MATEUSZ BEREŹNICKI (92kg) WYGRYWA - MAMY PIĄTĄ NOMINACJĘ OLIMPIJSKĄ!

Mamy to! Tak dobrze nie było od lat. Mateusz Bereźnicki (92 kg) jako piąty z naszych reprezentantów zapewnił sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu!

Podczas turnieju w Tajlandii nasz najlepszy "ciężki" musiał wygrać cztery kolejne walki, by zdobyć nominację olimpijską. I przed momentem tego dokonał.

Mateusz w pierwszym starcie pokonał Australijczyka, potem Kenijczyka, a następnie solidnego Niemca. Dziś naprzeciw niego stanął silny fizycznie Daniel Guzman z Dominikany.

DAMIAN DURKACZ JEDZIE NA IGRZYSKA >>>

Polak dobrze wszedł w pojedynek, wygrywając pierwszą rundę u czterech sędziów. Świetny lewy prosty, dobra praca nóg i Bereźnicki na wszystkich kartach wygrał również drugą odsłonę. Wtedy było wiadomo, że tylko jakiś kataklizm może odebrać mu sukces końcowy. Podopieczny Grzegorza Proksy ostatnie trzy minuty boksował przede wszystkim bezpiecznie dla siebie, nieco oddał inicjatywę, ale pewnie dowiózł wygraną do końca.

Po ostatnim gongu wszyscy sędziowie wskazali na Mateusza - 30:27 i czterokrotnie 29:28.

Oto piątka naszych olimpijczyków:
PANIE - Julia Szeremeta (57 kg), Aneta Rygielska (66 kg), Elżbieta Wójcik (75 kg)
PANOWIE - Damian Durkacz (71 kg), Mateusz Bereźnicki (92 kg)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: jamjestabr
Data: 02-06-2024 11:40:20 
Super! Gratulacje!
 Autor komentarza: leszekd
Data: 02-06-2024 11:59:58 
Ufff, mamy to.
Oby tylko bez powtórki z Rio, gdzie też mieliśmy dwóch Panów lub z Londynu, gdzie pierwszy medal kobiet był na miarę możliwości Karoliny.
Panowie i Panie, teraz wszystko w waszych pięściach - znaczy w głowach! Układajcie i wygrywajcie dla Siebie i dla Nas!
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 02-06-2024 19:37:33 
To jest super wiadomość, wydaje się że Mateusz ma większe szanse Paryżu nawet niż Damian, Durkacz walczy min 5kg powyżej swojej kategorii, to co robi na nogach jest nienormalne ale jak daleko można tak zajechać, moim zdanie samym awansem wygrał poniekąd awans ponad stan możliwości w tej kategorii, Bereźnicki za to jest w idealnej sytuacji nic nie ma do stracenia może mocno zaatakować mając swoje duże już doświadczenie
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 03-06-2024 11:43:31 
https://olympics.com/en/video/boxing-olympic-qualifier-day-10-ring-a-session-1-2nd-world-qualification-tournament-bangkok
walka Mateusza ostatnia w transmisji
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.