Felix Verdejo (15-0, 11 KO) odniósł kolejne, piętnaste już zwycięstwo na zawodowym ringu. Minionej nocy podczas gali w Orlando na Florydzie Portorykańczyk pokonał Sergio Villanuevę (26-5-2, 13 KO).


WBO WYRAŻA ZGODĘ NA WALKĘ LEE vs KOROBOW

- Ostateczna decyzja zostanie podana w najbliższym tygodniu, lecz nie widzę żadnych przeciwwskazań by do takiej walki doszło - przyznał Francisco Valcarcel, prezydent federacji WBO, tłumacząc sytuację z wakującym pasem w wadze średniej. A zagarnie go Matt Korobow (24-0, 14 O) bądź Andy Lee (33-2, 23 KO).KARPENCY ZSZOKOWAŁ DAWSONA I BOKSERSKI ŚWIAT

Tommy Karpency (24-4-1, 14 KO) sprawił psikusa nie tylko Chadowi Dawsonowi (32-4, 18 KO), ale również naszemu Andrzejowi Fonfarze (25-3, 15 KO), który miał z nim skrzyżować rękawice na początku kwietnia. Podczas gali w Mashantucket były rywal "Polskiego Księcia" pokonał tego niedoszłego niejednogłośną decyzją sędziów.
ALEKSIEJEW O ZWYCIĘSTWACH DROZDA I LEBIEDIEWA

Aleksander Aleksiejew to były mistrz Europy oraz dwukrotny pretendent do mistrzostwa świata kategorii junior ciężkiej. Rosjanin skomentował zeszłotygodniową galę w Moskwie, podczas której Denis Lebiediew (26-2, 20 KO) znokautował Pawła Kołodzieja (33-1, 18 KO), a Grigorij Drozd (39-1, 27 KO) wypunktował Krzysztofa Włodarczyka (49-3-1, 35 KO), pozbawiając go korony federacji WBC.