ADAMEK - CUNNINGHAM: STAWKA

Jutrzejszego wieczoru będziemy świadkami zapewne ciekawego pięściarskiego widowiska z polskim udziałem. Widowiska za sprawą naszego Tomasza Adamka (47-2, 29 KO), który w amerykańskim Bethlehem skrzyżuje rękawice z dobrze mu znanym Stevem Cunninghamem (25-4, 12 KO). Obaj panowie spotkali się w ringu cztery lata temu - wtedy górą był Polak. Walka zakontraktowana jest rzecz jasna na dwanaście rund, a stawką będzie tytuł IBF North American oraz miejsce drugie miejsce w rankingu tej federacji. Jaka dokładnie może być stawka pojedynku?

Adamek po porażce ze starszym z braci Kliczko sukcesywnie, krok po kroku zbliża się do kolejnej mistrzowskiej szansy. Jednak nie jest to takie proste. Aktualnie pod numerem jeden na liście IBF "królewskiej" kategorii widnieje nazwisko Kubrata Pulewa (17-0, 9 KO), który kilka miesięcy temu gładko rozprawił się z Aleksandrem Ustinowem. Patrząc na te wszystkie aktualne wydarzenia zwycięzca walki Adamek-Cunninham powinien zmierzyć się z Bułgarem. Tryumfator otrzyma przepustkę do starcia z wielkim Władimirem Kliczko. Jak dokładnie wiemy, Pulew jest zawodnikiem niemieckiej grupy Sauerland Event, która prawie w ogóle nie wypuszcza swoich pięściarzy poza swój teren. Nie sprzyja to ewentualnemu wygranemu jutrzejszej potyczki. Jednak w ostatnim czasie pojawiła się informacja, że w przypadku zwycięstwa Polaka, starcie mogłoby odbyć się w naszym kraju. Sauerland nie wyklucza takiej gali, dodając, że wystąpić na niej może również świeżo upieczony mistrz Starego Kontynentu, Mateusz Masternak.

Nie zapominajmy o amerykańskim rywalu Adamka. Popularny "USS" nie bez kozery przeszedł wagę wyżej z kategorii cruiser. Po dwóch porażkach z rąk Kubańczyka Hernandeza, Cunningham przytył kilka funtów i 8 września zadebiutował w nowym limicie pokonując wysoko na punkty Jasona Gaverna. Jest bardzo zmotywowany, nie próżnował na treningach, co pokazało oficjalne ważenie - "Cunn" odnotował zaledwie 92,1 kg! Według mnie jest w podobnej sytuacji jak nasz bokser. Możliwa porażka może zakończyć jego karierę i zatrzeć jakiekolwiek szanse na pojedynek o czempionat. Można uważać, że jeśli potyczka nie ma miana walki mistrzowskiej to obaj pięściarze nie mają nic do stracenia. Moim zdaniem - błędna sugestia. Ich celem jest starcie o pas, a potencjalna przegrana zaprzepaszcza te szansę. Czyż to nie jest strata?

Spodziewać się trzeba twardej walki, panowie mają o co walczyć. Jeden i drugi w swojej dotychczasowej karierze zdobywali czempionat w wadze junior ciężkiej, wcześniej Adamek dzierżył pas WBC w limicie kategorii półciężkiej. Zwycięzca na pewno będzie miał interesujące bokserskie plany na 2013 rok.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Urodzony w 1997r., na portalu zadebiutował w połowie 2011 roku. Twórca m.in. autorskiego cyklu wywiadów "Niedziela w ringu" i znajdujących się w nim długich, obszernych rozmów z pięściarzami i ludźmi z bokserskiego środowiska. Autor artykułów oraz wielu informacji własnych.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 22:25:42 
Czyzby druga walka takze przeszla do klasyki boksu?
 Autor komentarza: dj1986
Data: 21-12-2012 22:28:01 
ma ktoś link do gali w Kolonii????
 Autor komentarza: arp
Data: 21-12-2012 22:28:54 
ja zamiast słowa czempionat użyłbym 選手権, jakoś tak bardziej po po naszemu.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 21-12-2012 22:30:42 
W skrócie - obaj próbują zostać za sporę pieniądze zostać mięsem armatnim Władimira.
Nie sądzę aby któryś z nich pokonał Puleva, więc może będą próbować się dopchać do Włada bardziej okrężną ścieżką.
Ze sportowego punktu widzenia walka Wład - Adamek lub Cunn nie ma żadnego sensu, bo równie dobrze Wład mógłby obijać worek przed publicznością, no ale w kibicach zawsze jest coś z sadysty a worek nie krwawi, i nie przewraca się, mamy też podejrzenie że worek nic nie czuje.
Problem w tym, że Adamek już służył starszemu kliczko za worek, a wiadomo, że mimo iż worek treningowy to tylko worek, to jednak kibice lubią jak bracia Kliczko worki zmieniają!
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 22:31:13 
''Można uważać, że jeśli potyczka nie ma miana walki mistrzowskiej to obaj pięściarze nie mają nic do stracenia. Moim zdaniem - błędna sugestia. Ich celem jest starcie o pas, a potencjalne polegnięcie zaprzepaszcza sobie tą możność. Czyż to nie jest strata?''


Co za bzdurny tekst...to jest oczywiste, nawet dla mniej wytrawanego kibica boksu zawodowego.
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 22:33:44 
''Autor komentarza: StonkaKartoflana

Data: 21-12-2012 22:30:42


W skrócie - obaj próbują zostać za sporę pieniądze zostać mięsem armatnim Władimira. ''


Nie wiem co jest gorsze, wyplata od Wlada czy tyrka na etacie, wole wyplate od Wlada.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 22:34:05 
Bez wzgledu na sympatie, czy bardzo wyrazne zachowania grupy tzw. "hejterow" (poslugujac sie slowem stworzonym jakims cudem na potrzeby jezyka polskiego na tym forum...lol...), musimy spojrzec na fakty, ktore bardzo wyraznie potwierdzaja Adamka historyczna dominacje na polskiej scenie boksu zawodowego. Piesciarz stawiajacy sobie wyzwania, ktore niemalze sa jak " z motyka na slonce" i konsekwentnie do nich zmierzajacy. Czy walka z Wladimirem ma sens dla wielu fanow wagi ciezkiej? Moze i nie, ale pytaniem jest - dlaczego nie dac komus o tak wielkich aspiracjach, ambicjach i che3ci walki szansy na kolejny strzal? Wolelibyscie miec takiego "lelka" jak Povetkin? Mowiac to, odrobine wiecej szacunku na tym forum od piesciarza klasy Adamka. Nigdy nie mieliscie w Polsce nikogo takiego i z pewnoscia dlugie latra bedziecie czekali na nastepna szanse. Nie wspominajcie tylko teraz o Golotach, Wlodarczykach czy Michalczewskich, gdyz to samo w sobie byloby juz pomylka...lol...
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 22:35:33 
"StonkaKartoflana Data: 21-12-2012 22:30:42

Nie sądzę aby któryś z nich pokonał Puleva, więc może będą próbować się dopchać do Włada bardziej okrężną ścieżką. "

Pulev - bulgarski tygrys, ktorego Adamek poowinien unikac...lol... Masz racje stonka.
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 21-12-2012 22:35:59 
Adamek będzie miał ogromne problemy z szybkością Cunna, może być podobna sytuacja jak z Chambersem, który gdyby boksował obiema rękami, to zdeklasowałbym Adamka, a mimo to jedną ręką też z nim wygram. Boję się, że będzie jak w pierwszej walce Adamka z Cunnem niejednogłośna decyzja, ale pokrzywdzonym będzie Cunn.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 22:38:47 
"nik n Data: 21-12-2012 22:25:42

Czyzby druga walka takze przeszla do klasyki boksu? "

Jezeli poczytasz rozne forum (oprocz polskich oczywiscie....lol...), dostrzezesz iz mnostwo prawdziwych fanow ma bardzo wysokie oczekiwania od tego pojedynku...i slusznie. Ja wiem, ze bedzie to emocjonujaca walka i z pewnoscia przewyzszajaca swoim poziomem adrenaliny pojedynki np. Klitschkos.
 Autor komentarza: mirco30
Data: 21-12-2012 22:38:50 
Czekoladowy chłopak chyba w sali spał i jadł że tak mało waży.Mam nadzieje ze ,,napięcia"nie wytrzyma i Adamek go dogoni na ringu.
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 22:41:21 
Stonka

Nieobiektywny przedstawiciel rasy skądinąd niezrozumiałej nienawstników, zawsze będzie na nie bo.... nie.

Czy trzeba cokolwiek dodawać w tym temacie?
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 22:41:45 
Hubosz Data: 21-12-2012 22:35:59
Adamek będzie miał ogromne problemy z szybkością Cunna, może być podobna sytuacja jak z Chambersem, który gdyby boksował obiema rękami, to zdeklasowałbym Adamka... "

Cunningham i Chambers to znakomici piesciarze, ale bardzo rozni w swoich zachowaniach ringowych.Chambers ma trudna defensywe ze wzgledu na znakomity balans tulowia a Cunningham ma duzy zasieg ramion i jest niezwykle mobilny. Chambersa Aamek zaliczyl i wygral zdecydowanie a to czy Eddie walczyl jedna, dwiema czy dupa, to nie ma zadnego znaczenia w boksie zawodowym. Znaczenie ma tylko dla imbecyli powtarzajacych schematycznie "jednoreki Eddie"...lol...
 Autor komentarza: kata
Data: 21-12-2012 22:41:52 
''Można uważać, że jeśli potyczka nie ma miana walki mistrzowskiej to obaj pięściarze nie mają nic do stracenia. Moim zdaniem - błędna sugestia. Ich celem jest starcie o pas, a potencjalne polegnięcie zaprzepaszcza sobie tą możność. Czyż to nie jest strata?''

Szacun za ten rebus literacki!!! ;)

Polegnięcie przy wypróbowywaniu zrozumienia znaczenia tego tekstu zaprzepaszcza sobie tą możność wyjdzenia z tej lektury mądrzejszym o przedstawione wnioski. Czyż to nie jest strata?
 Autor komentarza: arp
Data: 21-12-2012 22:42:41 
@mirco30

To jest Cunningham, a nie Quillin. I od razu dodam, że nie każdy Azjata to Jackie Chan.
 Autor komentarza: coolpix
Data: 21-12-2012 22:43:00 
cop wiele wpadek w typowaniach zaliczyłeś,więc wypowiadałbym się pokorniej albo zamilkłbym.pisząc o gołotach,michalczewskich i włodarczykach tak wieloosobowo,wręcz anonimowo, wypisujesz sobie kolejny raz etykietę płatnego naganiacza.
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 22:48:07 
A co wam przeszkadza Cop.

Nie rozumiecie, że sama chęć Tomasza walki z drugim gladiatorem, i pokonanie niezbędnej drabinki w tym celu jest powodem do dumy??

Ten prawdziwy ciężki Povietkin od wielu lat unika ich.

Tomasz nie i za to szacun. Po drodze rozwala kolejnych oponentów którzy zjedli zęby na HW.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 22:50:11 
"coolpix Data: 21-12-2012 22:43:00

cop wiele wpadek w typowaniach zaliczyłeś,więc wypowiadałbym się pokorniej albo zamilkłbym..."

Jak kiedykolwiek zaistniejesz w lidze, w ktorej gra wirtualny cop, bedziesz mogl mi wypominac "wpadki" czy cokolwiek innego. Jak na chwile obecna, to STFU i ucz sie kmiocie...
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 22:52:31 
''cop
Wolelibyscie miec takiego "lelka" jak Povetkin? Mowiac to, odrobine wiecej szacunku na tym forum od piesciarza klasy Adamka. Nigdy nie mieliscie w Polsce nikogo takiego i z pewnoscia dlugie latra bedziecie czekali na nastepna szanse. Nie wspominajcie tylko teraz o Golotach, Wlodarczykach czy Michalczewskich, gdyz to samo w sobie byloby juz pomylka...lol.. ''

Swiete slowa, choc co do Michalczewskiego sie nie zgadzam bo to byl kawal piesciarza.
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 22:54:20 
''cop
Ja wiem, ze bedzie to emocjonujaca walka i z pewnoscia przewyzszajaca swoim poziomem adrenaliny pojedynki np. Klitschkos. ''

Co do tego to trudno miec wapliwosc.
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 22:54:36 
''Watpliwosc'':)
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 22:54:45 
Adamek to jednak polska flaga.

I tej fladze wstydu nigdy nie przyniósł.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 22:56:07 
"milan1899 Data: 21-12-2012 22:22:27


najwiekszym bzdurnym mitem powtarzanym na tym forum jest to ze Adamka sie hejtuje bo odniósł sukces ....
Adamka się hejtuje bo od jakiegos czasu ciezko starwic to co robi i to co pierdoli , a najgorsze jest to ze udaje ciezkiego ... "

Z innego watku o Adamku. Kontradykcje same w sobie...lol... Jakbys milanku uzyl przynajmniej odrobiny swojej watpliwej inteligencji, zauwazylbys glupoty wypisywane i szyldowane twoim wlasny "user name" , ktore staja sie juz twoja codzienna domena...
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 22:57:08 
''Autor komentarza: kata

Data: 21-12-2012 22:41:52


''Można uważać, że jeśli potyczka nie ma miana walki mistrzowskiej to obaj pięściarze nie mają nic do stracenia. Moim zdaniem - błędna sugestia. Ich celem jest starcie o pas, a potencjalne polegnięcie zaprzepaszcza sobie tą możność. Czyż to nie jest strata?''

Szacun za ten rebus literacki!!! ;)

Polegnięcie przy wypróbowywaniu zrozumienia znaczenia tego tekstu zaprzepaszcza sobie tą możność wyjdzenia z tej lektury mądrzejszym o przedstawione wnioski. Czyż to nie jest strata? ''


''wyjdzenia''?
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 22:59:23 
Nik

Tak to jest jak wtórni analfabeci szukają błędów u innych.
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 22:59:34 
''Autor komentarza: Bunktrek

Data: 21-12-2012 22:54:45


Adamek to jednak polska flaga.

I tej fladze wstydu nigdy nie przyniósł. ''


Ktos powie se Tiger sie sprzedal a on placi setki tys zl na polskich sportowcow, oby wiecej tak 'zdradzalo'.
 Autor komentarza: karko
Data: 21-12-2012 23:00:02 
cop


Czesc Andrzeju!! Jak stawiasz?
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:01:09 
"nik Data: 21-12-2012 22:52:31

Swiete slowa, choc co do Michalczewskiego sie nie zgadzam bo to byl kawal piesciarza."


Oczywiscie, ze Michalczewski byl. Bardzo go lubilem, podobnie zreszta jak Golote, z ktorym zaczela sie moja fascynacja polska scena boksu zawodowego. Mowiac to, zaden z nich nigdy nie byl w lidze w jakiej gra Adamek i ci, ktorzy nie sa w stanie tego zrozumiec, najzwyczajniej mysle w bardzo limitowany sposob. ja postrzegam polski boks oczami kogos z zewnatrz i moge powiedziec, ze patrzac historycznie na polska scene - Adamek i tylko Adamek. Nikt nigdy nie reprezentowal was tak dobrze jak on. Reswzta, to albo pod obcymi flagami, albo spierdalala z ringu obrzucana smieciami... O takich jak Wlodarczyk czy inne dziwolagi jak Kolodziej, Janik, Szpilke atc, nawet nie chce mi sie pisac...
 Autor komentarza: neQ (Redaktor bokser.org)
Data: 21-12-2012 23:01:27 
nik - To był zwyczajnie prosty temat. Chciałem się odnieść do prawdziwej stawki tego pojedynku, jakie możliwości daje potencjalne zwycięstwo.
 Autor komentarza: neQ (Redaktor bokser.org)
Data: 21-12-2012 23:01:27 
nik - To był zwyczajnie prosty temat. Chciałem się odnieść do prawdziwej stawki tego pojedynku, jakie możliwości daje potencjalne zwycięstwo.
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 23:02:16 
Nik

Ja nic o zdradzie nie pisałem, tylko i wyłącznie o fladze.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 21-12-2012 23:02:48 
Cop - Ja wiem, ze bedzie to emocjonujaca walka i z pewnoscia przewyzszajaca swoim poziomem adrenaliny pojedynki np. Klitschkos

Podwyższenie poziomu adrenaliny przez zaniżenie poziomu sportowego :) bardzo ciekawa metoda.

Gdyby Cunn czy Adamek byli na odpowiednim poziomie sportowym, poziom adrenaliny na ich (ew)walkach z Braćmi Kliczko znacznie by wzrósł.
Najlepiej winić braci Kliczko że różnica poziomu między nimi a przeciwnikiem jest jak między mistrzem a workiem.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:03:38 
"Bunktrek Data: 21-12-2012 22:54:45

Adamek to jednak polska flaga. I tej fladze wstydu nigdy nie przyniósł."

Dokladnie. Nawet po slabej, przegranej walce z Vitaliyem, Adamek byl postrzegany jako wojownik, ktorego stawia sie za wzor ringowych wyzwan... Nawet po Wroclawiu, a to mowi juz duzo... Oczywiscie mowie o reakcjach poza Polska, gdyz we wlasnym kraju Adamek jest postrzegany w kontekscie lokalnych "heros" jak Szpilka czy Wlodarczyk...lol...
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:06:16 
"StonkaKartoflana Data: 21-12-2012 23:02:48


Podwyższenie poziomu adrenaliny przez zaniżenie poziomu sportowego :) bardzo ciekawa metoda..."

Ja jestem fanem boksu zawodowego a ty tutaj wyjezdzasz z poziomem sportowym...lol.. Nie ma to sensu. Jezeli piszesz o wartosciach marketingowo-biznesowych pojedynkow staczanych w boksie zawodowym, to rozumiem. Jezeli szukasz sportu, to walki w kaskach i z poduszkami na rekach w amatorce...lol....
 Autor komentarza: gerlach
Data: 21-12-2012 23:06:32 
Ciezka walka dla Adamka!! Cunn postawil wszystko na jedna karte idac w szybkosc. Bedzie szybszy, obawiam sie, ze kondycyjnie moze zniesc pojedynek nawet lepiej. Najlepiej jakby Goral mogl go w ktoryms momencie docisnac do naroznika i zasypac gradem plomb. Nie bedzie o to latwo!
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 23:08:26 
Stonka

Jestes starym wiarusem, aktywnym członkiem zespołu antyAdamkowego.

Wasze zacietrzewienie jest wprost niesamowite.
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 23:08:35 
''Autor komentarza: Bunktrek

Data: 21-12-2012 23:02:16


Nik

Ja nic o zdradzie nie pisałem, tylko i wyłącznie o fladze. ''


Czyli nie ma problemu z flaga rozumiem?
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:08:46 
"StonkaKartoflana Data: 21-12-2012 23:02:48

Najlepiej winić braci Kliczko że różnica poziomu między nimi a przeciwnikiem jest jak między mistrzem a workiem."

Jedyna rzecza za co winie Klitschkos, to fakt iz sprowadzili forma ekscytacji walkami mistrzowskimi w wadze ciezkiej do zera. Sa dobrymi atletami, ktorych respektuje za osiagniacia, ale wygrywaja glownie dzieki olbrzymim dysproporcjom w warunkach fizycznych. Tych paru wiekszych, ktorych pokonali, potwierdza tylko regule.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 21-12-2012 23:10:02 
pierwsze rundy na pewno bedzie wygrywal cunn.....tak mysle, zobaczymy jak z kondycja u obu zawodnikow
 Autor komentarza: kata
Data: 21-12-2012 23:10:12 
@Bunktrek - to jest tak, jak średni poziom inteligencji komentującego na tym forum kojarzyć się może tylko z Żuławami Wiślanymi albo Holandią. Utrudnia to, a wręcz uniemożliwia, wychwycenie takiej konstrukcji jak np. ironia.

Potem przychodzi na forum taki cop i ludzie mają problemy ze zrozumieniem tego co pisze. Zdarza mu się czasem walnąć bzdurę, zwłaszcza w temacie o Adamku, w którym jest bezgranicznie zakochany, ale jego posty na tle innych, nie mówiąc już o tym "wypracowaniu" z piątej klasy powyżej, to BMW przy Polonezie. Nie tylko merytorycznie, ale i językowo.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 21-12-2012 23:15:03 
cop - "Tych paru wiekszych, ktorych pokonali, potwierdza tylko regule."

Dlaczego potwierdza regułę? - niestety prostackie ludowe powiedzonka często niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

Znalezienie wyjątku od reguły obala daną regułę (jeśli wcześniej ten wyjątek nie był zaznaczony).
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 23:16:37 
''Autor komentarza: cop

Mowiac to, zaden z nich nigdy nie byl w lidze w jakiej gra Adamek i ci, ktorzy nie sa w stanie tego zrozumiec, najzwyczajniej mysle w bardzo limitowany sposob.''


Napisales ze Michalczewski byl pomylka a nie byl, walczyl w troche innych czasach, dostal szanse na takich warunkach a nie innych i ja wykorzystal bo byc moze gdyby nie Niemcy to nic by nie osiagnal. Zapisal sie w historii boksu jako wybitny piesciarz i tyle.

''Ja postrzegam polski boks oczami kogos z zewnatrz i moge powiedziec, ze patrzac historycznie na polska scene - Adamek i tylko Adamek. Nikt nigdy nie reprezentowal was tak dobrze jak on. Reswzta, to albo pod obcymi flagami, albo spierdalala z ringu obrzucana smieciami... O takich jak Wlodarczyk czy inne dziwolagi jak Kolodziej, Janik, Szpilke atc, nawet nie chce mi sie pisac... ''


Widze ze postrzeganie polskiego boksu z zewnatrz nie jest dobre bo wrzuciles najwybitnijszych polskich piesciarzy zawodowych (Golota, Michalczeskia wraz z cala reszta) do jednego kubla jak jakies pomyje.
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 23:16:45 
Kata

Co by nie mówic o uzytkowniku Copie...

To przyjemnie sie czyta jego słowo pisane....

ja nie wiem czy n jest USmanem czy Polakiem.

Wiem, że szanuje nasz język bbardziej niż inni.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 21-12-2012 23:17:27 
cop - "Tych paru wiekszych, ktorych pokonali, potwierdza tylko regule."

Dlaczego potwierdza regułę? - niestety prostackie ludowe powiedzonka często niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

Znalezienie wyjątku od reguły obala daną regułę (jeśli wcześniej ten wyjątek nie był zaznaczony).
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:17:59 
"kata Data: 21-12-2012 23:10:12

Potem przychodzi na forum taki cop i ludzie mają problemy ze zrozumieniem tego co pisze. Zdarza mu się czasem walnąć bzdurę, zwłaszcza w temacie o Adamku, w którym jest bezgranicznie zakochany..."

lol...rozumiem, ze moze to byc tak wlasnie postrzegane, le moge cie zapewnic iz jestem bardziej obiektywny oceniajac Adamka niz wielu innych uzytkownikow tego forum. Oczywiswcie nie bede deprecjonowal faktu, ze Adamek jest moim zdecydowanie ulubionym polskim bkerem (obok Proksy i Masternaka), ale to tylko dlatego iz zasluzyl swoja postawa w ringu na moj szacunek... Dlaczego tacy jak Wlodarczyk, jakby nie bylo mistrz WBC, nie sa w stanie tego osiagnac? Nigdy nie mialem okazji poznac Gorala osobiscie, aczkolwiek znam mnostwo, naprawde mnostwo ludzi zwiazanych z ta branza. Kazda opinia jest subiektywna i takowe ja rowniez eksponuje na tym forum. Czy moge byc postrzegany jako fan Adamka? Oczywiscie i nawet chce by tak bylo. Czy moge byc postrzegany jako osoba achlysnieta nim? To bylby juz kompletna bzdura. Dla wirtualnego copa boks zawodowy to glownie biznes, aczkolwiek polaczony z duza doza przyjemnosci...
Pozdrowionka.
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 23:18:21 
Nik

Niestety Gołota kojarzy się bezpośrednio z pomyjami rzucanymi kiedyb uciekał przed Tysonem.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:20:44 
"StonkaKartoflana Data: 21-12-2012 23:17:27

Znalezienie wyjątku od reguły obala daną regułę (jeśli wcześniej ten wyjątek nie był zaznaczony). "

Bardziej mialem na mysli fakt, ze Klitschkos, aczkolwiek znakomici atleci, nie sa wybitnymi piesciarzami, a raczej doskonale wykorzystuje swoje warunki fizyczne pokonujac slabszych fizycznie przeciwnikow. To tak odrobine jak Michael Jordan wygrywajacy "one on One" z taba lub ze mna...lol...
Maqm nadzieje, ze rozumiesz co staralem sie w bardzo prosty i wyrazisty sposob przekazac?
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 23:20:47 
''Autor komentarza: Bunktrek

Data: 21-12-2012 22:59:23


Nik

Tak to jest jak wtórni analfabeci szukają błędów u innych.''


Ja tam swiety nie jestem ale chociaz jak probuje 'zablysnac' to przynajmniej staram sie unikac przykrych bykow zeby nie wyszla z tego jakas groteska.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 21-12-2012 23:21:29 
cd - żadnej olbrzymiej dysproporcji w warunkach fizycznych nie ma!!! każdy bokser co waży min 105 kg i ma zasięg rąk podobny do braci Kliczko
(a mają oni bardzo średni zasięg jak na HW) ma do braci Kliczko warunki porównywalne!

olbrzymią dysproporcję warunków miał Long czy Walujew a i tak im to chuj dało.
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 23:23:02 
''Autor komentarza: Bunktrek

Data: 21-12-2012 23:18:21

Nik

Niestety Gołota kojarzy się bezpośrednio z pomyjami rzucanymi kiedyb uciekał przed Tysonem. ''

Co nie znaczy ze Golota sie nie wybil w czasach kiedy poziom piesciarzy walczacych w HW byl bardzo wysoki.
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 23:23:21 
Stonka

Zapytaj Endriu jak to jest w HW. I czy nie ma znaczenia wzrost i zasię ramion.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:24:36 
"Bunktrek Data: 21-12-2012 23:16:45

Wiem, że szanuje nasz język bbardziej niż inni."

Szanuje kazdy z cztereh jezykow, ktorymi posluguje sie plynnie w ataki sam sposob. Szacunek dla jezyka i kultiury jest glowna cecha, ktora mnie daje poczucie wolnosci we wspolczesnym swiecie. Nawet jezyk rosyjski, ktorego zaczalem uczyc sie niedawno, wyzwala we mnie wiele radosci a ostatnio przecztane w oyginale powiesci Puszkina, udowodnily mi, ze cel uswieca srodki...
Pozdowionka...
btw, nie jestem Polakiem ale jezeli dochodza mnie glosy,z e moge nim byc, to tylko dodaje mi energii do dalszego poznawania waszego jezyka i kultury...
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 23:25:00 
Ej Nik

Gołota wybił sie waląc ponizej pasa Bowea.

O to Ci chodzi?
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 21-12-2012 23:26:55 
fizyczne pokonujac slabszych fizycznie przeciwnikow...


siła fizyczna jest w ogromnej mierze zasługą braci Kliczo, ich trybu życia i profesjonalnego trenningu.
Bokserów z "natury" o podobnej lub większej sile, też znalazło by się sporo choćby Rahman, Peter itd.

A że takimu Ausinowi czy Thompsonowi nie chciało się zadbać o ten element ...to też wina braci Kliczko?
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:27:55 
"StonkaKartoflana Data: 21-12-2012 23:21:29

cd - żadnej olbrzymiej dysproporcji w warunkach fizycznych nie ma!!! każdy bokser co waży min 105 kg i ma zasięg rąk podobny do braci Kliczko"

Czy naprawde sadzisz, ze Klitschkos przy wzroscie 6'2 i wadze 225lbs bylibi dominatorami wagi ciezkiej??? Nie badz naiwny, kazdy specjalista bokserski powie ci, ze sie zwyczajnie mylisz lub nie probujesz obiektywnie spojrzec na sytuacje... O ile Wladimir jest calkiem przyzwoitym technikiem, to Vitaliya styl bez jego warunkow fizycznych nie mialby racji bytu. Kazdy to wie, wiec nawet nie rozumiem czego probujesz bronic???
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 23:28:37 
''Autor komentarza: Bunktrek

Data: 21-12-2012 23:18:21


Nik

Niestety Gołota kojarzy się bezpośrednio z pomyjami rzucanymi kiedyb uciekał przed Tysonem. ''


Bzdura, Golota po prostu nie byl zdolny do walki i nie chcial dalej walczyc (jego wina polegala na tym ze sie podniosl po tym straszliwym ciosie), normalny trener slucha swego zawodnika, rzuca recznik i tyle a tamten dziad nie chcial i wyszedl kabaret.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 21-12-2012 23:28:56 
Bunktrek
Data: 21-12-2012 23:23:21
Stonka

Zapytaj Endriu jak to jest w HW. I czy nie ma znaczenia wzrost i zasię ramion.

no właśnie a nie zauważyłeś że bracia Kliczko mają zasię ramion przeciętny????
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 23:28:58 
Nie mówimy o profesjonaliźmie Kliczków.

Mówimy o Tomaszu. facecie, który chce sie z nimi bić.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 21-12-2012 23:30:51 
Cop nie docenia K2 bo leją wszystkich i nikt z USA nie może zostać mistrzem, tylko w Europie pasy grzeją miejsce??
Czyż nie tak??
Pisanie że K2 są kim są tylko ze względu warunków i pracowitości to totalna amatorka. W szczególności w ustach kogoś kto podziwia jako boksera kogoś takiego jak Adamek...
Nic jest kilku wysokich pięściarzy, może jak Wład znokautuje jeszcze kilku Cop zmieni zdanie.
Szczególnie podziałałoby na niego gdyby Wład zdziesionował Wildera///
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:31:15 
"StonkaKartoflana Data: 21-12-2012 23:26:55

siła fizyczna jest w ogromnej mierze zasługą braci Kliczo"

Oczywiscie. Nikt im tego nie odejmuje. Ja uwazam ich za wzor zachowan w swiecie bokserskiej kultury fizycznej ale przeciez nie o tym rozmawialismy... Nie uwazaj mniue za jakiegos przeciwnika Klitschkos, gdyz ja ich naprawde respektuje i sadze, ze beda mieli zasluzone miejsce w historii wagi ciezkiej. Mowiac to, podtrzymuje swoje poprzednie zdanie, ktore wcale nie kontradykcjonuje tego co napisalem przed sekunda.
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 23:31:35 
''Autor komentarza: Bunktrek

Data: 21-12-2012 23:25:00


Ej Nik

Gołota wybił sie waląc ponizej pasa Bowea.

O to Ci chodzi? ''


Zanim bil ponizej pasa to okladal go po ryju rowno, czolowego piesciarza HW na tamte czasy, chwala mu za to choc mordercza walka
doprowadzila go do punktu w ktorym chcial skonczyc walke za wszelka cene;
nie unik
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 21-12-2012 23:32:44 
StonkaKartoflana:

"Znalezienie wyjątku od reguły obala daną regułę (jeśli wcześniej ten wyjątek nie był zaznaczony)."

Niekoniecznie.

Niektóre wyjątki obalają regułę, inne potwierdzają.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:33:09 
"BlackDog Data: 21-12-2012 23:30:51


Cop nie docenia K2 bo leją wszystkich i nikt z USA nie może zostać mistrzem, tylko w Europie pasy grzeją miejsce??"

Widze, ze nie czytasz uwaznie lub wybiorczo. Wrecz przeciwnie, ja bardzo szanuje braci Klitschkos. Nie lubie ich zachowaczego ztylu w ringu, braku zaangazowania w tworzenie widowiska ringowego, zachowawczosc i brak zrozumienia historii boksu zawodowego...
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 21-12-2012 23:33:15 
cop - przy warunkach np.Ramana i tak profesjonalnym podejściu do sprawy byliby takimi samymi dominatorami.

Zresztą co to za "zarzut" warunki fizyczne??? A może masz pretensję do Muhammeda Alego że urodził się z nad przeciętnymi warunkami ruchowymi???
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 23:34:24 
Walił, walił ... i głąb walic zaczzął po jajach.


No co z wami?

Sedzia i tak zwlekał z ostrzezeniami.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 21-12-2012 23:34:47 
Bracia oprócz atletyzmu maja wszystko. Szybkość, technikę (Władimir na najwyższym poziomie), prace nóg, taktykę, żelazne nerwy... Pisanie ze wygrywają bo maja warunki to bzdura. Juz Wach pokazał ze warunki + koks to za mało.
Adamek spokojnie wygra, raczej przez KO.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 21-12-2012 23:34:59 
beniaminGT podasz przykład?
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:35:43 
"nik Data: 21-12-2012 23:31:35
Zanim bil ponizej pasa to okladal go po ryju rowno, czolowego piesciarza HW na tamte czasy, chwala mu za to choc mordercza walka
doprowadzila go do punktu w ktorym chcial skonczyc walke za wszelka cene..."

Bylem w MSG w 1996 i ogladalem na zywo. Chwala Golocie za jedna z najbardziej emocjonujacych walk w historii wagi ciezkiej... Do dzisiaj obejrzalem ten pojedynek moze z 30 razy i za kazdym razem jestm nim zafascytnowany. Ta walka to klasyk Panowie i Panie.
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 23:37:57 
Każdy kto widzial walkę Golota-Bowe wie, że to klasyka.


Jednak na boksera składa sie też inteligencja.

A tej Golota nie posiadal niestety.
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 23:38:10 
..nie uniknal wielu bledow ale byl dobry, tym bardziej w tamtych czasach i SPOPULARYZOWAL BOKS ZAWODOWY W POLSCE W TAKI SPOSOB ZE TACY JAK TY KILKANASCIE LAT POZNIEJ MAJA SIE CZYM PODNIECAC
o to mi chodzilo.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:40:07 
"MrAdam Data: 21-12-2012 23:34:47
Bracia oprócz atletyzmu maja wszystko. Szybkość, technikę (Władimir na najwyższym poziomie), prace nóg, taktykę, żelazne nerwy... Pisanie ze wygrywają bo maja warunki to bzdura. Juz Wach pokazał ze warunki + koks to za mało."

Oczywicie, ze pisanie o tym, iz tylko warunki fizyczne wykreowaly dlugoletnia dominacje w wadze ciezkiej braci Klitschkos byloby bzdura. Dlatego tez czesto wskazuje na syndrom zlozonosci tego procesu. Brak odpowiednich rywali w tej dywizji jest ewidentny. Nie wiem czy pamietasz nijakiego Lenoksa Lewisa, ktory bedac podobvnych gabarytow co Vitali, aczkolwiek powaznie zaniedbany i niezbyt przygotowany do walki w LA, prawie zabil Ukrainca w ringu... Moze to otworzy co niektorym oczy na prawdziwa wartosc Klitschkos.... Czym bylby dzisiaj Wladimir bez wplyu defensywbej wirtuozerii RIP Emanuela???
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 23:40:44 
Nik

Nie wiem ile masz lat...


Ale jeśli widziales te walki goloty w tv, czyż nie miałes uczucia zawodu, że ktos cie oszukal?
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:41:18 
"Bunktrek Data: 21-12-2012 23:37:57


Każdy kto widzial walkę Golota-Bowe wie, że to klasyka.


Jednak na boksera składa sie też inteligencja.

A tej Golota nie posiadal niestety."To FAKT!
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 21-12-2012 23:42:25 
Ja też szanuję Adamka szczególnie za wcześniejsze osiągnięcia. I co znając moje zdanie uwierzysz że szanuję go w "właściwy sposób"??
To że piszesz tak a nie inaczej wynika tylko z tego że inaczej nie możesz bo wyszedłbyś na ignoranta. Jak by to wyglądało gdybyś o totalnym dominatorach Hw przez kilka lat pisał same negatywne opinie???
Tak napiszesz że są wielcy i zdyscyplinowani czym maksymalnie nawet mimo chęci "szanowania" umniejszasz im i ich zdolnością///
Gdyby byli mniejsi prawdopodobnie też byliby mistrzami (może nie tak długo)/
Zachowując siłę ciosu, odporność, serce do walki i treningów nie znalazłbyś takich atletów w całej Hw///
Poprównaj sobie budowy ich a innych niższych pięściarzy itd.

Urodzili się oni z darem i tyle. Nie zmieni tego zrzuvanie na warunki...
Przykład miałeś ostatnio i ciągle masz. Gdyby chodziło o wielkość Amerykanie dawno by kogoś z NBA wychofdowali i by ich pokonał...
Oni są wyjątkowi bo będąc nieprzeciętnie wielcy mają motorykę całkiem normalnych niższych ludzi. Szybkość itd. Tego nie wyuczy się człowiek sam. Ale tacy jak ty będą pisali bzdety o warunkach bo to jedyne co możecie wymyślić...
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 23:43:25 
''Autor komentarza: Bunktrek

Jednak na boksera składa sie też inteligencja.

A tej Golota nie posiadal niestety.''


Jestes w bledzie, wielu ludzi ze swiata boksu potwierdzi ze Golota
byl niesamowicie inteligentny i sprawny fizycznie w ringu, zabraklo mu jednak zimnej krwi w kryzysowych momentach.
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 23:45:07 
Nik

To zaprzecza, że posiadał sportową, bokserską intelieencję.

Nie mówię o równaniach matematycznych.
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 23:46:03 
''Autor komentarza: Bunktrek

Data: 21-12-2012 23:40:44


Nik

Nie wiem ile masz lat...


Ale jeśli widziales te walki goloty w tv, czyż nie miałes uczucia zawodu, że ktos cie oszukal? ''

Pewnie wiecej niz ty, zawod czulem ale wiedzialem ze to nie kwestia inteigencji tylko konstrukcji psychicznej danego czlowieka, takie rzeczy trzeba umiec rozrozniac.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:46:47 
"nik Data: 21-12-2012 23:43:25

Jestes w bledzie, wielu ludzi ze swiata boksu potwierdzi ze Golota
byl niesamowicie inteligentny i sprawny fizycznie w ringu, zabraklo mu jednak zimnej krwi w kryzysowych momentach. "

Mowiac o inteligencji ringowej, wielu ma z pewnoscia na mysli "zapascie mentalne" ktore towarzyszyly Golocie w walkach z Bowe, Lewisem, Grantem, Tysonem czy wielu innych momentach. Golota byl zajebistym atleta i mogl miec pasy mistrzowskie w latach dziewiedziesiatych, ale jego mentalna niestabilnosc i brak inteligencji w ringu spowodowaly, iz niestey stal sie zmarnowanym talentem
 Autor komentarza: scheevus
Data: 21-12-2012 23:47:34 
na youtube jest filmik z walki andrzeja z tysonem i tam slychac co sie dzialo w narozniku!kolesie co nigdy nie byli w ringu obrazaja bokserow za ich porazki, jakby nie rozumieli ze to tez sa ludzie tylko lepiej wyszkoleni i kazdemu zdazaja sie chwile slabosci!andrzej mial w tej walce polamana szczeke i cos tam jeszcze, nie chcial walczyc i normalny trener by go poddal a ze mial w narozniku jakiegos amerykanskiego pajaca to skonczylo sie tak jak wszyscy wiemy,niestety ...
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 23:47:37 
Nik

Czułeś ogromny zawód, ale potrafiles to sobie wtedy wytlumaczyc??

Graulacje.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 21-12-2012 23:48:04 
"Nie wiem czy pamietasz nijakiego Lenoksa Lewisa, ktory bedac podobvnych gabarytow co Vitali, aczkolwiek powaznie zaniedbany i niezbyt przygotowany do walki w LA, prawie zabil Ukrainca w ringu..."


Hahahah
To się nazywa tęsknić za lepszymi czasami. W bardzo mądrzej książce jest napisane by nie mówić że dawne czasy były lepsze bo to głupota.

Rzeczywiście zamroczony Lennox który przegrał prawie wszystkie rundy omal Vita nie zabił...
Brawo. A teraz odsyłam do ponownego obejrzenia i obiektywnej oceny dopiero po obejrzeniu.
Jeżeli tak wygląda bokser po którego "idzie śmierć" to martwiłbym się o nią, gdyż zamiast zabrać boksera może dostać porządny wpierdol jeszcze.
Pozdrawiam.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 21-12-2012 23:48:24 
Cop
Lennox dla mnie to top3 HW ever, a może nawet i najlepszy. Ale jestem pewien ze bracia byliby w stanie wygrać z większością wielkich mistrzów z lat 70/80, którzy wazyli nieco wiecej niz limit dzisiejszej cruiserweight. Czy bracia sa nudni? Mi akurat bardzo sie podoba jak bezkarnie spuszczaja łomot każdemu po kolei.
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 23:50:07 
''Autor komentarza: Bunktrek

Data: 21-12-2012 23:45:07


Nik

To zaprzecza, że posiadał sportową, bokserską intelieencję.''


Jakies nowe pojecie?


Ktos moze byc inteligentny ale jak jest na skraju nokautu to organizm zaczyna sie bronic, jakby to przetworzyc na chlopski rozum to mozg przechodzi na 'cykl przetrwania'
 Autor komentarza: MagicKing
Data: 21-12-2012 23:50:53 
Kortyra mawiał że Gołota jest świetnym inwestorem i już za komuny potrafił zawsze coś przywieźć z zza granicy by zarobić. Więc taki glupi to nie jest. Tym bardziej że głupcy to gniją w rynsztoku a nie zarabiają miliony dolarów. Poza tym ja nadal uważam że Andrzej np. Walki z Bowe przegrał bo musiał. Siła wyższa tak chciała. Przez 9 rund w drugiej walce pokazał że jest lepszy a że musiał przegrać to jawnie bił poniżej pasa.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:51:34 
"BlackDog Data: 21-12-2012 23:42:25
...To że piszesz tak a nie inaczej wynika tylko z tego że inaczej nie możesz bo wyszedłbyś na ignoranta...."

lol...hey, jezeli przynajmniej odrobine rozumiesz sytuacje na tym forum, zauwazysz bez watpienia, iz zadnego znaczenia nie ma dla wirtualnego copa, czy bedzie on postrzegany tak czy inaczej... Tutaj gra toczy sie o znacznie wieksza stawke niz bycie postrzeganym jako ignorant lub nie...lol... Pisze to, co w danym momencie jest mi potrzebne a nie dlatego, by zdobyc poklask lub tez nie.
Tak jest z Klitschkos, jak dokladnie napisalem. Nic dodac, nic ujac i mysle iz czytajac inne opinie ludzi z branzy, zauwazysz pewien trend.
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 21-12-2012 23:52:06 
Nik

Ilu bokserów uciekło z ringu?

A ilu walczyło, bo po to wyszli w koncu na ring?

Ilu udało że leżą? - to jest inteligencja ringowa.
 Autor komentarza: nik
Data: 21-12-2012 23:52:07 
''Autor komentarza: Bunktrek

Data: 21-12-2012 23:47:37


Nik

Czułeś ogromny zawód, ale potrafiles to sobie wtedy wytlumaczyc??

Graulacje. ''

nie tak od razu, ale chyba zdaje se sprawe jaki to jest wysilek i stres, w dodatku szanuje sportowcow (dopoki sa sportowcami nie celebrytami), ty moze mniej.
 Autor komentarza: niehejter
Data: 21-12-2012 23:54:40 
jest Adamek, jest cop
ile od posta? .30zl?
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:56:19 
"MrAdam Data: 21-12-2012 23:48:24


Cop
Lennox dla mnie to top3 HW ever, a może nawet i najlepszy. Ale jestem pewien ze bracia byliby w stanie wygrać z większością wielkich mistrzów z lat 70/80, którzy wazyli nieco wiecej niz limit dzisiejszej cruiserweight. Czy bracia sa nudni? Mi akurat bardzo sie podoba jak bezkarnie spuszczaja łomot każdemu po kolei."

Bracia sa z pewnoscia pierwsz tak wielka fizycznie rodzinna spolka, ktora byla w stanie zdominowac wage ciezka. Na mojej liscie top 10 najbardziejn wartosciowych mistrzow wagi ciezkiej nie ma zadnego z Klitschkos, natomiast na liscie najnudniej walczacych mistrzow (lub prawie mistrzow) plasuja sie w towarzystwie takich jak John Ruiz, Henry Akinwande, Bruce Seldon czy killku innych nudziarzy...
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 21-12-2012 23:57:39 
cop
Spoko, każdy ma inny punkt widzenia.
 Autor komentarza: cop
Data: 21-12-2012 23:57:50 
"niehejter
Data: 21-12-2012 23:54:40
jest Adamek, jest cop
ile od posta? .30zl?"


Czy glupota jest lzejsza od tlenu? Czy masz szanse wzniesc sie na swoje wyzyny? No coz, zastanow sie na swoim wplywem na rozwoj tego forum...lol...
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 22-12-2012 00:00:02 
Uzytkownicy

Nawet jeśli Cop to płatny stalker to co z tego skoro jest dobry.

jeślin to amerykanin to świetnie włada naszym językiem, a więc chce sie uczyć.
jeesli Polak to inteligentny, musi podpiąć się pod USmana.


Szanujmy ludzi, którzy dobrze robią swoją robotę, możemy ich ignorowac, ale na szacunek zasługują. Jak kazdy ktov dobrze pracuje.
 Autor komentarza: niehejter
Data: 22-12-2012 00:00:05 
podpuscilem barana mam satysfakcje
dobranoc leszczu :)
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 00:00:26 
"MrAdam Data: 21-12-2012 23:57:39
cop
Spoko, każdy ma inny punkt widzenia."

Oczywiscie i to jest wlasnie piekne w ocenie bokserskiego swiata. Moge tylko dodac, ze nie dziwia mnie zachwyty nad Klitschkos. Ja ich nie lubie ogladac w ringu, ale rozumiem, ze dla wielu z was sasiedzi z Ukrainy moga byc naprawde bardzo istotni. Nie ma w tym niczego niezrozumialego.

Pozdrowionka
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 22-12-2012 00:01:05 
W przeciwieństwie Cop do ciebie moja ocena jest wynikiem moich własnych obserwacji, a nie sugerowania się tym co ktoś mówi.
Dla ludzi z branży Adamek jest 4 na świecie a dla mnie lepszy jest jeszcze choćby Chambers który prawie z nim zremisował, mając jedną rękę.

Co do Klitschko to fakt jest jeden i całe szczęście w tym temacie to ja mam kończący argument.
Możesz pisać o nich co tylko żywnie ci się podoba, ale i tak w kolejnych walkach zlinczują kolejnego pretendenta nawet tych z USA//
A w boksie już się zapisali jako jedni z najlepszych i nie zmieni tego to że ludzie ubóstwiają Lewisa bo przecież ma w rozkładzie Tysona (nikt nie będzie pamiętał że to był wrak), lub małego Holyfielda...
Każda epoka miała swoich wielkich bokserów, obecnie są to bracia. I możecie ujadać, ważne że nie zaślepienie ludzie widzą że trafili się nam naprawdę bokserzy wybitni i choćbyś im dał wzrost Adamka to byliby czempionami. Czy ci się to podoba czy nie.

A i nie pisz mi że nie interesuje cię co o tobie myślą ludzie, bo naprawdę cel twojej obecności w ogóle mnie nie interesuje.
Dla mnie możesz być nawet osobą która raz na tydzień ma sprawić by na orgu było pod jakimś tematem ponad 100 komentarzy. Nic mi do tego. Będziesz ignorantem jeśli będziesz pisał takie bzdury jak wyżej i tyle.
 Autor komentarza: nik
Data: 22-12-2012 00:01:54 
''Autor komentarza: Bunktrek

Data: 21-12-2012 23:52:06


Nik

Ilu bokserów uciekło z ringu?

A ilu walczyło, bo po to wyszli w koncu na ring?

Ilu udało że leżą? - to jest inteligencja ringowa. ''


Nie bylo zadnej ucieczki, trener zbzikowal bo chcial boksera na skraju wyczerpania wypchnac na ring, wina Goloty polegala na tym ze moze zabraklo komunikacji i ze mial wielkie serducho i sie jeszcze podniosl po tym straszliwym ciosie.

Udawanie ze lezy, to jest inteligencja? To chyba jakas forma tchorzostwa.
 Autor komentarza: niehejter
Data: 22-12-2012 00:02:13 
Bunktrek

nawet dobra prostytutka wciaz jest prostytutka
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 00:03:02 
"Bunktrek Data: 22-12-2012 00:00:02
Uzytkownicy

Nawet jeśli Cop to płatny stalker to co z tego skoro jest dobry."

Juz wspomnialem parenascie miesiecy temu, ze boks zawodowy przynosi mnie wymierne korzysci materialne, wiec nie bede udawal iz tak nie jest. To co jednak robie, nie jest zupelnie adekwatne do wielu juz legendarnych teorii dotyczacych wirualnego copa...
Peace Brothers.
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 22-12-2012 00:05:59 
No wiadomo Cop

W imię Peace give us Bomb hehe.
 Autor komentarza: nik
Data: 22-12-2012 00:07:03 
''Autor komentarza: cop

Data: 21-12-2012 23:46:47


"nik Data: 21-12-2012 23:43:25

Jestes w bledzie, wielu ludzi ze swiata boksu potwierdzi ze Golota
byl niesamowicie inteligentny i sprawny fizycznie w ringu, zabraklo mu jednak zimnej krwi w kryzysowych momentach. "

Mowiac o inteligencji ringowej, wielu ma z pewnoscia na mysli "zapascie mentalne" ktore towarzyszyly Golocie w walkach z Bowe, Lewisem, Grantem, Tysonem czy wielu innych momentach. Golota byl zajebistym atleta i mogl miec pasy mistrzowskie w latach dziewiedziesiatych, ale jego mentalna niestabilnosc i brak inteligencji w ringu spowodowaly, iz niestey stal sie zmarnowanym talentem ''


Mylisz dwa pojecia, inteligencje piesciarska czyli sposob poruszania sie i zadawania ciosow - Golota byl w tym niesamowity, z mozliwoscia psychika boksera boksera i radzeniem sobie w kryzysowych momentach.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 00:08:13 
"BlackDog Data: 22-12-2012 00:01:05

W przeciwieństwie Cop do ciebie moja ocena jest wynikiem moich własnych obserwacji, a nie sugerowania się tym co ktoś mówi.
Dla ludzi z branży Adamek jest 4 na świecie a dla mnie lepszy jest jeszcze choćby Chambers który prawie z nim zremisował, mając jedną rękę."

Nie obraz sie, gdyz doceniam twoj udzial intelektualny na tym forum, ale muszisz sam zauwazyc, ze tylko ignoranci nie umieja postrzegac opinii tych, ktorzy zyja boksem zawodowym na codzien. Jezeli ja opieram sie na jakichkolwiek opiniach, sa to tylko opinie tych ludzi, ktorych respoektuje, znam osobiscie lub wiem jak bardzo sa istotni w tej branzy. Z pewnoscia nie jestem prowincjonalnym ignorantem, ktory zachwyca sie tylko wlasnymi wypocinami...
 Autor komentarza: niehejter
Data: 22-12-2012 00:10:14 
btw
cop
gadalem z witkiem i obiecal ze nie konczy, a opowiesci o karierze politycznej to sciema. jeszcze go zobaczysz mimo tego, ze nie chcesz :D
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 22-12-2012 00:10:37 
StonkaKartoflana:

"beniaminGT podasz przykład?"

No, jeśli na przykład Adamek powie coś błyskotliwego, albo szczerego, to będzie właśnie wyjątek potwierdzający regułę :)
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 00:10:51 
"nik Data: 22-12-2012 00:07:03
Mylisz dwa pojecia, inteligencje piesciarska czyli sposob poruszania sie i zadawania ciosow - Golota byl w tym niesamowity, z mozliwoscia psychika boksera boksera i radzeniem sobie w kryzysowych momentach"

To, o czym piszesz to technika, wyszkolenie i doswiadczenie ringowe. Ja, wspomin ajac o mentalnosci, inteligencji ringowej Goloty, mialem bardziej na mysli sytuacje z walk z Riddickiem Bowe, z krotkich sekund z Lewisem, zachowania z walkki z Tysonem, Grantem czy Brewsterem...
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 00:15:03 
"beniaminGT Data: 22-12-2012 00:10:37

No, jeśli na przykład Adamek powie coś błyskotliwego, albo szczerego, to będzie właśnie wyjątek potwierdzający regułę :)"


Sam musisz sobie przyznac, ze to co napisales powyzej jest imbecylne w swojej formie i tresci...Nikt Adamka nie ocenia w takich kategoriach. Nikt o odpowiednim poziomie inteligencji. Ponadto, kim ty jestes by oceniac szczerosc Gorala lub blyskotliwosc wypowiedzi??? Pochwalisz sie swoimi sukcesami w tym polu? Jak na chwile obecna, nie zauwazylem bys posiadal jakis dar blyskotliwego formulowania mysli a to, ze moze jestes i szczery, wcale nie podnosi twoich akcji...lol...
 Autor komentarza: nik
Data: 22-12-2012 00:15:03 
cop

kiedy wytrzymalosc psychiczna zawodzi to inteligencja juz nie pomoze- a tego Golocie jej braku zarzucic nie mozna- potrafil wyprzedzac ciosy przeciwnika, stosowac uniki, kontowac itd
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 00:17:13 
"nik Data: 22-12-2012 00:15:03
cop

kiedy wytrzymalosc psychiczna zawodzi to inteligencja juz nie pomoze- a tego Golocie jej braku zarzucic nie mozna- potrafil wyprzedzac ciosy przeciwnika, stosowac uniki, kontowac itd "

Jak juz wspomnialem, Golota byl niesamowitym atleta, znakomitym technikiem ale "mentalnym liliputkiem"... Szkoda, gdyz zabojczo tego goscia lubilem ogladac w ringu i bylem wielokrotnie na jego walkach w roznych arenach dookola calego kraju.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 22-12-2012 00:17:18 
"Z pewnoscia nie jestem prowincjonalnym ignorantem, ktory zachwyca sie tylko wlasnymi wypocinami..."

Nie wiem czy to aluzja do mnie??
I nie wiem też czy zrozumiałeś to co miałem na myśli pisząc się tym że się sugerujesz opiniami z środowiska.
Prosty przykład. Dyskutowaliśmy o klasie SPORTOWEJ Adamka i pisałeś że jest 4 ponieważ zdanie ludzi z the ring jest ważniejsze niż jakieś pieprzenie kogoś takiego jak ja.
Owszem ale nie wolno zapominać że ja oceniam go okiem kibica względem sportowej klasy itd, a w ringu patrzą ile wygrał, w jakim czasie i z kim. Co mi z tego że wygrana z Eddiem wywindowała Górala jak widzę że jest gorszym pięściarzem i miał szczęście??
O to mi chodziło. Traktujesz boks za bardzo biznesowo (nie wiem może w tym siedzisz i dlatego) ale tu większość użytkowników patrzy na boks zawodowy trochę innym wzrokiem. Przynajmniej ja.
Nie będę zakładał że Góral jest lepszy od Tysona Fury skoro na dechach miał go dużo słabszy Walker, a Chambersa z kontuzją nie był w stanie nawet na moment wystraszyć...
Tak samo z braćmi. Zakładanie że są tak świetni tylko dzięki warunkom to kpina w szczególności że są więksi od nich a jakoś tak sobie nie radzą/
Gdy ten arg. nie działa piszesz o znanych rywalach.
Problem w tym ze większość jak nie wszystkich tych rywali K2 prime by pokonali, ale zawsze będzie to igłą w stogu siana którą będziecie wywlekali.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 00:18:23 
"Bunktrek Data: 22-12-2012 00:05:59
No wiadomo Cop

W imię Peace give us Bomb hehe."

Bombki ie mam, ale moge puscic "baczka"...lol...
 Autor komentarza: nik
Data: 22-12-2012 00:19:21 
''Autor komentarza: cop

Data: 22-12-2012 00:17:13


"nik Data: 22-12-2012 00:15:03
cop

kiedy wytrzymalosc psychiczna zawodzi to inteligencja juz nie pomoze- a tego Golocie jej braku zarzucic nie mozna- potrafil wyprzedzac ciosy przeciwnika, stosowac uniki, kontowac itd "

Jak juz wspomnialem, Golota byl niesamowitym atleta, znakomitym technikiem ale "mentalnym liliputkiem"... Szkoda, gdyz zabojczo tego goscia lubilem ogladac w ringu i bylem wielokrotnie na jego walkach w roznych arenach dookola calego kraju. ''Chorych na autyzm tez bys nazwal mentalnymi liliputkami a inteligencja niejednokrotnie by tacy przewyzszyli mnie czy ciebie.
 Autor komentarza: Bunktrek
Data: 22-12-2012 00:19:56 
Bączkom mmówimy "nie"
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 00:20:44 
"BlackDog Data: 22-12-2012 00:17:18


"Z pewnoscia nie jestem prowincjonalnym ignorantem, ktory zachwyca sie tylko wlasnymi wypocinami..."

Nie wiem czy to aluzja do mnie??"

lol...Nie. Jak juz wspomnialem, doceniam twoj wklad w rozwoj tego forum. Nie musze sie zgadzac z twoimi opiniami, jak i ty z moimi, ale fakty sa niezaprzaczalne. Jestes jednym z dominujacych uzytkownikow tutaj, wiec byloby to bardzo niesprawiedliwe, gdybym udawal, ze jest inaczej.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 22-12-2012 00:22:03 
I nie atakuj gość dobrze napisał, już dawno o tym mówiłem. Mniej antyfanów miałby Adamek gdyby umiał myśleć i porozumiewać się ze swoimi promotorami/
Przykład?
Mówił że walka z Cunnem jest niemożliwa gdyż musi na nią zasłużyći wygrać kilka walk w Hw.
Co się dzieje za chwilę?? Walka Adamek Cunn.
Wystarczyłoby myśleć i nie pleść takich debilnych kłamstw tylko powiedzieć ze zobaczymy za jakiś czas, że wszystko możliwe, że podejrzewa że może dojść do rewanżu itd itd...

Medialność to bardzo słaba strona Tomka (gubi się widocznie nie umie ładnie kłamać) więc nie jeździj po użytkowniku który to w dosyć dobitny sposób przedstawił...
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 00:23:38 
"nik Data: 22-12-2012 00:19:21

Chorych na autyzm tez bys nazwal mentalnymi liliputkami a inteligencja niejednokrotnie by tacy przewyzszyli mnie czy ciebie. "

Nie, ale mysle iz zaszlismy w rejony zbyt medyczne, a tu nie jestem specjalista... jak juz wspomnialem, Golote lubilem, wiec moje opinie o jego karierze sa raczej wyrazem faktu, iz pomimo talentu, jego ograniczone mozliwosci mentalne nie pozwolily mu zostac mistrzem. iOczywiscie w moim prywatnym zestawieniu, zostal nim po walce z Byrdem i ponownie Ruizem...
 Autor komentarza: nik
Data: 22-12-2012 00:25:15 
''Autor komentarza: BlackDog

Data: 22-12-2012 00:22:03


I nie atakuj gość dobrze napisał, już dawno o tym mówiłem. Mniej antyfanów miałby Adamek gdyby umiał myśleć i porozumiewać się ze swoimi promotorami/
Przykład?
Mówił że walka z Cunnem jest niemożliwa gdyż musi na nią zasłużyći wygrać kilka walk w Hw.
Co się dzieje za chwilę?? Walka Adamek Cunn.
Wystarczyłoby myśleć i nie pleść takich debilnych kłamstw tylko powiedzieć ze zobaczymy za jakiś czas, że wszystko możliwe, że podejrzewa że może dojść do rewanżu itd itd...

Medialność to bardzo słaba strona Tomka (gubi się widocznie nie umie ładnie kłamać) więc nie jeździj po użytkowniku który to w dosyć dobitny sposób przedstawił... ''


Adamek powiedzial co mysli w tamtym momencie, pewnie liczyl na lepsze nazwiska a przyszlo co do czego to i Cunn nie jest najgorszy, rybka albo pipka (jak to mawiaja ruscy).
 Autor komentarza: niehejter
Data: 22-12-2012 00:28:03 
ruscy mowia rybka albo pipka?
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 00:28:53 
BlackDog Data: 22-12-2012 00:22:03
..."nie atakuj gość dobrze napisał, już dawno o tym mówiłem. Mniej antyfanów miałby Adamek gdyby umiał myśleć i porozumiewać się ze swoimi promotorami...."

Nigdy nie pomyslales, ze poniewaz macie tylko jednego istotnego na rynku swiatowym piesciarza, informacje o nim sa tak czesto i tak bardzo przewalkowane, iz stanowia o fakcie przesytu???
Nie sadze, ze Polacy maja wiecej wiadomosci, wywiadow etc o jakimkolwiek minnym piesciarzu niz Adamku i to w pewnym sensie stanowi sedno sprawy... Brak porozumienia pomiedzy piesciarzami a promotprami jest tak powszedni, ze sytuacja Adamka nie jest nie tylko wyjatkiem a wredcz regula... Pamietaj o regulach biznesu. To, ze Goral wspominal o Cunninghamie, ze ten musi zasluzyc, jest niesistotne, gdyz Polak takich decyzji nie podejmuje. Od tego sa inni ludzie. Nie oceniaj Adamka na podstawie tego co mowi a tylko na podstawie tego jakim jest piesciarzem.
 Autor komentarza: nik
Data: 22-12-2012 00:29:03 
''Autor komentarza: cop

Data: 22-12-2012 00:23:38


"nik Data: 22-12-2012 00:19:21

Chorych na autyzm tez bys nazwal mentalnymi liliputkami a inteligencja niejednokrotnie by tacy przewyzszyli mnie czy ciebie. "

Nie, ale mysle iz zaszlismy w rejony zbyt medyczne, a tu nie jestem specjalista... jak juz wspomnialem, Golote lubilem, wiec moje opinie o jego karierze sa raczej wyrazem faktu, iz pomimo talentu, jego ograniczone mozliwosci mentalne nie pozwolily mu zostac mistrzem.''

Zgadzam sie co nie zmienia faktu ze do momentu jak kiedy jeszcze nie przyjal poteznego ciosu walczyl inteligentnie- technika nie wystarczy kiedy nie wiesz jak ja zastosowac.


''I Oczywiscie w moim prywatnym zestawieniu, zostal nim po walce z Byrdem i ponownie Ruizem...''

To oczywiste
 Autor komentarza: nik
Data: 22-12-2012 00:30:25 
''Autor komentarza: niehejter

Data: 22-12-2012 00:28:03


ruscy mowia rybka albo pipka? ''

Jasne, tylko po rusku a nie po polsku
 Autor komentarza: niehejter
Data: 22-12-2012 00:31:23 
to jak to brzmi bo po rosyjsku mowie plynnie
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 00:32:48 
"BlackDog Data: 22-12-2012 00:22:03

Medialność to bardzo słaba strona Tomka (gubi się widocznie nie umie ładnie kłamać) więc nie jeździj po użytkowniku który to w dosyć dobitny sposób przedstawił... "

Blad. Marketingowa wartosc Adamka u nas jest bardzo duza. Jego medialnosc jest czescia strategii marketingowych a respekt specjalistow niepodwazalny w brazny. Musisz sobie uznmyslowic, ze to co ty nazywasz "medialnoscia" to tylko wasze lokalne polskie przepoychanki, ktore nie maja nic wspolnego z wartosciami swiatowej sceny bokserskiej. Adamek wybiegl juz dawno poza ramy polskiego prowincjonalizmu, ale fani boksu zawodowego z Polski najwyrazniej pozostali w swoim post-komunistycznym marazmie schlebiania wartosciom nie majacym zadnego znaczenia.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 22-12-2012 00:34:24 
Lepiej niestety dla niego by było gdyby potrafił przewidzieć że pewnych rzeczy lepiej nie mówić.
W ogóle moim zdaniem tam szwankuje linia pomiędzy promotorami a zawodnikiem, ale to tylko jedna z wielu kwestii z powodu których środowisko nawet tej strony (a z tego co obserwuje to nie tylko) jest podzielone między tzw "hejterów" a "psychofanów"/ Małą grupkę stanowią jeszcze osoby piszące że Górala osoba jest im obojetna.

Co do walki wracając do tematu to już pisałem. Trudno typować wynik na pewniaka.
Gdyby mnie zmusili postawić na kogoś np dom postawiłbym na Adamka, co nie zmienia faktu że podejrzewam że Cunn może wygrać to na punkty. Martwi mnie jednak to że nie wytrzyma naporu Adamka, chociaż on nie pokazał ostatnio takiego naporu w walce z Eddiem który był kontuzjowany. Ciężka sprawa.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 00:36:47 
"BlackDog Data: 22-12-2012 00:17:18
Dyskutowaliśmy o klasie SPORTOWEJ Adamka i pisałeś że jest 4 ponieważ zdanie ludzi z the ring jest ważniejsze niż jakieś pieprzenie kogoś takiego jak ja."

Tomasz Adamek jest piesciarzem z pierwszej czworki-piatki wagi ciezkiej...No doubt. Po Wladimirze, Vitraliyu, Haye... Bez wzgledu na antypatie czy sympatie, jest to opinia ludzi siedzacych w tym biznesie dluzej niz ty. Nie jest to juz nawet kwestia ich opinii a zdrowego podejscia do boksu zawodowego. Wartosci sportowe to moze sa dobre w rozmowach o amatorskiej odmianie boksu, ale nie o zawodowstwie...
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 22-12-2012 00:38:12 
Nie chodzi mi o to jak Adamek się sprzeda "niedzielnej Poloni"///
Cop tu chodzi o całą gamę wywiadów, faktów, błędów itd czego nie wychwyci przeciętny oglądacz boksu który nie interesuje się tematem pomiędzy walkami w Tv/
Adamek nie potrafi stworzyć wizerunku kogoś kto wie co mówić i czasami robić, a to powoduje frustracje itd, i nie chodzi o to by był uczciwy, lojalny i prawowity, tylko by umiejętnie braki pewnych rzeczy nadrabiał.
 Autor komentarza: nik
Data: 22-12-2012 00:39:18 
''Autor komentarza: niehejter

Data: 22-12-2012 00:31:23


to jak to brzmi bo po rosyjsku mowie plynnie ''

Dokladnie nie pamietam bo z ruskim nie mam stycznosci z 10 lat, ale kiedyc znalem bialorusina (do ruskich niedaleko) to cos tam mi wkrecal jakies pierdoly.
 Autor komentarza: niehejter
Data: 22-12-2012 00:40:28 
musimy uwazac, bo to nie jest forum lingwistyczne i gestapo cop nas zruga
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 22-12-2012 00:46:16 
"Wartosci sportowe to moze sa dobre w rozmowach o amatorskiej odmianie boksu, ale nie o zawodowstwie..."

I tu powstaje problem bo nie dla wszystkich. Dla mnie ktoś kto dokonał takich rzeczy jak Adamek nie jest lepszy niż choćby Tyson Fury itd.
Umówmy się że biorąc pod uwagę boks zawodowy i to że Mariusz Wach swoją drogą stał się 4 na świecie wd WBC Adamek może mieć tą lokatę/ Czemu?
Ponieważ jest tak prowadzony że wbija się w rankingach w te pozycje.
Gdybym miał jednak jak ja to lubię wyobrazić sobie Górala w ringu z pewnymi pięściarzami z którymi z różnych powodów nigdy nie zawalczy atutów dużo po stronie Adamka bym nie widział.
Także możesz myśleć że nadaję się bardziej do amatorskiej odmiany ale dla mnie Adamek plasuje się w 2 dziesiątce a nie w pierwszej 5 czy 4.

A czemu nie przerzucę się na amatorską odmianę boksu??
To pytanie oczywiste, i nie ma sensu o tym pisać.
Odmiana ta ma dużo mniej ekscytujący mnie że tak się wyrażę całokształt i nie widzę sensu bym miał oglądać jakiś początkujących bokserów w kaskach.
Nie zmienia to faktu że amatorkę szanuję, a także nie zmienia to mojego podejścia do B. zawodowego z bardziej sportowego punktu widzenia niż choćby u ciebie
 Autor komentarza: nik
Data: 22-12-2012 00:50:05 
''Autor komentarza: BlackDog

Data: 22-12-2012 00:46:16


"Wartosci sportowe to moze sa dobre w rozmowach o amatorskiej odmianie boksu, ale nie o zawodowstwie..."

I tu powstaje problem bo nie dla wszystkich. Dla mnie ktoś kto dokonał takich rzeczy jak Adamek nie jest lepszy niż choćby Tyson Fury itd''


Adamke, 2-krotny mistrz swiata, wywalczyl sobie pojedynek o pas w ciezkiej, a Fury nie.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 22-12-2012 00:56:05 
cop:

"Sam musisz sobie przyznac, ze to co napisales powyzej jest imbecylne w swojej formie i tresci...Nikt Adamka nie ocenia w takich kategoriach. Nikt o odpowiednim poziomie inteligencji. Ponadto, kim ty jestes by oceniac szczerosc Gorala lub blyskotliwosc wypowiedzi??? Pochwalisz sie swoimi sukcesami w tym polu? Jak na chwile obecna, nie zauwazylem bys posiadal jakis dar blyskotliwego formulowania mysli a to, ze moze jestes i szczery, wcale nie podnosi twoich akcji...lol..."

Ty oceniasz Adamka głównie pod kątem biznesowym, ja głównie pod kątem moralnym.

Nie wiem czemu głosisz supremację swojego systemu wartościi.

Jestem świadom, że ocenianie ludzi pod kątem moralnym jest zawsze obarczone dużym ryzykiem. Dlatego pozwalam sobie na to tylko w oczywistych przypadkach ;)

Boks nie jest moją dziedziną, jest to raczej hobby. Nie muszę tutaj błyszczeć, choć twoja ocena mojej osoby jest i tak zbyt surowa. W swojej dziedzinie natomiast jestem lepszy, niż Adamek w boksie, a powiem nieskromnie, że dopiero się rozkręcam :) Żebyś nie musiał, copuś, chwalić się znajomym, że pisałeś ze mną na jednym forum :)
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 22-12-2012 00:56:10 
A cóż mi to że walczył z Vitem o pas w Hw mówi?? Że był czołowym cruserem.
Nie wiem ile jest w tym prawdy ale sam Góral mówił chyba że już w cruser dostawał propozycję walki od K2/
On miał to wręcz zagwarantowane dzięki wcześniejszym sukcesom.
Niestety nie działa to tak że dzięki temu że był najlepszy w Cw jest super w Hw/ Tu nie zrobił więcej niż choćby Fury a nawet jeśli nie zmienia to faktu że nie stawiałbym na niego gdyby z nim miał walczyć, bo Fury to nie Grant czy Walker.
Ale nie ważne.
 Autor komentarza: niehejter
Data: 22-12-2012 01:06:21 
cop
jak kontrakt?
kloter od posta?
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 01:10:26 
"beniaminGT Data: 22-12-2012 00:56:05
Ty oceniasz Adamka głównie pod kątem biznesowym, ja głównie pod kątem moralnym..."

Boks zawodowy, to jak sama nazwa wskazuje - biznes. Tego typu oceny sa wskazane, gdyz to wlasnie takie forum. Kto dal ci prawo do ocen moralnych kogokolwiek??? Mozemy mowic o boksie w kategoraich biznesowych, gdyz to logiczne. Moralnosc jest zupelnie w innej sferze ludzkiego umyslu i laczen ie jej z boksem zawodowym jest bezpodstawne, by nie powiedziec wrecz glupie...
 Autor komentarza: niehejter
Data: 22-12-2012 01:14:43 
biznesman :D
frajer wyrobnik
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 01:15:21 
"BlackDog Data: 22-12-2012 00:56:10


A cóż mi to że walczył z Vitem o pas w Hw mówi?? Że był czołowym cruserem"

Blad. Gdybys sprawdzil fgakty, wiedzialnbys iz o ile Adamek dostal propozycje walki o tytul w wadze ciezkiej w momencie kiedy byl jeszcze piesciarzem nizszej kategorii, odmowil. Bylo to niesamowicie inteligentne. W momencie kiedy zdobyl pozycje numer 1 i zostal "mandatory" by walczyc o WBC, nie byl juz zwyklym piesciarzem z lapanki i pieniadze za walke byly zupelnie innego poziomu niz kilka lat wczesniej. Do tego samego dazy teraz. Zwyciestwa nad Cunninghamem i Pulevem sklasyfikuja go na #1 i bedzie walczyl z Wladimirem o tytul. Czy ma szanse wygrac czy tez nie, jest nieistotne w tym biznesie, gdyz nazywany jest on boksem zawodowym. jezeli tego nie rozumiesz, musisz wrocic do fascynowanie sie boksem amatorskim...
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 01:19:46 
"beniaminGT Data: 22-12-2012 00:56:05

Boks nie jest moją dziedziną, jest to raczej hobby. Nie muszę tutaj błyszczeć, choć twoja ocena mojej osoby jest i tak zbyt surowa. W swojej dziedzinie natomiast jestem lepszy, niż Adamek w boksie, a powiem nieskromnie, że dopiero się rozkręcam :) Żebyś nie musiał, copuś, chwalić się znajomym, że pisałeś ze mną na jednym forum :)":

Ten "copus" udowadnia tylko, ze w zadnej dziedzinie zycie nie osiagniesz sukcesu. We wspolczesnym biznesie nie ma miejsca dla ludzi z emocjami, ktorych forumowe polemiki doprowadzaja do frustracji umyslowej. Nie sadze, ze mozesz byc w czysm dobry, ale jezeli tak sobie to przedstawiasz, nie ma problemu. O ile przyznam sie, ze czytalem kilka calkiem niezlych komentarzy sygnowanych twoim "user name" to zdecydowanie zbyt malo bys mogl mni czymkolwiek zaimponowac. Jezeli jestes w czyms dobry, to musi to byc cos takiego co kazdy moze miec...gdyz jestes w tym dobry.
Mam nadzieje, ze lapiesz?
D
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 22-12-2012 01:21:45 
Czytaj ze zrozumieniem Cop wtedy dyskusja będzie miała sens.
Pisałem że nie ma szans bym przerzucił się na amatorski boks.
Dlaczego trochę napisałem a resztę chyba rozumiesz więc daruj sobie te teksty. To raczej ciebie mogę odesłać na jakieś bardziej "zawodowo" podchodzące do boksu forum bo tu jesteś w mniejszości jak nie sam.

Ale do rzeczy, gdybyś czytał dokładnie wszystkie wpisy wiedziałbyś że nie podważam że mądrą decyzją było zgarnięcie większej kasy przez wygranie kilku walk zanim wziął walkę mistrzowską.
Nie o tym pisaliśmy. Kolega zarzucił mi ze Fury nie osiągnął walki mistrzowskiej więc wytłumaczyłem mu że to nie zasługi z Hw dały tą walkę Adamkowi a nawet jeśli polepszyły jego notowania to Tyson dokonał już prawie tyle samo.
Cop
Rada na przyszłość czytaj dokładnie i ze zrozumieniem. Później niepotrzebnie piszesz posty dosyć oczywiste które nijak mają się do omawianej kwestii.
Pozdrawiam i lecę w objęcia melatoniny:P
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 01:22:25 
"BlackDog Data: 22-12-2012 00:46:16

I tu powstaje problem bo nie dla wszystkich. Dla mnie ktoś kto dokonał takich rzeczy jak Adamek nie jest lepszy niż choćby Tyson Fury itd."

Subiektywnosc ma to do siebie, ze jest subioektywna. Jezeli oceniajac wspolczesny boks zawodowy, probujesz nawet porownywac kogos pokroju Tysona Fury do Tomasz Adamka, zwyczajnie nie jestes powazna osoba...lol...
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 01:24:48 
"BlackDog Data: 22-12-2012 01:21:45
To raczej ciebie mogę odesłać na jakieś bardziej "zawodowo" podchodzące do boksu forum bo tu jesteś w mniejszości jak nie sam."

Mam nadzieje, ze jestem tutaj odosobniony, lub wrecz samotny. Bylby to dla mnie duzy dyskomfort, by wirtualnego copa porownywano z jakimkolwiek minnym uzytkownikiem forum.
Dobranocka, a z ta malantonina uwazaj, gdyz czasami zbyt gleboki sen nie jest az taki dobry...lol...
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 01:31:58 
"BlackDog Data: 22-12-2012 00:38:12


Nie chodzi mi o to jak Adamek się sprzeda "niedzielnej Poloni"///"

Nie jestem "Polonia" ale nie sadze, ze twoim zamiarem powinno byc obrazanie swoich rodakow mieszkajacych w moim kraju. Ponadto, bezsensowne przekonanie, ze Adamek jest tylko respektowany przez "niedzielna polonie" jest glupie i odbiegajace od rzeczywistosci. Team Adamek ma olbrzymi szacunek i respekt w tym biznesie a pozycja samego Gorala jest ugruntowana od wielu lat. Jezeli jakikolwiek inny Polak osiagnal przynajmniej czesc tego co udalo sie ADAMKOWI, rzuc w eter jego nazwisko, gdyz ja nie znam...
Jezeli bedziesz umial to zrobic, dostajesz dwa punkty Pavlova...
 Autor komentarza: MagicKing
Data: 22-12-2012 01:45:34 
cop

Owszem, masz bardzo dużą wiedzę na temat boksu ale jeszcze większe ego. I dziwi mnie jedno, po co Ty to wszystko piszesz? Czemu chcesz uświadamiać ludzi na tym forum, przekazywać swoją wiedzę ludziom o zaściankowej polskiej mentalności? Może dlatego że masz z tym związane kompleksy? I próbujesz je leczyć na rodakach, mówiąc często o typowo polskim, zacofanym podejściu? To jakim jesteś człowiekiem w dużej mierze zależy od tego jak traktujesz innych. I moje zdanie jest takie że ktoś musiał Ci zrobić wielką krzywdę a pod nickiem "cop" kryje sie ogrom kompleksów i agresji z tym związanej. W 90% komentarzy na forum z kimś walczysz, kogoś próbujesz wyśmiac. Skoro tak mało tu wszyscy wiemy to może pisz na amerykańskich forach? Bo może masz i rację że jako Polacy jeszcze nie wszystko wiemy o boksie zawodowym, może nie znamy idealnie tej gry ale jeśli Ty próbujesz wśród nas błyszczeć to musisz być bardzo słaby mentalnie by w taki sposób sie dowartościowywać.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 22-12-2012 01:46:49 
cop:

"Boks zawodowy, to jak sama nazwa wskazuje - biznes. Tego typu oceny sa wskazane, gdyz to wlasnie takie forum. Kto dal ci prawo do ocen moralnych kogokolwiek??? Mozemy mowic o boksie w kategoraich biznesowych, gdyz to logiczne. Moralnosc jest zupelnie w innej sferze ludzkiego umyslu i laczen ie jej z boksem zawodowym jest bezpodstawne, by nie powiedziec wrecz glupie..."

Teraz nie tylko minąłeś się z prawdą, ale nawet okazałeś nie profesjonalne podejście do boksu.

Kibicujemy tym sportowcom, których lubimy, z którymi się identyfikujemy. Żaden typowy kibić nie kibicuje Adamkowi, gdyż też jest sprytnym graczem na rynku bokserskim. Kto na to patrzy i kto docenia coś takiego?! Poza copem nie przychodzi mi nikt do głowy. Można oczywiście kibicować komuś, bo jest tej samej narodowości, albo z jeszcze jakiś innych pobudek, ale podstawą wszelkiej postawy jest osąd moralny. Kto nie jest tego świadom, nie jest świadom ludzkiej natury.

Ja wiem, że to słowo jest nieco pompatyczne i że ludzie boją się go używać. Ale ocen moralnych dokonujemy bez przerwy i mają one wpływ na nasze życie w całej jego rozciągłości. Ja nie dokonuję niczego innego, niż inni ludzie i kibice. Jedyna różnica polega na tym, że ja o tym mówię.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 22-12-2012 01:58:10 
cop:

"Ten "copus" udowadnia tylko, ze w zadnej dziedzinie zycie nie osiagniesz sukcesu. We wspolczesnym biznesie nie ma miejsca dla ludzi z emocjami, ktorych forumowe polemiki doprowadzaja do frustracji umyslowej."

Nie wiesz, do czego doprowadzają mnie polemiki forumowe. Natomiast, banalizujesz i spłaszczasz problem. Człowiek, którym targają emocje z pewnością ma trudność z osiągnięciem jakiegokolwiek złożonego celu. Niemnie ktoś, kto jest on nich wolny, także jest w swoisty sposób upośledzony. Wyobrażasz sobie jakiegokolwiek artystę, który jest zimny, wyrachowany i odnosi sukcesy?! Owszem, są branże, gdzie to ewidentnie popłaca: na przykład branża prawnicza, ale człowiek, który chce uchodzić za wszechstronnego powinien unikać generalizowania.
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 02:08:30 
"beniaminGT Data: 22-12-2012 01:46:49
Żaden typowy kibić nie kibicuje Adamkowi, gdyż też jest sprytnym graczem na rynku bokserskim..."

lol.... Na ilu duzych galach bokserskich jestes kazdego roku? Ile walkm ogladasz w otoczeniu tych prawdziwych kibicow, ktorzy swoimi pieniedzmi wspomagaja biznes bokserski? Nie sadze, ze masz nawet najmniejsze doswiadczenie w branzy bokserskiej a twoje slowa: "zaden typowy kibic nie kibicuje Adamkowi..." sa wrecz paradoksalne w swojej wymowie. Ja osobiscie bylem na wielu walkach Adamka i jezeli twierdzisz, ze kibice zgromadzeni np. w Prudential czy w Chicago w czasie pojedynky z Briggsem nie kibicowali Polakowi, to najwyrazniej nie masz najmniejszego pojecia o boksie zawodowym... Co wiec tutaj robisz czlkowieku sukcesu w innej dziedzinie...lol... Oczywiscie to zart. Rob sobie co chcesz, dolaczyles wlasnie do grona tych, ktorzy nie umieja tutaj wniesc niczego co jest zwiazane z boksem zawodowym...
 Autor komentarza: MagicKing
Data: 22-12-2012 02:18:38 
Boks zawodowy to religia i najważniejsza sprawa w życiu. Pamiętajcie
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 02:18:50 
"MagicKing Data: 22-12-2012 01:45:34
cop

Owszem, masz bardzo dużą wiedzę na temat boksu ale jeszcze większe ego. I dziwi mnie jedno, po co Ty to wszystko piszesz? Czemu chcesz uświadamiać ludzi na tym forum, przekazywać swoją wiedzę ludziom o zaściankowej polskiej mentalności? Może dlatego że masz z tym związane kompleksy? I próbujesz je leczyć na rodakach, mówiąc często o typowo polskim, zacofanym podejściu? To jakim jesteś człowiekiem w dużej mierze zależy od tego jak traktujesz innych. I moje zdanie jest takie że ktoś musiał Ci zrobić wielką krzywdę a pod nickiem "cop" kryje sie ogrom kompleksów i agresji z tym związanej. W 90% komentarzy na forum z kimś walczysz, kogoś próbujesz wyśmiac. Skoro tak mało tu wszyscy wiemy to może pisz na amerykańskich forach? Bo może masz i rację że jako Polacy jeszcze nie wszystko wiemy o boksie zawodowym, może nie znamy idealnie tej gry ale jeśli Ty próbujesz wśród nas błyszczeć to musisz być bardzo słaby mentalnie by w taki sposób sie dowartościowywać. "

Moja wiedze i profesjonalizm oceniaja inni, wiec twoja opinia jest tak istotna jak zeszloroczny snieg. Co do tej pseudo-psychologicznej analizy, to pomine ja - bezsensowna kompletnie. Wirtualny cop jest na wielu portalach bokserskich i operuje w wielojezykowych plaszczyznach a to, ze masz przyjemnosc doswiadczyc jego wplyw tutaj, to tylko kwestia mojej znajomosci twojego pieknego jezyka. Nie sadze, ze zrobienie jakiejkolwiek krzywdy wirtualnemu copowi jest nawet mozliwe, wiec i o kompleksach mowy byc nie moze. Robie to co robie, gdyz mam w tym okreslony cel, strategiczne wypelnianie pustych kwadracikow informacjami, ktorych wartosc dla wielu ludzi jest naprawde bardzo istotna... Wspominalem o tym parokrotnie, aczkolwiek dosc ogolnie, ale to biznes, ktorego obnazenia nie mozesz sie nawet spodziewac...
Co rowniez wspominalem, to fakt iz jest na tym forum grono tych, ktorych respektuje i uwazam za solidnych adwersarzy w polemikach relatywnie uwarunkowanych wiedza o boksie zawodwym. Tych, ktorych widzisz tutaj najczesciej a probujacych uszczknac slawy opadlej z butow wirtualnego copa - pomijam automatycznie, gdyz nie mam czasu na "gow*o"...
Do ktorej grupy ty chcesz sie zaliczac, to decyzja nalezaca do ciebie. Mowiac o grupach mam nadzieje, ze rozumiesz iz mowie o tych, ktorzy kreuja polemiki na poziomie dotyczace boksu zawodowego jak i o tych, ktorzy caly czas sledza poczynania wirtualnej swietnosci...
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 02:19:42 
"MagicKing Data: 22-12-2012 02:18:38

Boks zawodowy to religia i najważniejsza sprawa w życiu. Pamiętajcie"

AMEN!!!!!
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 02:22:40 
"beniaminGT Data: 22-12-2012 01:46:49

Ja wiem, że to słowo jest nieco pompatyczne i że ludzie boją się go używać. Ale ocen moralnych dokonujemy bez przerwy i mają one wpływ na nasze życie w całej jego rozciągłości. Ja nie dokonuję niczego innego, niż inni ludzie i kibice. Jedyna różnica polega na tym, że ja o tym mówię. "

Kompletna bzdura. Ocenaisz boks zawodowy w kategoriach moralnych??? O niczym innym przecie nie rozmawioamy jak tylko o tym biznesie. Chcesz sie doszukiwac wartosci moralnych, zajmij sie bzdetnymi religiami a tutaj jest forum o boksie zawodowym, pieniadzach, uderzaniu w twarz i checi dominacji jednego nad drugim. Wartosci moralne???
F*ck them....lol....
 Autor komentarza: KoksowaleMzWachem
Data: 22-12-2012 02:37:59 
Cop Ty dalej sciagasz azbest z dachów w Tej Ameryce ? To ten Cop co kazdy mu pluje w Twarz ?
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 22-12-2012 02:56:07 
cop:

"Ocenaisz boks zawodowy w kategoriach moralnych??? O niczym innym przecie nie rozmawioamy jak tylko o tym biznesie. Chcesz sie doszukiwac wartosci moralnych, zajmij sie bzdetnymi religiami a tutaj jest forum o boksie zawodowym, pieniadzach, uderzaniu w twarz i checi dominacji jednego nad drugim. Wartosci moralne???
F*ck them....lol...."

Jeśli biznes jest jedynym prawdziwym wątkiem w tych rozmowach, to rzeczywiście nie ma, o czym rozmawiać.

Jeśli cop atakuje Polaków i ich prowincjonalizm, a nie jest to ocena moralna, lecz sposób na podniesienie aktywności członków społeczności, to rzeczywiście nie ma, o czym rozmawiać.

Jak prowadzić dyskusję i odpowiadać na pytania, skoro wszystkie wypowiadane przez adwersarza słowa są determinowane wyłącznie jakimiś względami biznesowymi?! Gdy jest to zwykłe bicie piany?!

Ty po prostu się zajmujesz marnowaniem czasu innym. Jest to jedna z gorszych odmian biznesu. Gorsze jest chyba tylko zarabianie na straszeniu ludzi.
 Autor komentarza: MagicKing
Data: 22-12-2012 02:56:46 
cop

Nie zaliczam sie ani do fachowców w dziedzinie boksu zawodowego ani do grona krytyków tych którzy wiedzą więcej niż ja sam. Jestem obserwatorem, chwilą która własnie przemija. Rozumiem co masz na myśli i poniekąd rozumiem motywy Twojego działania. Moja analiza była czysto subiektywna, nie jestem na tyle próżny by twierdzić że na pewno mam rację. Ty znasz siebie lepiej więc przyjmuje do wiadomości że mogę być w błędzie. Jeśli by czuć sie wyjątkowo wystarczy Ci być znawcą w temacie boksu zawodowego to Twoja sprawa, ja Ci tego blasku nie zabiore, raz że nie chce a dwa że nie posiadam takich zdolności. To Twój wirtualny świat. I dobrze że to podkreślasz. Rozumiem też że moje zdanie na temat wirtualnego copa masz gdzieś więc nie będę sie produkował. Mojej ocenie uległ jedynie motyw Twoich wypowiedzi. Dla każdego jego raj. Trudno Cie tu nie obserwować skoro udzielasz sie pod każdym newsem, może zwróc na to uwagę, gdyż nie każdy kto odpowiada na Twoje wpisy musi być opromieniony Twoim blaskiem. Wiesz czym różni sie mistrz od głupca? Że mistrz będąc u bram nieba wie że ma pod sobą piekło. Ogromne ego to brak świadomości. Kliczko nie ma potrzeby bić każdego na ulicy by czuć sie mistrzem świata. Mam nadzieję że rozumiesz
 Autor komentarza: KoksowaleMzWachem
Data: 22-12-2012 03:06:54 
Cop to taki buc ze jak pojawia sie temat o Adamku to sam bedzie sobie pisal i sam na niego odpisywal. Kretyn z Ameryki co zrywa azbest do tego zakompleksiony nie majacy przyjaciół a tutaj chce leczyc kompleksy. Pokaż cwaniaku jakies zdjecia z gal na ktorych byles. Pochwal Sie, sciemnac kazdy moze. Won do Ameryki smieciu
 Autor komentarza: dawid6330
Data: 22-12-2012 07:39:33 
czy w polsacie bedzie pokazana walka w ppv??
 Autor komentarza: Daro603
Data: 22-12-2012 08:50:41 
Dawid6330 Nie, na szczęście ta walka już niebędzie w systemie Pay-Per-View.
W Polsce tą galę będzie na żywo transmitował kanał Orange Sport.
Początek studia dziś od 20.
U mnie jest platforma n, więc mam orange sport:)
Wie ktoś o której do ringu wyjdą Adamek i Cunningham????. O 23???
 Autor komentarza: Razparuk
Data: 22-12-2012 08:58:16 
@Stonka
Czemu wg ciebie Adamek nie wygra z Pulevem? Wałek sędziowski czy sportowy poziom masz na myśli?
 Autor komentarza: Faraon
Data: 22-12-2012 09:50:16 
Hmm?
W kwesti copa!
GROCH o ściane i tyle w temacie!

MagicKing
beniaminGT

Mądrze napisane lecz co to da jak wirtualna postać tego nie akceptuje?
POZDRAWIAM!
 Autor komentarza: Faraon
Data: 22-12-2012 09:51:40 
Daro603
Też bym chciał wiedzieć o której wchodzi Góral?
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 22-12-2012 10:58:28 
@cop
Wiem jaki styl ma Chambers, a jaki Cunn. Heh skoro Twoim zdaniem Adamek zdecydowanie wygrał z Chambersem, to nawet nie będę z tobą dyskutował, bo widać że albo piszesz tu na zlecenie kogoś, albo twoja wiedza o boksie jest bardzo ograniczona. Możliwe też że jesteś ślepy, albo po prostu ktoś, kogo uważasz za mądrzejszego od siebie powiedział ci, że Adamek wygrał z Chambersem zdecydowanie, a ty w to wierzysz.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 22-12-2012 14:54:26 
cop
nie jest Ci głupio że pisałem temat pod Tobą i tak ożywiełm dyskusje że userzy anjebali wiecej komentów niz pod tym tematem ,
tak nei może być , zacznij sie starac bo pzrestana ci płacić ...lol
 Autor komentarza: cop
Data: 22-12-2012 16:33:27 
"milan1899 Data: 22-12-2012 14:54:26
cop
nie jest Ci głupio że pisałem temat pod Tobą i tak ożywiełm dyskusje że userzy anjebali wiecej komentów niz pod tym tematem ,
tak nei może być..."


Sprawdz raz jeszcze, gdyz sadze, ze numerki ci sie poje*aly...lol...
 Autor komentarza: milan1899
Data: 22-12-2012 17:21:17 
Cop
na koniec było na remis ale sprawdź o ile wcześniej Ja się ewakuowalwm
Liczby nie kłamią przejebales dude ,
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.