MATEUSZ MASTERNAK TRIUMFUJE W PLEBISCYCIE BOKSER.ORG

Zakończyliśmy podliczanie głosów w Plebiscycie, który był naszym wspólnym podsumowaniem minionego roku. Wspólnym, ponieważ my zaproponowaliśmy kategorie i poszczególne nominacje, a Wy dokonaliście wyboru, oddając swoje głosy. Ta trzecia już edycja naszego dorocznego Plebiscytu cieszyła się dużą popularnością wśród Czytelników BOKSER.ORG, stąd dopiero dziś zakończyliśmy podliczanie głosów i możemy ogłosić zwycięzców. W najbliższych dniach podamy także kto z Was wylosował nagrody w naszym Plebiscycie, będziemy także przypominali jak głosowaliście w poprzednich edycjach. Prezentujemy zwycięzców polskiej części naszego wspólnego podsumowania, a jutro przedstawimy także zwycięzców zagranicznych.

Zawodowy pięściarz roku (Polska)
Bezdyskusyjnym zwycięzcą tej kategorii został aktualny mistrz Europy w wadze junior ciężkiej Mateusz Masternak, zdobywając aż 80% Waszych głosów. 10% z Was wskazało notowanego w światowej czołówce wagi półciężkiej posiadacza pasa IBO Andrzeja Fonfarę, a pozostałe 10% głosów podzielili między siebie w miarę równo Tomasz Adamek, Krzysztof Włodarczyk i Damian Jonak.

Amatorski pięściarz roku (Polska)
Rywalizacja w tej kategorii była znacznie bardziej wyrównana i rozegrała się głównie między zawodnikami wagi ciężkiej. Ostatecznie nieznaczną różnicą głosów za najlepszego zawodnika boksu olimpijskiego w Polsce uznaliście młodzieżowego wicemistrza świata Pawła Wierzbickiego, oddając na niego 35% głosów, a tuż za nim uplasował się z 33% nieco starszy kolega Michał Olaś. 22% uczestników Plebiscytu doceniło filar polskiej drużyny WSB Tomasza Jabłońskiego.


Amatorska pięściarka roku (Polska)
Prawie wszystkie głosy (90%) oddane w tej kategorii zgromadziła Karolina Michalczuk, która dzięki występowi na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie jest najbardziej rozpoznawalną polską zawodniczką, choć minionego roku nie zaliczy zapewne do najbardziej udanych w jej karierze. Pozostałe nominowane w tej kategorii znakomite polskie pięściarki podzieliły się 10% Waszych głosów.


Walka roku (Polska)
Okazało się, że przypadł Wam do gustu ringowy thriller, który zafundował nam Tomasz Adamek w walce z Travisem Walkerem. Głosami 40% uczestników Plebiscytu uznaliście ten pojedynek walką roku 2012 z udziałem polskiego pięściarza. Sporym powodzeniem cieszyło się także rewanżowe starcie Grzegorza Proksy z Kerrym Hopem, które zdobyło 25% głosów oraz cenne zwycięstwo Andrzeja Fonfary nad Glenem Johnsonem, z 20 % głosów.Nokaut roku (Polska)
W tej kategorii znacznie trudniej było wskazać zwycięzcę. Ostatecznie niewielką różnicą głosów (35%) wybraliście efektowne zakończenie walki Tomasza Adamka z Travisem Walkerem, a tuż za nim (33%) uplasował się także techniczny nokaut, który w rewanżu Grzegorz Proksa zafundował Kerry Hope’owi. 18% głosujących doceniło rozstrzygnięcie przed czasem w walce Mariusza Wacha z Tye Fieldsem.


Debiutant roku (Polska)
Równie zaciekła rywalizacja o Wasze głosy odbyła się wśród ubiegłorocznych polskich debiutantów na zawodowym ringu. Ostatecznie o włos wygrał ją Patryk Szymański zdobywając 32% głosów, a tuż za nim znalazł się jego kolega z Global Boxing Michał Chudecki z 30% głosów. Kroku dwóm pięściarzom z Wielkopolski dotrzymał Łukasz Maszczyk, zdobywając 29 % głosów.


Trener roku (Polska)
W tym roku nie mieliście wątpliwości wybierając najlepszego polskiego trenera. Miażdżącą większością głosów (90%) został nim uznany Andrzej Gmitruk. Drugi w tej kategorii Hubert Migaczew musiał się zadowolić 5 %, natomiast Waszym zdaniem minionego roku nie może zaliczyć do udanych zwycięzca Plebiscytu 2011 Fiodor Łapin, który zdobył zaledwie 2% głosów, tyle samo co Piotr Wilczewski.


Promotor roku (Polska)
Podobnie jak przed rokiem za polskiego promotora roku uznaliście Mariusza Kołodzieja, który doprowadził Mariusza Wacha do walki z Władimirem Kliczką. Szef Global Boxing zdobył 40% Waszych głosów. Losy drugiego miejsca w tej kategorii ważyły się do ostatniego głosu. Minimalnie większe uznanie zdobył Andrzej Wasilewski, uzyskując 20% głosów, a tuż za nim uplasował się z 19% Tomasz Babiloński.


Wydarzenie roku (Polska)
Niestety wydarzenie, które uznaliście za najważniejsze w polskim środowisku bokserskim w roku 2012 należy jednocześnie do najsmutniejszych. 60% z Was wyróżniło śmierć legendy polskiego boksu, dwukrotnego mistrza olimpijskiego Jerzego Kuleja. Ważnym wydarzeniem w Waszych oczach okazał się również start polskiej drużyny w lidze WSB, na który głosowało 30% uczestników Plebiscytu. 8% z Was doceniło także doprowadzenie Mariusza Wacha do walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej.


Rozczarowanie roku (Polska)
Najbardziej rozczarowującym wydarzeniem minionego roku okazała się Waszym zdaniem nieobecność polskiego pięściarza na turnieju bokserskim IO w Londynie. Głosowało na to 45% czytelników. Sporym rozczarowaniem była dla Was także dopingowa wpadka Mariusza Wacha (25%). Rozczarował również występ Grzegorza Proksy w walce z Gienadijem Gołowkinem, który wskazało 12% głosujących.


Ulubieniec kibiców (Polska)
Mateusz Masternak przypieczętował swój triumf w tegorocznym Plebiscycie BOKSER.ORG wygrywając również kategorię, w której nie było żadnych nominacji, a wyboru dokonywaliście wyłącznie na podstawie własnych wskazań. Ulubieniec polskich kibiców zdobył 33% głosów, ale niemal równą popularnością cieszy się mimo dwóch nieudanych walk Grzegorz Proksa, zdobywca 31%. Coraz większą sympatię zdobywa również mający dobrą passę Andrzej Fonfara (8%).


 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 19-01-2013 22:14:25 
Jonak :)))))))))
 Autor komentarza: MarcinM
Data: 19-01-2013 22:22:02 
amatorka sie nie interesuje

profi:
master - zasłużył - ebu + czestotliwosc
gmitruk- trener dekady a nie roku 0o

proksa jako rozczarowanie ? nie oszukujmy sie , nawet prime- odp przygotowanie- proksa nie postawilby zbyt wiele przeciwko gg

wydarzenie roku - brak...

promotor - Andrzej Wasilewski za niewyobrazalne pompowanie balona "ASZ"

debiutant - dunno
walka - gdzies tam na zadupiu za sklepem (czyt. zadna nie zasluguje
nokaut roku - jw.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 19-01-2013 22:41:42 
sorry ale ku.rwa gdzie w walce Adamka z Walkerem był nokaut ??? do tego nokaut roku , to chyba jakiś żart
Master rywalami w 2012 roku też nie zachwycił

dla mnie bokser roku Włodar - zawodostwo , Wierzbicki - amatorstwo
walka roku - rewanz Prosky z Hoppe
 Autor komentarza: kochamboks296
Data: 19-01-2013 22:47:34 
Masternak, częstotliwość walk, genialny dobór rywali dla rozwoju, wszystko zwieńczone tytułem mistrza Europy.
Kocham cię Masternak!
 Autor komentarza: milan1899
Data: 19-01-2013 22:48:52 
kochamboks296
nie gejuj ;)
 Autor komentarza: Barni
Data: 19-01-2013 22:52:46 
milan miejsce w ZESTAWIENIU BOXINGSCENE dobrze oddaje poziom na jakim jest Mateusz a dorbranych rywali miał bardzo dobrze.
pozatym czym w twojej opini zasłużył sobie Krzysztof na to miano? bo chyba nie walką z Grenem?
 Autor komentarza: milan1899
Data: 19-01-2013 23:01:58 
Barni
jedyny polski mistrz prestiżowej kategorii , dwie obrony tytułu
uciekam nara
 Autor komentarza: SkazanyNaInstynkt
Data: 19-01-2013 23:02:18 
będzie plebiscyt na tekst roku ?
 Autor komentarza: piotr
Data: 19-01-2013 23:08:45 
Gratulacje od Ery Mastera!
http://www.facebook.com/EraMastera
 Autor komentarza: bak
Data: 19-01-2013 23:11:44 
Na dzień dzisiejszy Master leje Diablo. Nie mogę się doczekać ich potencjalnej walki, ale niestety do niej nie dojdzie.
 Autor komentarza: Michasiowy
Data: 19-01-2013 23:13:07 
Master ok lobię go ale zawodnik roku? Nie oszukujmy się na razie to dobrze zapowiadający się zawodnik a nie bokser roku Fonfara w mojej opinii miał już lepszych przeciwników.
Na portalu ewidentnie widać nie chęć do zawodników promowanych przez Wasyla. Nie dziwi mnie to bo większość z nich to średniacy, ale wielkie uwielbienie i zachwycanie się zawodnikami, którzy nie toczą dużych walk, mają na rozkładzie średniaków i nie udowadniają swojej wartości są też średniakami jak na razie. Mastera chociażby ostatnia walka była nudna jak rachunek za gaz. Fajnie że zdobył mistrza EU życzę mu jak najlepiej.
 Autor komentarza: Vroo
Data: 19-01-2013 23:16:44 
To ja mam pytanie do redakcji - przez parę miesięcy po bokser.org hulały PR-owe informacje z Global Boxing, choćby od sympatycznej pani Kasi. Wywiady z pięściarzami, trenerami, no i samym Mariuszem Kołodziejem.

A co teraz? Czy po wpadce dopingowej Mariusza Wacha przeprowadziliście jakiś wywiad z jego promotorem? Jeśli nie, to z jakiego powodu i co temu stało na przeszkodzie?

Testem dla wszystkich działań PR jest kryzys - no i w tym przypadku wypadło to kiepsko. Pięściarza mi naprawdę żal, bo on akurat wywiadów udziela, ale mówi co myśli i widać, że cały team się rozwalił.

Zresztą z ostatnim wypadkiem Adamka jest to samo. Main Event wrzuca na fejsa filmiki, zero jakiegoś oficjalnego oświadczenia. Bardzo to kiepskie. To już Wasilewski radzi sobie znacznie lepiej - czego by nie mówić o stronniczości RP - to przy różnych wpadkach (a też ich mają sporo - choćby wyczyny Włodarczyka i Szpilki) dość szybko jest informacja ze strony promotora.
 Autor komentarza: Michasiowy
Data: 19-01-2013 23:30:34 
Autor komentarza: bak

Na dzień dzisiejszy Master leje Diablo. Nie mogę się doczekać ich potencjalnej walki, ale niestety do niej nie dojdzie.


Na dzień dzisiejszy to Rudy ma pas. Do walki dojdzie jak Master dostanie konkretne wyzwanie gdzie pokaże swoją wartość czego bardzo mu życzę. Bo jak na razie do walki nie może dojść bo kim jest Masternak? Nie jest znany w PL na tyle by ta walka miała sens marketingowy. Sportowy owszem ale w TV pokazują boks i oni wykładają kasę. Dojście do obowiązkowego pretendenta WBC i walka w 2014 r.

Rudy szuka kasy a walka z Masterem na dzień dzisiejszy jej nie daje.
 Autor komentarza: kabaty
Data: 19-01-2013 23:37:28 
offtop

orientuje sie ktos czy mozna gdzies w tv ogladnac Gołowkina z Rosado?
 Autor komentarza: Michasiowy
Data: 19-01-2013 23:42:12 
Autor komentarza: Barni

milan miejsce w ZESTAWIENIU BOXINGSCENE dobrze oddaje poziom na jakim jest Mateusz a dorbranych rywali miał bardzo dobrze.
pozatym czym w twojej opini zasłużył sobie Krzysztof na to miano? bo chyba nie walką z Grenem?


Masz rację bardzo dobrze oddaje. W tym zestawieniu wygrywa Diablo a za nim Adamek. A patrząc na obsadzenie wagi to Fonfara jest z nim na równi. IBO a EBU tu można się spierać ale to federację drugiej kategorii. Gdzie pierwsze są WBC, WBO, IBF, WBA.
 Autor komentarza: verychristmas
Data: 19-01-2013 23:59:41 
Gdzie Najman Gołota Szpilka?!!!???
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 20-01-2013 00:03:00 
Beka z tym Jonakiem hehe
 Autor komentarza: piotr
Data: 20-01-2013 00:05:27 
Wielkie brawa należą się władz EBU. Ta federacja działa sprawnie i nie dopuszcza do takich cyrków jak w WBA, gdy mistrz bronił pasa 3 razy w ciągu 4 lat!
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 20-01-2013 00:06:04 
Z nokautem roku moja opinia była głosowałem na Proksa - Hope tak samo na nokaut roku bo przecież adamek Walkera nie znokautował tylko sędzią zresztą zbyt wcześniej przerwał walkę...A największym dla mnie rozczarowaniem było dopingowa wpadka Wacha.
 Autor komentarza: kata
Data: 20-01-2013 00:29:07 
I właśnie dlatego demokracja jest chorym ustrojem, bo wybierać może każdy, a nie ci którzy mają pojęcie o temacie.

Już nawet nie chodzi o Mastera, który z kilkoma walkami rankingowymi i pasem EBU zdobytym z bumem, którego kładzie każdy polski criuser, jest wyżej od Włodarczyka - mistrza świata WBC, bo rozumiem, że przy jakichś tam standardach można wybrać częstotliwość walk i dobrą postawę w nich, ale nokaut roku Adamka (gdzie tam był nokaut?), albo Migaczew nad Łapinem??? WTF! Tak jakby Wawrzyka postawić nad Adamkiem.

Rozczarowanie, bez żadnych wątpliwości, jak napisał WARIATKRK niestety wpadka Mario, to był totalny klops. Brak Polaka na IO to norma, a Proksa po prostu nie mógł nic więcej pokazać, pokazał chyba nawet więcej niż Wachu z Władkiem.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 20-01-2013 00:37:45 
polecam na FB

"era Mastera" - jestem jednym z mod's ;)
 Autor komentarza: Lowcajeleniwrocek
Data: 20-01-2013 00:40:32 
Moimi ulubieńcami niezmiennie : Master, Proksa i Łaszczyk
Szacunek za osiągnięcia Adamka i Włodarczyka
sympatia także dla Jackiewicza
Gmitruk da kropkę na i prowadząc Gołotę do zwycięstwa:)
 Autor komentarza: Jackass
Data: 20-01-2013 00:45:47 
Ja Głosowałem na Izu jako ulubieńca ;p
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 20-01-2013 00:58:36 
Jackass

ja tez od 2 lat juz tak :D
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 20-01-2013 01:09:56 
http://www.facebook.com/EraMastera?ref=stream

mam nadzieje ze was nie przestraszylem :DDDD
 Autor komentarza: genco
Data: 20-01-2013 02:10:14 
Masternaka już nawet Szpilka chwali więc w tym roku rozwalił system :)
Dawać zaraz tą informację do Sauerlanda!! Prędzej zdecydują się walczyć w Polsce!!
 Autor komentarza: Thefilip
Data: 20-01-2013 02:39:51 
Mas narazie daje fajne walkiternak daje walki ktore chce sie ogladac dlatego ma takich kibicow. Kibicuje mu chyba bardziej niz adamkowi. Mysle ze za 3-4 lata pojdzie do ciezkiej zeby cos zarobic. Nie dziwie sie w sumie. Ale
 Autor komentarza: Coperek
Data: 20-01-2013 14:23:17 
Ze wszystkim się zgadzam oprócz jednego:

Rozczarowanie roku - Wach, jego oszustwo oraz obecne mydlenie oczu ala Amstrong. To największa katastrofa polskiego boksu minionego roku.
 Autor komentarza: ramirez82
Data: 20-01-2013 21:57:16 
Bokser roku - Szpilkam, nokaut roku - znokautowanie Basile, wydarzenie roku - nowy tatuaż Szpilki. Czytelnicy bokser.org nie znają się i tyle.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.