STYL ROBI WALKĘ: NIECIEKAWA HISTORIA

ROZDRAPYWANIE RAN

Wydarzenia nocy z 9 na 10 marca 2005 roku należą do najbardziej haniebnych w dziejach polskiego boksu olimpijskiego. W hotelu na warszawskich fortach Bema, podczas zgrupowania kadry przed turniejem Feliksa Stamma doszło do awantury między zawodnikami. Wzięli w niej udział Krzysztof Cieślak, Mariusz Jaszowski, Rafał Kaczor i Krzysztof Rogowski.

Kaczor trzykrotnie pchnął Cieślaka nożem. Pochodzący z Wołomina bokser miał rany kłute pod żebrem i w okolicach lewej nerki. Krwotok zatamowali ręcznikami i prześcieradłem Mirosław Nowosada i Krzysztof Szot, których resztkami sił obudził o czwartej rano Cieślak. - Ratuj, umieram - takie słowa usłyszał wtedy Nowosada.

W czasie operacji okazało się, że żaden organ wewnętrzny nie został uszkodzony. Cieślak przeszedł wkrótce kolejne zabiegi i zaczął powoli wracać do zdrowia.

Polski Związek Bokserski nałożył na Kaczora dwuletnią karę dyskwalifikacji. Pozostałych uczestników zajścia także ukarano dyskwalifikacją, ale w zawieszeniu. W grudniu zawieszono również karę Kaczora. - Jeśli w ciągu roku zawodnik nie popełni żadnego przewinienia dyscyplinarnego, wówczas kara zostanie darowana. Kaczor musi pokazać, iż władze związku nie pomyliły się; że potrafi uszanować ich decyzję, a swoimi dobrymi występami udowodnić, iż znów należy mu się miejsce w drużynie narodowej. Musi na to solidnie zapracować - powiedział ówczesny prezes PZB, Adam Kusior.

Około trzech miesięcy temu odbyła się ostatnia rozprawa sądowa w sprawie nożownika. Dostał wyrok w zawieszeniu i musi zapłacić ofiarze 30 tysięcy złotych odszkodowania. Piątego czerwca okazało się jednak, że Kaczor swojego czynu nie żałuje i chce o nim przypomnieć całemu krajowi.

Na łamach portalu ringpolska.pl opublikowano zdjęcie przedstawiające Kaczora trzymającego w ręku noż komandoski. ''Kaczor prowokuje: dokończę to, co zacząłem'' - oto tytuł artykułu, który znalazł się pod zdjęciem. ''Bardzo chcę walki z Cieślakiem, potrzebuję około pięciu pojedynków w boksie zawodowym i będę gotowy, aby go dorwać. Dokończę to, co kiedyś zacząłem - powiedział w bardzo odważnych słowach Kaczor, publikując także prowokacyjne zdjęcie z nożem w dłoni.'' - fragment tekstu.

Kilka godzin później artykuł usunięto.

DOKOŃCZENIE

W ostatni czwartek zadzwoniłem do Cieślaka. Powiedział, iż nigdy nie chciał, by Kaczor trafił do więzienia. Nie czuje do niego nienawiści, właściwie użył nawet słów ''nie czuję urazy'', choć chwilę potem przyznał, że żyje w nim chęć spotkania się z nożownikiem w ringu.

- Nie chciałbym, żeby ludzie kojarzyli moją walkę z Kaczorem z tamtymi wydarzeniami. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że prasa wywlecze wszystko na wierzch. To, co myślę o Kaczorze, zostawiam dla siebie. Chciałem zapomnieć o dawnych sprawach i żyć w spokoju, tymczasem Kaczor znów zachował się jak... - dodał ''Skorpion''.

Rozmowa z Cieślakiem kompletnie mnie rozstroiła. Uświadomiłem sobie konsekwencje ewentualnej walki Cieślak vs Kaczor. Byłaby ona szaleństwem bez precedensu. Wartości sportowe, które ostatkiem sił prowadzą polskie pięściarstwo, ustąpiłyby miejsca nikczemności mediów. Mimo to skłamałbym mówiąc, że całkowicie odrzucam walkę ''Skorpiona'' z ''Nożownikiem''. Wszyscy bywamy brudni, a boks niesie ze sobą tyle samo piękna, ile syfu. Gdzieś w środku pragniemy prawdziwego dramatu na rodzimej scenie. Ciekawe, czy po ostatnim gongu zdołamy wykrzyknąć:

Nigdy więcej nieciekawych historii!

A teraz coś z zupełnie innej beczki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: un4given
Data: 23-06-2013 17:53:04 
Ten Kaczor to niezły psychol. Powinien gnić w pierdlu. Jak można pchnąć kogoś nożem ? Dla mnie to niepojęte.
 Autor komentarza: awel
Data: 23-06-2013 17:56:47 
stare czasy za duzo wtedy chlali a za malo boksowali :-)
 Autor komentarza: Ned
Data: 23-06-2013 17:57:50 
Przypominam zdjęcie Kaczora.

http://i.imgur.com/WfiPpoP.png
http://s13.postimg.org/g5oev42ef/Wfi_Ppo_P.png
http://a0.vsoh.com/wfippop.png

(powielone, ponieważ próbowano zdjęcia usuwać, kiedy pierwszy raz je publikowałem)
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 23-06-2013 18:03:01 
Uważam tak ...że coś tak okrutnego nie powinno sie nigdy zdarzyć.Ale zdarzyło się. Czas leczy rany o czym świadczy wypowiedż ciężko zranionego Cieślaka.A o czym świadczy wypowiedż Kaczora? Że jest ...człowiekiem NIEBEZPIECZNYM i NIE do ZAAKCEPTOWANIA.Taki ktos nigdy nie powinien prowadzić zajęć z dziecmi i mlodzieżą.Powinien zostać odsunięty od SPORTU.Widziałem jego plakat z tym nożem i jestem pewien że w Anglii zostałby natychmiast ARESZTOWANY!Ktos sie opamietał i wycofał ten plakat z obiegu i na szczęście.Bo co mozna byłoby odpowiedziedż dzieciakowi na treningu lub jego rodzicom gdyby zapytali...kim ten człowiek jest i dlaczego zajmuje sie boksem?
 Autor komentarza: awel
Data: 23-06-2013 18:22:25 
z drugiej strony adam tez tak nie dramatyzuj :-) bo tak do konca nie wiadomo czyj to byl pomysl na ten plakat kaczora czy bardziej jego obecnego promotora :-)
 Autor komentarza: Ned
Data: 23-06-2013 18:26:57 
@awel

A Kaczor to co, manekin z którym można robić co się podoba?
 Autor komentarza: Pucek
Data: 23-06-2013 18:27:53 
oni nie walczyli kiedys pokazowki przypadkiem juz? cos mi swita...
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 23-06-2013 18:36:35 
utor komentarza: Ned
Data: 23-06-2013 18:26:57
@awel

A Kaczor to co, manekin z którym można robić co się podoba?


Ned jak tam zdjecia publikujesz nadal???
Dziwne ze nie dostał wyroku..znam goscia co walnał scyzorylkiem goscia przez ziomową kurtkę w obronie własnej bedąc duszony a i tak dostał 4 lata za usiłowanie zabójstwa..ten drugi w szpitalu spedził jeden dzień.
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 23-06-2013 18:41:18 
A te zdjęcie swaidczy tylko że nawet przesłanki tzw."czynnego żalu" nie było i nie ma.

w mojej opini powinni go zamknąć....
Strasznie polubiłem Cieślaka po tym wywiadzie na RP ze nie chciał ze poszedł siedzieć no za wojnę za ostatnią wojnę z Krasnopolskim...choć wcześniej wydawał się strasznym bufonem zwłaszcza ten wałek na Snarze...no ale mozliwe ze faktycznie u babilona wtedy bajkowo nie miał.
 Autor komentarza: awel
Data: 23-06-2013 18:42:29 
ned

tak wlasnie dokladnie manekin jak kazdy zawodnik w rekach promotora to promotor w wiekszosci wymysla mu wizerunek, ktory sie sprzedaje, wymysla mu pozniej zmiany (np na bardziej patriotyczne), ugrzecznia mu zachowanie jak za duza krytyka jest itd itp a pozniej ludzie napompowani tym wszystkim wierza w poteznego megakilera z niesamowitym atomowym wrecz ciosem ktory nei umie przewrocic emeryta :-) a tak juz calkiem powaznie to jak ma sie sprzedac debiutant na zawodowym ringu w takiej kategorii i w jego wieku ( dalej ma sie promowac tym ze byl na olimpiadzie?) i trzeba tez powiedziec ze swoje zrobil dla kadry osiagniecia ma takie ktorych mysle ze jeszcze dlugo inni moga mu zazdroscic , mnie bardziej niz jego rzeznicze zapedy (wszyscy go krytykuja rozumie ze cieslak byl wtedy aniolkiem ;-) iteresuje jego walka z gudelkiem bo latwo nie bedzie :-)
 Autor komentarza: kata
Data: 23-06-2013 18:43:10 
Kaczor nic nie dostał, bo Cieślak zeznał, że nie wie, czy to Kaczor mu zrobił ;)

PS. Kolejny tekst pana Biluńskiego wskazujący na jego, lekko to ujmując, niestabilność emocjonalną. Nie wiem, ile on ma lat, ale sprawia wrażenie pogniewanego na świat 17-latka.
 Autor komentarza: YuuriBoxing
Data: 23-06-2013 19:12:01 
Krzysztof Rogowski?,to nie jest ten Rogowski który walczył z Łaszczykiem?
 Autor komentarza: dzejmsblant
Data: 23-06-2013 19:17:09 
tam była ponoć ostra popijawa na zgrupowaniu a chłopaki za kołnierz gorzały nie wylewali i podczas tej grubej najebki (jak to podczas grubej najebki) doszło do kłótni i ponoć cieślak też bez winy nie był ale wiadomo że jak ktoś sięga po nóż to już jest to dno i kryminał. Mógł mu jebnąć jakimś kijem jak sobie inaczej nie umiał poradzić ale pociąć kolegę z kadry i jeszcze go zostawić żeby sie wykrwawil to powinno być wiele lat za kratami. Tylko zachowanie Cieślaka mnie tutaj zastanawia bo to on tego nie chciał a więc może sam uważał że przegiął, nie wiem.
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 23-06-2013 19:20:13 
Autor komentarza: YuuriBoxing
Data: 23-06-2013 19:12:01
Krzysztof Rogowski?,to nie jest ten Rogowski który walczył z Łaszczykiem?Jezu od kiedy wy sie boksami interesujecie...przecież ilu znasz bokserów o tym sam imieniu i nazwisku z podobnych roczników?Autor komentarza: kata
Data: 23-06-2013 18:43:10
Kaczor nic nie dostał, bo Cieślak zeznał, że nie wie, czy to Kaczor mu zrobił ;)

Tym bardziej Kaczor powinien być wdzięczny Cieślakowi...bo uratował mu kawałek życia i nie godzić się na takie durne pomysły promotorskie nawet kosztem kariery....Nie znam sprawy dokładnie ale zazwyczaj ktoś idzie siewdzieć w takich sytuacjach a tu jakieś zawiasy i 30tys odszkodoweania.....a przecież Cieślak mógł mu spierdolić i karierę i życie i pewnie było by to sprawiedliwe.
 Autor komentarza: un4given
Data: 23-06-2013 19:21:36 
dzejmsblant

Pewnie nie chciał wyjść na konfidenta wśród koleszków. Choć ja uważam to za głupote bo typ przegiął z tym nożem i to grubo...
 Autor komentarza: PolakMaly3
Data: 23-06-2013 19:26:38 
Autor komentarza: dzejmsblant
Data: 23-06-2013 19:17:09
tam była ponoć ostra popijawa na zgrupowaniu a chłopaki za kołnierz gorzały nie wylewali i podczas tej grubej najebki (jak to podczas grubej najebki) doszło do kłótni i ponoć cieślak też bez winy nie był ale wiadomo że jak ktoś sięga po nóż to już jest to dno i kryminał. Mógł mu jebnąć jakimś kijem jak sobie inaczej nie umiał poradzić ale pociąć kolegę z kadry i jeszcze go zostawić żeby sie wykrwawil to powinno być wiele lat za kratami. Tylko zachowanie Cieślaka mnie tutaj zastanawia bo to on tego nie chciał a więc może sam uważał że przegiął, nie wiem.Mój znajom dostał 4 lata..siedzi...za pare ciosów scyzorykiem bo wiekszy od niego gość na nim siedział i go dusił..podobno..akcja też po pijaku u jednego i drugiego...jeden spedził 1 dzień w szpiatlu najgroźniejsza rana miała 2 cm grubości a ten drugi 4 lata w pierdlu...choć lepszę 4 lata w pierdlu niż zostac uduszonym.
 Autor komentarza: YuuriBoxing
Data: 23-06-2013 19:31:35 
PolakMaly3
chciałem się upewnić :P,więc sorry ale dobra
 Autor komentarza: dzejmsblant
Data: 23-06-2013 19:54:06 
PolakMaly3

takie mamy popaprane prawo w tym kraju, zaatakuje cie 2 typow, spuscisz im wpierdol i np. połamiesz to później oni jak zgłoszą to na policję to są ofiarami a ty masz przypał. To jest sprawiedliwość?
 Autor komentarza: Norbert
Data: 23-06-2013 19:58:30 
Pojebów , świrów i kryminalistów powinno się dożywotnio odsuwać od sportu i osadzać w więzieniach - przez takich sport traci prawdziwych kibiców
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 23-06-2013 20:00:57 
Jebany nożownik frajer nie kumam tego jak bokser który przecież potrafi się bić wyskakuje do kolego z kosa zamiast wyskoczyć na solo jak prawdziwy mężczyzna!

Tacy frajerzy nie powinni mieć możliwości reprezentować nasz kraj dziwie się Babilońskiemu ze taka frajera promuje!!!Użyłbym innych slow ale nie chce dostać bana dlatego taki kulturalny jest mój wpis....
 Autor komentarza: menkks
Data: 23-06-2013 20:01:32 
Mam nadzieje ze Kaczor dostanie wpier*** juz w swoim debiucie.
 Autor komentarza: Ned
Data: 23-06-2013 20:29:54 
@awel

Wyprowadzę Cię z błędu, bo z tego co widzę, pewnych rzeczy nie pojmujesz. Kaczor jest dorosłym człowiekiem i sam odpowiada za swoje czyny. Nie jego promotor. Jeśli Kaczor słucha debilnych pomysłów promotora, to nadal on jest temu winien.

"wszyscy go krytykuja rozumie ze cieslak byl wtedy aniolkiem "

A kogo obchodzi kim był Cieślak? To nie Cieślak sięgnął po nóż.
 Autor komentarza: atmel
Data: 23-06-2013 20:56:03 
"Spekulacja jakoby walka była ułożona przez samego Banksa lub wspólnie z Władymirem jest tak głupia, że powinna zostać zignorowana.Głupia pod każdym względem - promocyjnym, sportowym, ludzkim. Oczywiście, poza polskim portalem, nikomu innemu taki pomysł nie wpadł do głowy."
.....
Czyżby odwet ze strony RP ?
 Autor komentarza: klasyk2012
Data: 23-06-2013 22:13:28 
za cala sytuacje odpowiada PZB gdyby zdyskwalfikowali go dozywotnio nie bylo by tego syfu dzisiaj jest to konsekwencja tamtych dzialan szefem byl Pan Kusior a od spraf mlodziezy Pan Nowak jezeli tak ma byc wychowywana mlodziez w tym sporcie to ten sport powinien zniknac .Sami Panowie jestescie temu winni za takie zachowanie powinna byc odpowiednia kara Wy wyslaliscie go na olimpiade wstyd Panowie Kusior Nowak i reszta dzialaczy Wy sie do tego przyczyniliscie brak konsekwencji
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 23-06-2013 23:18:41 
un4given

no to nie wiem jakie oni maja pojecie o wyrazeniu konfident - nozownikow trzeba tepic i za wszelka cene odsuwac od spoleczenstwa......oczywiscie ze podaje sie takiego na gliny
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 23-06-2013 23:22:35 
atmel

i dermina znow w akcji....buhahahahaha smieszne to jest
 Autor komentarza: tapir
Data: 24-06-2013 00:14:24 
Skoro go ukarali grzywną i wyrokiem w zawieszeniu to werdykt musiał brzmieć winny. A jaka kara? Paranoja.
Zawiasy sie dostaje za jazdę na rowerze po parku po dwóch piwach i po ataku nożem i zostawieniu ofiary. Dyskwalifikacja dożywotnia dla Kaczora!
 Autor komentarza: boruwbc
Data: 24-06-2013 01:10:40 
tyle wiecie ile przeczytaliście a tak na prawde to nie wiadomo jak tam było na tym zgrupowaniu.
Popełnił błąd i swoje zapłacił już za to,nie wiem po co to wyciągać.
Poza tym jest dobrym bokserem i zycze mu powodzenia.
Tyson nie takie rzeczy robił a go ubustwiaja i lata po wojewódzkich, i gdzie tu u was obiektywizm, pomijając fakt, że Kaczor to normalny chłopak.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 24-06-2013 01:21:35 
tak tyle wiemy wiec komentujemy na podstawie wiadomosci ktore mamy.........jest osoba publiczna wiec jest oceniany przez publike, szczegolnie na tematycznym forum......to chyba normalne?
 Autor komentarza: awel
Data: 24-06-2013 04:33:33 
najlepsze sa te teksty o dozywotniej dyskwalifikacji, cala akcja miala miejsce w 2005 r dzisiaj mamy 2013 od tego czasu: byl na olimpiadzie w pekinie, W 2007 roku dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata w Chicago, Był także mistrzem Unii Europejskiej (2008) oraz 5 razy mistrzem Polski 2006, 2007, 2008, 2009, 2010) a w 2013 dozywotnia dyskwalifikacja hahahahah do tego wychodzi na to ze kaczor na zgrupowanie przyjechal z nozem jak na filmie cobra a cieslak byl zupelnie niewinny :-)

ned mowisz debile pomysly promotora moze i takie sa ale jak widac po dyskusjach sprzedaly sie i teraz kazdy wie kto to kaczor a ci ktorzy mowia dzisiaj o dozywotniej dyskwalifikacji chyba dopiero sie o nim dowiedzieli:-) ciekawe gdzie byli w 2005 :-)
 Autor komentarza: basu
Data: 24-06-2013 21:11:02 
kaczor to frajer kurwa jebac nozowników,śmiec i tyle,ja chetnie sie z nim spotkam by wyjebać MU zęby,i walą mnie jego osiągniecia,zero szacunku za takie zachowania ZEROOOOOOOOOOOO
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.