ONER: KONTRAKT CAŁY CZAS OBOWIĄZUJE

Wczoraj informowaliśmy Was, że Odlanier Solis (18-1, 12 KO) zatrudnił już specjalistę w sprawach tego typu - Gaby Peñagarícano, starając się z jego pomocą zerwać kontrakt z Ahmetem Onerem.

Kontrowersyjny turecko-niemiecki promotor, który zasłynął bójką z ochroniarzami Universum, uderzeniem "z główki" Klausa Petera Kohla, czy skracaniem rund, gdy jego zawodnikowi wiodło się źle, nie zamierza oczywiście tak łatwo odpuścić, bo przecież już wcześniej stracił Yuriorkisa Gamboę.

- Solisa cały czas obowiązuje kontrakt, a ja pozostaję jego promotorem - deklaruje szef grupy Arena Box Promotions i tłumaczy zaistniałą sytuację ze swojego punktu widzenia.

- Gaby został tylko doradcą Odlaniera. Znam go już od dawna, w zasadzie nawet dłużej niż znam Odlaniera, codziennie z nim rozmawiam i od pierwszego dnia ich współpracy o wszystkim wiedziałem - zapewnia Oner. Odniósł się również do odwołania pojedynku Kubańczyka z naszym Tomkiem Adamkiem, który ostatecznie da rewanż Steve'owi Cunninghamowi.

- Solis kilka ofert walk jakie mu zaproponowałem odrzucał. W przypadku tej z Adamkiem chciał więcej pieniędzy. Niestety Kathy Duva potrzebowała mieć wszystko zaklepane szybko, więc wybrano kandydaturę Cunninghama. Wysyłałem kolejne oferty, zarówno z USA jak i Europy. Ja i Gaby chcemy przywrócić blask jego kariery i znów doprowadzić go do walki o mistrzostwo świata. Solis jednak musi w końcu skupić się wyłącznie na treningu i sprawach czysto sportowych - deklaruje Oner.

Promotor porównał sytuację Solisa do tej Gamboy, który rzeczywiście uciekł spod skrzydeł Ahmeta - To zupełnie dwie różne sytuacje. Gamboa był super gwiazdą i to ja go nią uczyniłem. Przywiozłem go do USA, pokazałem w telewizji, zrobiłem mistrzem świata oraz spowodowałem, że stał się bardzo sławny i rozpoznawalny w Ameryce. Potem dostałem świetną propozycję finansową i sprzedałem jego kontrakt. No i zobaczcie jak jego kariera wygląda od tego momentu? Od roku nie stoczył ani jednego pojedynku, wypadł z rankingów, a ludzie powoli o nim zapominają. Ja zrobiłem dobry biznes, on na pewno nie. Sytuacja z Solisem jest diametralnie inna. Nikt w tej chwili nie zapłaci za niego dobrych pieniędzy, więc to byłoby głupie z jego strony, gdyby nagle zaczął działać przeciwko mnie. Nas obowiązuje cały czas kontrakt, a Gaby jest prawnikiem i zdaje sobie z tego doskonale sprawę, dlatego blisko współpracujemy i jesteśmy jedną drużyną - idzie w zaparte Oner.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 30-10-2012 12:42:39 
To już Deter będzie wiedział dlaczego Oner jest kontrowersyjny.


A w temacie: Z niewolnika nie będzie pracownika.
 Autor komentarza: piotrek884
Data: 30-10-2012 13:05:07 
wez kebab daj juz spokoj solisowi, juz bardziej jego kariery nie mozesz zepsuc
 Autor komentarza: Coperek
Data: 30-10-2012 13:25:09 
"Niestety Kathy Duva potrzebowała mieć wszystko zaklepane szybko, więc wybrano kandydaturę Cunninghama"

No to tak jak pisałem wcześniej. Solis walczy raz na pińcet lat i spodziewał się, że inni też mają czas i ochotę na wielomiesięczne negocjacje i przepychanki.
 Autor komentarza: Vroo
Data: 30-10-2012 13:27:03 
Po co walczyć, jak można iść na bigmaka z frytkami.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 30-10-2012 13:47:34 
Oner to jest kawał cwaniaka, to co on wyprawiał w niektórych walkach - Airich vs. Williams, czy Petkovic vs. Salif, albo Kretschmann vs. Bachtow - klasyka :D
 Autor komentarza: horhe88
Data: 30-10-2012 13:56:39 
Jaki Ohner by nie był to jednak w tym wypadku racja stoi po jego stronie. Solis od samego początku kariery wchodził do ringu z ogromną nadwagą, dawał przeraźliwie nudne walki, przez to wszystko miał mało kibiców i generował słabe zyski. Mimo to Ohner załatwił mu bajecznie łatwą drogę do walki o pas Barret, Welliwer, Austin. Za walkę z Kliczką Solis dostał 1,8 mln $ co było niewspółmiernie dużą wypłatą jak dla niego. Dogadał mu walkę z Adamkiem na antenie NBC która dociera do 320mln ludzi a co Solis dał mu w zamian? 20-30 kilo nadwagi co walkę, 170 sekund z Kliczką, olanie ogromnej szansy na wejście do ekstraklasy HW jaką była walka z Adamkiem na NBC oraz pozew sądowy...
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 30-10-2012 14:25:19 
Przez kebaba nie będzie wyczekiwanej wojny adamek Solis bo jak teraz nie doszło do tej walki to już nie dojdzie . Adamek ma przed sobą 4-5 walk i the end
 Autor komentarza: twix111
Data: 30-10-2012 15:36:19 
Zapowiadała się ciekawa walka Solis vs Adamek, a tu przez turasa taka lipa wyszła.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 30-10-2012 15:51:09 
Akurat to Ohner prowadził negocjacje z Duvą, następnie się z nią dogadał co do szczegółów a gdy miało dojść do podpisania kontraktów Solis (najprawdopodobnie za namową swojego nowego doradcy Gaby Peñagarícano) zażądał więcej pieniędzy.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 30-10-2012 22:00:49 
Solis jest skonczony
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 31-10-2012 04:45:50 
Slis nawet z Golden Boy by nie zrobil kariery.,,,za duzy leń..Oner zawsze stal za nim numer nawet po kontuzji w Vitkiem,,
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.