HOLLY HOLM KOŃCZY KARIERĘ BOKSERSKĄ, SKUPIA SIĘ NA MMA

Jedna z najlepszych zawodniczek na świecie bez podziału na kategorie wagowe, rywalizująca obecnie w wadze junior półśredniej Holly Holm (32-2-3, 9 KO) niespodziewanie ogłosiła wczoraj, że po zaplanowanej na 11 maja walce z Mary McGee (20-1, 11 KO) zakończy karierę bokserską i całkowicie poświęci się karierze w MMA.

Pod koniec marca sporo mówiło się o propozycji dwóch walk (jednej w Niemczech i jednej w Stanach Zjednoczonych), jaką promotor Holm Lenny Fresquez złożył grupie Sauerland Event, która opiekuje się Cecilią Braekhus (22-0, 6 KO). Walka Holm-Braekhus miała być pojedynkiem o nieformalny tytuł królowej P4P kobiecego boksu zawodowego, jednak raczej już nigdy do niej nie dojdzie. Amerykanka stwierdziła, że pięściarstwo nie jest już jej największą pasją i zgodnie z dawnym postanowieniem zawiesza rękawice bokserskie na kołku.

MOŻLIWOŚĆ DWÓCH WALK HOLM vs BRAEKHUS? >>>

- Kiedy zaczęłam walczyć, stało się to moją pasją. Wiele lat temu, kiedy rzuciłam szkołę, by rywalizować w ringu, zdecydowałam, że będę boksowała tak długo, jak moje serce będzie biło dla tego sportu. Jedną z moich największych i najbardziej kontrowersyjnych walk był pojedynek z Christy Martin. Potem przyszło głośne starcie z Mary Jo Sanders. Zawsze jest kolejna mistrzyni do pokonania. To moja własna droga. Każda z moich walk pomagała mi wierzyć siebie - powiedziała Holm.

- Kiedy decydowaliśmy, co zrobić, mój trener Mike Winkeljohn ujął to najlepiej: ''Chcesz wspiąć się na nowy szczyt''. To dało mi nową iskrę i muszę iść za głosem serca. Życzę Cecilii wielu sukcesów, lecz nieodbycie się pojedynku z nią nie definiuje mojej kariery. Wiem, że wiele się o tym mówiło, ale w jakim świetle stawia to zawodniczki, z którymi walczyłam? Nigdy nie byłam ''papierową'' mistrzynią. Z każdym krokiem dojrzewałam, jestem w stu procentach skupiona na walce 11 maja. MMA będzie natomiast emocjonalną, duchową i fizyczną podróżą. Dziękuję ludziom, którzy mnie wspierają. Chcę po prostu walczyć tam, gdzie kieruje mnie teraz moja pasja. Trenuję w gymie MMA, zresztą zawsze to robiłam - dodała ''Córka Kaznodziei''.

31-letnia Holm pokonała m.in. Christy Martin, Anne Sophie Mathis, Mary Jo Sanders, Mię St. John, Jane Couch, Dudę Yankovich i Chevelle Hallback (dwukrotnie), zdobywając po drodze tytuły trzech kategorii wagowych. Bilans Amerykanki w walkach o mistrzostwo świata to 21-1-1, a w walkach z mistrzyniami świata 14-1-1.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.