LODZIK POSKROMIONY, TYM RAZEM POLSKI - BĘDZIE TRYLOGIA?

W pierwszej walce kickbokser Jan Lodzik (9-1, 2 KO) zajechał Mateusza Polskiego (7-1, 3 KO). Dziś postanowił z nim poboksować, dlatego przegrał. Stan ich rywalizacji 1-1. Będzie trylogia?

Początek dla Mateusza, który ciosami na korpus zaskoczył swojego pogromcę z zeszłego roku. Janek w drugiej rundzie podkręcił tempo i wrócił do gry. Ale nie wywierał pressingu jak za pierwszym razem. A gdy tempo spadało, górę brało doświadczenie i świetny lewy prosty Polskiego. Na półmetku Lodzik miał już podpuchnięte lewe oko.

W siódmym starciu Lodzik wrzucił wyższy bieg, zaczął skracać dystans i szukać walki z bliska. Bo w tej płaszczyźnie czuł się lepiej. Ale straty z pierwszej połowy walki były spore, więc Janek nie miał specjalnie wyboru. A Mateusz po chwilowym kryzysie znów uruchomił nogi oraz lewy prosty, którym szachował ataki przeciwnika. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali na korzyść Mateusza wyjątkowo zgodnie 97:93, który tym samym wziął rewanż, ale również przejął pas WBC Francophone wagi półśredniej.

Wcześniej po fajnej, technicznej walce na szczycie polskiej wagi lekkiej Dominik Harwankowski (13-0, 3 KO) pokonał Radomira Obruśniaka (7-2, 2 KO). Po ostatnim gongu sędziowie punktowali na jego korzyść 96:94 i dwukrotnie 97:93.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 09-06-2024 09:03:05 
Brawo! Obaj zawodnicy pomyślnie zdali egzamin na journeymana / konserwę, hodowaną na bumach w celu sprzedaży rekordu gdzieś na Zachodzie. Lodzik, były kickobser udowodnił swoje walory intelektualne, próbując wyboksować kogoś takiego jak Polski. Po co kontynuować to, co działało, skoro można spróbować czegoś innego, jeszcze niesprawdzonego? Witaj przygodo!

Z kolei Polski po raz kolejny dowiódł, że w kategoriach lżejszych kiszenie się na amatorce do wieku przedemerytalnego dla tych kategorii jest znakomitą podbudową do udanej kariery journeymana / bumobija. Bądź też trenera personalnego w jakimś większym mieście albo właściciela lokalnej szkółki bokserskiej w takiej metropolii jak Karlino.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 09-06-2024 09:16:53 
Ktoś z redakcji musiał zapić. Dlaczego nie ma tematów z gali na ESPN? Nie to, że wymagam żeby były (jak ktoś robi coś za free to ja nie mam wymagań). Torrenty były już jednak od 05:30, a tu nuda i wczorajsze "wstawki".

@Stieczkin, dzięki za post. Cieszę się, że ktoś to ogląda i potrafi streścić.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.