Archiwum wiadomości z dnia: 2014-07-04

 JACOBS CHCE QUILLINA, WYKLUCZA WALKĘ ZE STEVENSEM

Daniel Jacobs (27-1, 24 KO) nie kryje, że jest zainteresowany walką z mistrzem świata WBO w wadze średniej Peterem Quillinem (31-0, 22 KO). "Kid Chocolate" póki co wyklucza taką możliwość i odsyła "Złotego Dzieciaka" w innym kierunku - chce, żeby 27-latek zmierzył się najpierw z Curtisem Stevensem (27-4, 20 KO). Ten pojedynek nie wchodzi w grę, bo zawodnicy bardzo się przyjaźnią i razem trenują.


JENNINGS KONCENTRUJE SIĘ TYLKO NA PEREZIE

Pod koniec miesiąca dojdzie do bardzo interesującej potyczki w wadze ciężkiej pomiędzy Mike'em Perezem (20-0-1, 12 KO) a pogromcą naszego Artura Szpilki, Bryantem Jenningsem (18-0, 10 KO). Amerykanie upatrują w tym drugim swoją nadzieję, jako następcę wielkich tradycji Holyfielda, Tysona i wielu innych, lecz pięściarz z Filadelfii nie chce za bardzo wybiegać w przyszłość i koncentruje się na groźnym Kubańczyku.


KATSIDIS ZNÓW LEPSZY OD EARLA

Kiedy spotkali się na początku 2007 roku po raz pierwszy, wspólnie stworzyli jedno z najlepszych widowisk w historii boksu. Dziś ich pojedynek nie był już tak porywający, ale Michael Katsidis (30-6, 24 KO) znów okazał się lepszy od Grahama Earla (26-5, 12 KO).


FEDERACJA IBF NARZUCA HOPKINSOWI WALKĘ Z MOHAMMEDIM

Nadjib Mohammedi (35-3, 21 KO) w styczniu gościł w Dzierżoniowie jako sparingpartner Mateusza Masternaka. Ale 21 czerwca w swoim debiucie na amerykańskim rynku w wielkim stylu zastopował Anatolija Dudczenkę, zyskując status oficjalnego pretendenta do tronu federacji IBF wagi półciężkiej i ewentualną walkę z legendarnym Bernardem Hopkinsem (55-6-2, 32 KO). I jeśli "Kat" z Filadelfii nie chce stracić pasa, będzie musiał skrzyżować rękawice z Francuzem.

AKADEMIA FENIXA ZAPRASZA NA OBÓZ

Klub Bokserski "FENIX" na czele z Hubertem Migaczewem, zaprasza na nadmorską przygodę z pięściarstwem. Prócz wakacyjnych spacerów można liczyć na 21 treningów poprowadzonych przez Trenera z doświadczeniem w pracy z Kadrą Narodowa i Ligą WSB. Informacje w rozwinięciu
PARKER I MINTO W FORMIE

Za nami ceremonia ważenia przed jutrzejszą walką w Nowej Zelandii. Ciekawy prospekt królewskiej kategorii Joseph Parker (8-0, 7 KO) zmierzy się tam z doświadczonym i twardym Brianem Minto (39-7, 25 KO).