PIĘŚCIARSKI KALENDARZ KIBICA 2014

Gdzie stanie magiczne pole ograniczone linami- arena pięściarskich zmagań dla najlepszych ciałem i duchem zawodników? Kończy się rok i ostatnie konfrontacje lada chwila przebrzmią w halach sportowych. Dlatego prezentujemy zapełniający się Kalendarz Imprez 2014 w Polsce. Otrzymaliśmy informacje od kilku ośrodków i jesli ktoś jeszcze ma jakieś plany pięściarskie to proszę przysyłać na mail: [email protected], niech kibice wiedzą wcześniej kiedy rezerwować sobie czas bo na niektóre zawody to potrzebny jest cały tydzień z finałami włącznie i bez urlopów sie nie obędzie.Na bierząco będziemy uzupełniać, nawet w styczniu 2014. W rozwinięciu prezentujemy uaktualniony kalendarz.

Nowum na naszym rynku pięściarskim jest powrót do korzeni i reaktywacja Pucharu Ziem Nadbałtyckich. W kategoriach młodzik, kadet i junior będą zawodnicy walczyc o punkty do wielkiego finału. Jeden turniej odbędzie sie za granicą. Zgłoszenia na Turniej Ziem Nadbałtyckich należy przesłać do dnia 20.01.2014 roku na adres: ZOZB Al. Wojska Polskiego 246, 71-346 Szczecin lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: [email protected]  - wszelkich informacji udziela także Jolanta Szczęch - tel. 692292218 lub e-mail: [email protected]). Natomiast w Trójmieście mają się pojawić dwa nowe turnieje - czekamy na szczegóły.

Dodatkowo trzeba podkreślić zaostrzenie regulaminu PZB według którego teraz nie mają prawa startu zawodnicy startujący w sportach fizycznego kontaktu takich jak: Aikido, walki w klatce, Judo, Ju-jitsu, Karate, Kendo, Kickboxing, K-1, Muay Tai, MMA, Sambo, Savate, Sumo, Taekwondo, Wrestling, Wushu itp. Startować mogą zawodnicy występujący w WSB i APB oraz zawodnicy niestowarzyszeni. Pozostałe zapisy o dopuszczeniu pozostały, tzn.: zawodnik musi posiadać aktualna książeczkę sportowo lekarską, aktualną licencje zarejestrowaną w bazie PZB, a klub musi posiadać aktualną licencję klubową.

 
Styczeń
10.01.2014 (piątek) Hussars vs Kazahstan - Wyszków
18.01.2014 (sobota) Hussars vs Rosja - Warszawa
23-26.01.2014 (czwartek-niedziela) I Grand Prix (?)
25.01.2014 Sobota Bokserska - Kraków - Skotniki
31.01.2014 (piątek) Cuba vs Hussars - Hawana

Luty
01.02.2014 (niedziela) I Puchar Ziem Nadbałtyckich - Szczecin
08.02.2014 (piątek) Azerbejdżan vs Hussars - Guba
08.02.2014 Sobota Bokserska - Sianów
13-16.02.2014 (czwartek-niedziela) II Grand Prix - Nowa Dęba
14-15.02.2014 (piątek - sobota) Mistrzostwa Okręgu Juniorów - Sokółka
15.02.2014 (sobota) Turniej o Puchar Burmistrza - Złotów (rezerwacja terminu transmisji)
15-16.02.2014 (sobota-niedziela) Mistrzostwa Okręgu Juniorów - Wejherowo
16.02.2014 (niedziela) I Krok Bokserski - Rybnik
20-23.02.2014 (czwartek-niedziela) Mistrzostwa Wielkopolski - Poznań
21.02.2014 (piątek) Hussars vs Meksyk - Włocławek
22.02.2014 (sobota) IV Ogólnopolski Turniej im. Zbigniewa Rompy - Starogard Gdański 
22.02.2014 (sobota) Mecz towarzyski Kujawsko Pomorskie - Świecie
22.02.2014 (sobota) Wiosenny Turniej Bokserski - Białystok
22-23.02.2014 (sobota-niedziela) Mistrzostwa Mazowsza Juniorów -  Ostrołęka
28.02-02.03.2014 (piątek-niedziela) Mistrzostwa Śląska Juniorów i Kadetów - Jaworzno
28.02-02.03.2014 (piątek-niedziela) Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego

Marzec
01.03.2014 (sobota) Okręgowy Turniej Bokserski - Gdańsk
01-02.03.2014 (sobota-niedziela) Mistrzostwa Okręgu - Tarnów
08.03.2014 (sobota) I edycja - Puchar FENIXA - Warszawa 'Torwar' (LIVE.BOKSER.ORG)
08.03.2014 (sobota) Turniej Bokserski im. W.Pawlaka - Leszno
12-16.03.2014 (środa-niedziela) Mistrzostwa Polski Seniorów - Kalisz
20-23.03.2014 (czwartek-niedziela) Mistrzostwa Polski Seniorek
22.03.2014 Sobota Bokserska - Oświęcim
22.03.2014 Sobota Bokserska - Poznań
29.03.2014 (sobota) II Puchar Ziem Nadbałtyckich - Szczecin
29.03.2014 Sobota Bokserska - Poznań
29.03.2014 Sobota Bokserska - Polnica
29-30.03.2014 (sobota-niedziela) Mistrzostwa Warszawy Juniorów - Warszawa
29-30.03.2014 (sobota-niedziela) Międzynarodowy Turniej Młodzieży - Łomża

Kwiecień
04-06.04.2014 (piątek-niedziela) Mistrzostwa Okręgu Junior - Grudziądz
05.04.2014 (sobota) Puchar Bombardiera - Gdynia
05.04.2014 (sobota) Turniej Bokserski w ramach II Festiwalu Sportów Walki - Kraków
05.04.2014 (sobota) Mecz Ostrołęka vs Warszawa - Ostrołęka
05.04.2014 Sobota Bokserska - Szczecin
05.04.2014 Sobota Bokserska - Poznań
05-06.04.2014 (sobota-niedziela) MTB im. Leszka Błażyńskiego - Bytom
07.04.2014 (poniedziałek) Turniej Bokserski - Gdynia
08-12.04.2014 (wtorek-niedziela) MTB im.Feliksa Stamma - Warszawa (LIVE.BOKSER.ORG)
12.04.2014 (sobota) Turniej Bokserski o Puchar Dyrektora MOSiR - Rybnik
12.04.2014 (sobota) III Puchar Ziem Nadbałtyckich - Frankfurt
12.04.2014 Sobota Bokserska - Poznań
19.04.2014 (sobota) Boxing Show Gruchała - Sępólno
19-20.04.2014 Sobota Bokserska (eliminacje wewnętrzne do MPJ) - Szczecin
20.04.2014 Sobota Bokserska - Kraków
26.04.2014 Sobota Bokserska - Oświęcim
26.04.2014 Sobota Bokserska - Poznań
26-27.04.2014(sobota-niedziela) Mistrzostwa Warszawy Juniorów - Warszawa
29.05-01.06.2014 (czwartek-niedziela) Eliminacje kobiet do OOM
 
Maj
01-04.05.2014 (środa-sobota) Mistrzostwa Polski Juniorek
02-03.05.2014 (czwartek-piątek) Turniej Bokserski im.Aleksego Antkiewicza - Słupsk
03.05.2014 (piątek) Turniej Konstytucji 3 Maja - Warszawa
07-11.05.2014 (czwartek-niedziela) Eliminacje kobiet do OOM - Złotów
09-11.05.2014 (piątek-niedziela) MTB im. Roberta Kopytka - Jaworzno (LIVE.BOKSER.ORG)
10.05.2014 Sobota Bokserska - Skotniki
10-11.05.2014(sobota-niedziela) Turniej o Złotą Rękawicę - Białystok
13-18.05.2014 (czwartek-niedziela) Mistrzostwa Polski Juniorów
15-18.05.2014 (czwartek-niedziela) Śląskie Wewnętrzne Eliminacje OOM
17.05.2014 Sobota Bokserska (eliminacje wewnętrzne do OOM) - Szczecin
17.05.2014 (sobota) Okręgowy Turniej Bokserski - Gdańsk
22-25.05.2014 (czwartek-sobota) (III) I Grand Prix - Elbląg
24.05.2014 Sobota Bokserska - Oświęcim
24.05.2014 (sobota) Turniej Bokserski im. J.Sławińskiego - Leszno
24-25.05.2014 (sobota-niedziela) Międzynarodowy Turniej Bokserski im.Leszka Bażyńskiego - Bytom
24-25.05.2014 (sobota-niedziela) Turniej Bokserski im.W.Makacewicza - Toruń
29.05-01.06.2014 (czwartek-niedziela) Śląskie Eliminacje OOM
31.05-01.06.2014 (sobota-niedziela) Zachodniopomorskie Eliminacje OOM
30.05-01.06.2014 (piątek-niedziela) Turniej im. Zygmunta Chychły - Gdańsk (LIVE.BOKSER.ORG)
31.05.2014 Sobota Bokserska - Poznań

Czerwiec
01.06.2014 (niedziela) I Krok Bokserski - Włocławek
03-08.06.2014 (wtorek-niedziela) Międzynarodowy Turniej im.Ryszarda Redo - Grudziądz
07.06.2014 (sobota) Turniej Bokserski im. Motyczki - Rydułtowy
07.06.2014 (sobota) IV Puchar Ziem Nadbałtyckich - Finał - Szczecin
07.06.2014 (sobota) Turniej Bokserski z okazji Dnia Dziecka - Kraków
07.06.2014 Sobota Bokserska - Poznań
07-08.06.2014 (sobota-niedziela) Międzynarodowy Turniej im.Wieńczysława Kosinowa - Warszawa
07-08.06.2014 (sobota-niedziela) Międzynarodowy Turniej Młodzieży - Sokółka
14.06.2014 (sobota) I Krok Bokserski - Myszków
14.06.2014 Sobota Bokserska - Kraków - Skotniki
14.06.2014 Sobota Bokserska - Polnica
14.06.2014 Sobota Bokserska - Poznań
14-15.06.2014 (sobota-niedziela) Międzynarodowy Turniej Bokserski Juniorów - Bydgoszcz
19-21.06.2014 (czwartek-sobota) MTB Czarne Diamenty - Myszków
21.06.2014 Sobota Bokserska - Poznań
21.06.2014 (sobota) Międzynarodowy Turniej Bokserski im.Józefa Kruży - Tczew
21-22.06.2014 (sobota-niedziela) Turniej Miast Królewskich - Brześć Kujawski
21-22.06.2014 (sobota-niedziela) Międzynarodowy Turniej Młodzieży „Dni Białegostoku”
28.06.2014 Sobota Bokserska - Kraków
28.06.2014 (sobota) Mecz Towarzyski im.E.Golińskiego - Bydgoszcz
28.06.2014 Sobota Bokserska - Poznań
28.06.2014 Puchar Bombardiera - Gdynia (LIVE.BOKSER.ORG)

Lipiec
14-19.07.2014 (poniedziałek-niedziela) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Świdnica
19.07.2014 (niedziela) Okręgowy Turniej Bokserski „Sopot Molo” - Sopot
19.07.2014 (niedziela) Galobiesiada - Łysomice

Wrzesień
03-07.09.2014 (środa-niedziela) Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet - Gliwice
06.09.2014 Sobota Bokserska - Poznań
06-07.09.2014 (sobota-niedziela) Turniej Bokserski im.Tadeusza Wieszczyka - Warszawa
11-14.09.2014 (czwartek-niedziela) IV Grand Prix (?)
13.09.2014 Sobota Bokserska - Poznań
14.09.2014 (niedziela) Boxing Show Gruchała - Chojnice
19-21.09.2014 (piatek-niedziela) Międzynarodowy Turniej Miast Kopernikańskich - Grudziądz
19-21.09.2014 (piatek-niedziela) IV Gwardyjskie Mistrzostwa Polski - Busko Zdrój
20.09.2014 (sobota) Turniej Bokserski im.Brunona Bendiga - Gdynia
20.09.2014 Sobota Bokserska - Poznań
20-21.09.2014 (sobota-niedziela) MTB im. W. Szyińskiego i M. Chudego - Częstochowa
26-28.09.2014 (piątek-niedziela) Międzynarodowy Turniej Skorpiona - Szczecin
26-28.09.2014 (piątek-niedziela)Turniej Bokserski im.J. Adamskiego - Bydgoszcz
27.09.2014 Sobota Bokserska - Kraków
27.09.2014 (sobota) Mecz Warszawa vs Wilno - Warszawa
27-28.09.2014 (sobota-niedziela) Srebrne Rękawice - Słupsk
28.09.2014 (niedziela) Mecz Ostrołęka vs Wilno - Ostrołeka

Październik
02-05.10.2014 (czwartek-niedziela) Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet
04.10.2014 (sobota)Turniej Bokserski im.Michała Szczepana - Raszyn
04-05.10.2014 (sobota-niedziela) VIII Międzynarodowy Turniej Bokserski  - Świdnica
08-12.10.2014 (środa-niedziela) Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn - Sokółka
11.10.2014 Sobota Bokserska - Starogard Gdański
11.10.2014 Sobota Bokserska - Poznań
18.10.2014 Sobota Bokserska (eliminacje wewnętrzne do MMM) - Szczecin
18.10.2014 Sobota Bokserska - Polnica
18.10.2014 Sobota Bokserska - Poznań
18-19.10.2014 (sobota-niedziela) MTB o Puchar Prezydenta im. Józefa Cyrana - Rybnik
18-19.10.2014 (sobota-niedziela) Międzynarodowy Turniej "Złoty Żubr” - Hajnówka
23-26.10.2014 (środa-niedziela) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Łódzkie
25.10.2014 (sobota) Boxing Show Gruchała - Sławno
26.10.2014 (niedziela) Turniej Bokserski im. Tadeusza Kiedrowskiego - Chojnice

Listopad
07-09.11.2014 (piątek-niedziela) Puchar Polski Młodzików
08.11.2014 (sobota) Turniej Bokserski z okazji Święta Niepodległości - Tczew
08.11.2014 (sobota) Memoriał A. Taciaka i F. Łuszczewskiego - Śrem
09.11.2014 (niedziela)Boxing Show Gruchała - Kościerzyna
13-16.11.2014 (czwartek-niedziela) Puchar Polski Juniorek i Kadetek
13-16.11.2014 (czwartek-niedziela) Międzynarodowy Turniej Bokserski Kobiet "Krynica Open”
14-16.11.2014 (środa-niedziela) MTB im. Jerzego Krasnożona - Knurów
15.11.2014 (sobota) Turniej im. J. Pawlaka - Leszno
15-16.11.2014 (czwartek-niedziela) Turniej Bokserski "11 Listopada" - Warszawa
15-16.11.2014 (czwartek-niedziela) Międzynarodowy Turniej im.E. Rinke - Bydgoszcz
20-23.11.2014 (czwartek-niedziela) Puchar Polski Juniorów
22.11.2014 (sobota) Turniej Bokserski o Puchar Wójta - Człuchów
22.11.2014 (sobota) Turniej Bokserski im. Mariana Akonoma - Zbąszyń
27-29.11.2014 (czwartek-sobota) MTB "Złota Rękawica Wisły" - Kraków
28-30.11.2014 (piątek-niedziela) Mistrzostwa Polski Młodzików
29.11.2014 (sobota) Bokserski Turniej Niepodległościowy - Warszawa
30.11.2014 (niedziela) Turniej im. A. Ogińskiego - Toruń

Grudzień
05-07.12.2014 (piątek-niedziela) Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej - Białystok
06.12.2014 (sobota) Mecz Międzypaństwowy - Szczecin
06.12.2014 (sobota) Turniej Gwiazdkowy - Warszawa
06.12.2014 (sobota) Turniej im. Tadeusza Grzelaka - Kalisz
06.12.2014 (sobota) Pas Bombardiera - Gdynia
06-07.12.2014 (sobota-niedziela) Turniej Bokserski - Toruń
07.12.2014 (niedziela) Międzynarodowy Turniej Gwiazdkowy - Gdynia
13-14.12.2014 (sobota-niedziela) Turniej I Kroku Bokserskiego o Puchar D.Michalczewskiego - Bydgoszcz
13.12.2014 Sobota Bokserska - Poznań
14.12.2014 (niedziela)Okręgowy Turniej Bokserski - Gdańsk

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Zajmuje się wykorzystywaniem nowych technologii komputerowych w praktyce, m.in. w celu nadawania relacji na żywo z gal bokserskich, konferencji prasowych i innych medialnych wydarzeń. Interesuje go przede wszystkim pięściarstwo w wydaniu olimpijskim.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ekspert
Data: 22-12-2013 22:42:06 
Wyniki dzisiejszych Finałów Mistrzostw Kuby Seniorów:

Zwraca uwagę finałowa porażka mistrza olimpijskiego z Londynu niespełna 20 letniego Robeisy Ramireza (z którym 3 lata temu wyrównane pojedynki toczył Dawid Michelus), który po zdobyciu MO w kat 52 w tym roku zmienił kategorię wagową na wyższą (56)i na MŚ w Ałmatach odpadł w ćwiercfinale. Dzisaj poniósł kolejną porażkę.

49: Yosbany Veitía (SSP) 3-0 a Eriel Pérez (CMG)

52: Gerardo Cervantes (CAV) 2-1 a Jorge Luis Cordero (ART)

56: Marcos Forestal (GTM) 2-1 a Robeisy Ramírez (CFG)

60: Lázaro Álvarez (PRI) 3-0 a Michel Sarría (HAB)

64: Yasnier Toledo (CMG) 3-0 a Luis Oliva (MTZ)

69: Roniel Iglesias (PRI) 3-0 a Arisnoidys Despaigne (SCU)

75: Ramón Luis (CMG) 3-0 a Yasiel Despaigne (PRI)

81: Julio César La Cruz (CMG) 3-0 a Irosvani Duverger (GTM)

91: Erislandy Savón (GTM) 3-0 a Leinier Peró (CMG)

+91: Yoandry Toirac (CMG) 3-0 a José Ángel Larduet (SCU
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.