OŚWIADCZENIE SAUERLAND EVENT W SPRAWIE ODEJŚCIA HOLLY HOLM

Dziś informowaliśmy o zakończeniu bokserskiej kariery przez popularną Holly Holm (32-2-3, 9 KO). Tym samym nie dojdzie do wyczekiwanej przez kibiców kobiecego boksu walki pomiędzy Amerykanką i niepokonaną Cecilią Breakhus (22-0, 6 KO). Na odzew ze strony Norweżki oraz jej promotorów z Sauerland Event nie trzeba było czekać długo. Ich zdaniem Holm ucieka przed największym wyzwaniem w karierze. Poniżej prezentujemy oświadczenie.

- Jestem bardzo rozczarowana. Walka pomiędzy mną i Holly była największym wyzwaniem na horyzoncie i gratką dla kibiców. Wstyd, że do niej nie dojdzie, jednak to nie nasza wina. Zrobiliśmy co w naszej mocy. Zawsze mówiłam otwarcie, że chcę walki z nią, zawsze byłam na nią gotowa. Mój team starał się doprowadzić do tego starcia. Byliśmy gotowi zaboksować na jej terenie. W momencie, w którym ona ma szansę dać kibicom, to czego pragną, ona odchodzi. Nie wiem, co powiedzieć. Skupię się po prostu na innych wyzwaniach, mamy wiele opcji. Chcę powiedzieć jedną rzecz - mistrzynie nie uciekają przed hitowymi pojedynkami - napisała Braekhus.

Nisse Sauerland również nie pozostawił suchej nitki na amerykańskiej mistrzyni.

- Jesteśmy rozczarowani odejściem Holly Holm z boksu. To jedna z najlepszych pięściarek w historii. Zasługuje na szacunek za to, co osiągnęła w swojej karierze. Szkoda, że jej kariera kończy się w ten sposób. Od teraz będzie zapamiętana tylko z ucieczki prze Cecilią Braekhus, najlepszą pięściarką na świecie.

Jeśli Holm nadal posiada serce do walki, dumę i umiejętności, by konkurować na najwyższym poziomie, nie widzę możliwości, by odeszła mając w perspektywie największą wypłatę w karierze. Zaoferowaliśmy jej sześciocyfrową gażę. Nagle ona ogłosiła zakończenie bokserskiej kariery na rzecz walk w MMA za cząstkę tej kwoty. To pokazuje jak bardzo boi się ona walki z Cecilią. Straszna przegrana z Anne Sophie Mathis, czyli pięściarką, którą Cecilia zdeklasowała, musiała coś odmienić w Holy. Ona wie, że nie może pokonać Braekhus.

Życzymy Holly wszystkiego dobrego na emeryturze. Cecilia ma inne opcje i będzie boksowała z pięściarkami, które mają odwagę wyjść z nią do ringu. Tak tworzy się historię, walcząc z najlepszymi, a nie odchodząc na emeryturę przed walką, którą chce zobaczyć cały świat - napisał Sauerland.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pyra90
Data: 17-04-2013 21:18:22 
Sauerlandy chyba chcą dostać wpierdol !
To jej decyzja co robić i [email protected] im do tego
odchodzi i szacunek
 Autor komentarza: ogierinho1
Data: 17-04-2013 22:46:42 
Bardzo szanuję bokserki i ogólnie kobiece fighterki, znam nawet osobiście parę dziewczyn z sekcji kickboxu, wszystkie bardzo fajny charakter, no ale oglądać kobiecych walk jakoś nie mogę ;p
 Autor komentarza: anonim1928
Data: 18-04-2013 00:06:42 
Haha niby jedna chciała walczyć z drugą, a jakoś się dogadać nie mogły :D
 Autor komentarza: anonim1928
Data: 18-04-2013 00:06:48 
Haha niby jedna chciała walczyć z drugą, a jakoś się dogadać nie mogły :D
 Autor komentarza: gregor07
Data: 18-04-2013 10:48:22 
,,Tak tworzy się historię, walcząc z najlepszymi, a nie odchodząc na emeryturę przed walką, którą chce zobaczyć cały świat - napisał Sauerland." Chociażby liczba komentarzy tutaj świadczy o tym jak cały świat czeka(ł) na tą walkę ;) Doceniam ciężko pracę kobitek, ale ich boks w ogole mnie nie rajcuje.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 18-04-2013 10:49:23 
Breakhus teraz Norweżki musza walczyć bo Norwegowie potomkinie Wikingów to pedałki w rurkach co się stało z tym narodem?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.