PLEBISCYT BOKSER.ORG 2012 - WYNIKI GŁOSOWANIA

W weekend opublikowaliśmy wyniki głosowania na polskie kategorie w trzeciej edycji Plebiscytu BOKSER.ORG, będącego naszym wspólnym podsumowaniem minionego roku. Dziś przyszedł czas na publikację wyników głosowania w kategoriach zagranicznych. Niebawem podamy również do wiadomości kto z uczestników Plebiscytu wylosował nagrody.

Wyniki głosowania w polskich kategoriach Plebiscytu 2012>>>

Pięściarz roku (świat)
W tym roku trudno było wyłonić zdecydowanego zwycięzcę tej najważniejszej kategorii. Minimalnie większą liczbę głosów (38%) uzyskał mistrz WBO w wadze junior piórkowej, mający za sobą znakomity sezon i kreowany na następcę „Pacmana” Nonito Donaire. Tuż za nim uplasował się z 36% głosów Sergio Martinez, posiadacz pasa WBC w kategorii średniej. 16% uczestników Plebiscytu za najlepszego pięściarza uznało Juana Manuela Marqueza, który choć ostatecznie nie wygrał tej kategorii, jednak święcił triumfy w dwóch innych, o czym niżej.

Pięściarka roku (świat)
Podobnie jak wśród mężczyzn, także w gronie kobiet wybór najlepszej zawodniczki był niezwykle trudny. Ostatecznie 36% Waszych głosów wybrana została mająca polskie pochodzenie i z dumą je podkreślająca mistrzyni świata WBC i IBF wagi muszej Ava Knight-Salicka. Nieznacznie mniej głosów (34%) oddaliście na ubiegłoroczną zwyciężczynię tej kategorii, niekwestionowaną mistrzynię świata wagi półśredniej Cecilię Braekhus. 15% głosujących wskazało natomiast mistrzynię świata WBO i WBF wagi średniej Christinę Hammer.


Amatorski pięściarz roku (świat)
Wyczyn sprzed roku powtórzył dwukrotny mistrz olimpijski Wasyl Łomaczenko, który ponownie został wybrany w naszym Plebiscycie najlepszym wśród amatorów i to przytłaczającą większością głosów (70%). Drugi w tej kategorii Anthony Joshua, który również sięgnął po złoto w Londynie zdobył 18% głosów, natomiast 8% z Was głosowało na innego mistrza z IO w Londynie, Robeisy Ramireza.


Amatorska pięściarka roku (świat)
W tej kategorii również nie było większych wątpliwości i zwyciężyła ubiegłoroczna triumfatorka, fenomenalna Katie Taylor, zdobywając połowę głosów. Pozostałymi niemal po równo podzieliły się: młodziutka amerykańska mistrzyni olimpijska Claressa Shields (24%) oraz jej starsza koleżanka z Wielkiej Brytanii, również złota medalistka z Londynu Nicola Adams (23%).


Walka roku (świat)
Największym uznaniem uczestników Plebiscytu w ubiegłym roku cieszył się czwarty pojedynek Juana Manuela Marqueza z Mannym Pacquiao, na który oddano 70% głosów. Zapewne wpływ na to miało efektowne zakończenie, które doceniliście także w następnej kategorii. Na dramatyczną ringową wojnę pomiędzy Brandonem Riosem i Mikem Alvarado oddano tylko 25% głosów, natomiast pozostałe walki pozostały wyraźnie w cieniu.


Nokaut roku (świat)
Tę kategorię zupełnie zdominował jeden z najsłynniejszych, a zarazem najcięższych nokautów ostatnich lat, który Juan Manuel Marquez zafundował Manny’emu Pacquiao w szóstej rundzie ich czwartego pojedynku. Aż 96% głosów  to wynik bez precedensu w historii naszego Plebiscytu. Na tym tle pozostałe nominowane nokauty zostały zupełnie zepchnięte w cień, zdobywając zaledwie pojedyncze procenty głosów.


Prospekt roku (świat)
Najlepszym prospektem 2012 roku uznaliście Davida Price’a (25%), ale niemal taką samą liczbę głosów zdobyło dwóch innych ciężkich – Tyson Fury (24%) i Deontay Wilder (23%). Jak widać nadzieja na to, że pojawi się w końcu pięściarz, który zagrozi hegemonii braci Kliczków są bardzo duże. 


Trener roku (świat)
W tym roku głosowanie w Plebisccie ułożyło się logicznie i najlepszym trenerem wybraliście szkoleniowca najlepszego pięściarza, czyli Roberta Garcię, który oprócz Nonito Donaire sekunduje m.in. Brandonowi Riosowi. Na uznawanego powszechnie za najlepszego trenera na świecie Garcię głosowała połowa uczestników naszego Plebiscytu. 35% doceniło Ignacio Beristaina, który powiódł Juana Manuela Marqueza do triumfu w czwartej walce z „Pacmanem”. Wreszcie 15% głosów zdobył trzeci z nominowanych, czyli Virgil Hunter.


Promotor roku (świat)
Waszymi głosami Golden Boy Promotions zdeklasowało konkurencję w kategorii promotorów (70%). Główny rywal Oscara De La Hoyi, czyli Bob Arum uzyskał zaledwie 25% głosów. Pozostałym nominowanym promotorom przypadły jedynie okruchy. Szkoda, że spór tych największych blokuje możliwość zorganizowania wielu oczekiwanych przez nas pojedynków…


Wydarzenie roku (świat)
Nokaut roku był w Waszej ocenie także wydarzeniem roku. Efektowne zwycięstwo Juana Manuela Marqueza nad Mannym Pacquiao uzyskało aż 65% głosów. Co czwarty uczestnik Plebiscytu za najważniejsze uznał bardzo smutne zarazem wydarzenie, jakim była śmierć wspaniałego Emanuela Stewarda, którego w ubiegłym roku wybraliście najlepszym trenerem. Pozostałe wydarzenia pozostały wyraźnie w cieniu tych dwóch.


Rozczarowanie roku (świat)
Głód wielkich walk w wadze ciężkiej jest coraz większy, co znalazło swoje odbicie w głosach oddanych w tej kategorii. 33% z Was uznało, że rozczarowanie roku jest wybór Manuela Charra i Jeana Marca Mormecka na pretendentów do mistrzostwa świata wagi ciężkiej. Krytycznie oceniliście również werdykt w pojedynku Marco Hucka z Firatem Arslanem (16%) oraz ubiegłoroczne trenerskie dokonania Freddiego Roacha (14%).


Ulubieniec kibiców (świat)
Głosowanie na pięściarza roku Sergio Martinez przegrał minimalnie, ale zrekompensowaliście mu to wielką sympatią, której zawdzięcza tytuł ulubieńca kibiców (25%). Wśród kilkunastu pięściarzy ze ścisłej światowej czołówki, których nazwiska pojawiały się w tej otwartej kategorii, tuż za „Maravillą” uplasował się Juan Manuel Marquez z 20% głosów. Dużą popularnością cieszy się także Władimir Kliczko, na którego głosowało 10% uczestników Plebiscytu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 21-01-2013 11:28:03 
Prospekt roku, który ma na karku trzydziestkę :) Mike Tyson by się uśmiał :)
 Autor komentarza: pankracy
Data: 21-01-2013 11:34:49 
Pyskaty

Widzisz, takie czasy nastały.Szkoda słów.
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 21-01-2013 12:44:17 
Sami prospekci z ciężkiej, ja bym głosował na furego a z innych walk na thurmana czy russela juniora

No i jak Pyskaty zauważył prospekt z trzydziestką na karku, normalnie śmiechu warte, w dodatku price czy wilder tłukli dziadków, widać że antypatia wobec osoby furego zasłania wszystkim jego dokonania, przykre;)
 Autor komentarza: Krzych
Data: 21-01-2013 13:06:55 
@BronuarKomuszenko

Jaja se robisz? Jakie dokonania Fury'ego? Pokonanie spasłego Chisory? Albo deski z Pajkiciem? No chyba, że epicki cios wymierzony w samego siebie...
 Autor komentarza: Sierak2012
Data: 21-01-2013 13:46:19 
Krzych ten znienawidzony przez ciebie Fury prezentuje w ringu lepsze umiejętności niż Price i Wilder razem wzięci a rywali do tej pory miał z 3 razy lepszych ;)
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 21-01-2013 15:04:00 
Fury w wieku 24 lat ma naprawdę niezłe nazwiska na rozkładzie. Widać, że rozwija się z walki na walkę i wcale nie musi walczyć z Price'm czy Wilderem, żeby udowodnić swoją wartość. To oni powinni zabiegać o pojedynek z Tysonem.
 Autor komentarza: FanAcm
Data: 21-01-2013 15:32:56 
Z tymi prospektami to jakiś żart?....
 Autor komentarza: Sajgonski
Data: 21-01-2013 15:51:08 
Ależ Price dzierży pedalski pas na załączonym zdjęciu :D
 Autor komentarza: albert223
Data: 21-01-2013 17:55:13 
Price z tęczowym pasem federacji LGBT?
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 21-01-2013 19:51:07 
Ja głosowałem identycznie z tą różnica ze prospekt to Fury a trener Ignacio Beristain.
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 21-01-2013 19:57:35 
Krzych
twoje argumenty doprawdy do mnie przemówiły, bo ja nie wiem kogo pozostali pretendenci pokonali, a co z tego że chisora miał większą troszkę wagę niż normalnie? przecież nikt mu sie nie bronił dobrze przygotować a na wygląd tamtej walki główny wpływ miała dobra taktyka Tysona i nawet gdy by chisora był w wyśmienitej formie to w obecnych czasach dostaje łomot od tysona, rozumiem że trudno jest się tobie z tym pogodzić ale myślę że przeżyjesz
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.