KBN 35: RÓŻAŃSKI vs OKOLIE - OFFICIAL PROMO (WIDEO)

Już 24 maja w Rzeszowie zawita światowy boks! Łukasz Różański (15-0, 14 KO), nasz jedyny aktualny mistrz świata, stanie do obrony pasa z byłym championem, pogromcą m.in. Michała Cieślaka i Nikodema Jeżewskiego - Brytyjczykiem Lawrence'em Okolie (19-1, 14 KO).

Polscy kibice boksu po raz pierwszy od prawie 10 lat będą mogli obejrzeć na żywo obronę mistrzowskiego tytułu! Hala Podpromie zapłonie rykiem tysięcy gardeł! Lawrence Okolie to doskonale znany polskiej publiczności pięściarz. Brytyjczyk pokonał trzech polskich pięściarzy, w tym Krzysztofa Główkę Głowackiego w walce o wakujący pas federacji WBO kategorii cruiser. To jeden z najlepszych pięściarzy na świecie, który - tak jak i Łukasz - jest znany z kamiennych pięści.

Walka z Okolie to bardzo wysoka poprzeczka dla Różańskiego, który po niesamowitym zwycięstwie nad Babiciem w 2023 roku staje do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa WBC kategorii bridger.

- Za mną setki godzin treningów, potu i wysiłku. Ale za mną też niesamowite chwile, momenty, które sprawiły, że jestem tutaj, gdzie jestem. Teraz zostały mi niespełna cztery tygodnie do walki o obronę tytułu mistrza świata - relacjonuje Różański w mediach społecznościowych.

- To czas, który sprawia, że każdy trening, każdy wysiłek, nabiera jeszcze większego znaczenia. To czas, który pokazuje, że nawet w najtrudniejszych chwilach warto trzymać się swoich celów i marzeń. Trzymajcie kciuki, bo razem pokonamy każdą przeszkodę - dodaje rzeszowianin.

Różański do majowej walki przygotowuje się w rodzinnym Rzeszowie. Okolie przed starciem z Polakiem zmienił trenera. Za jego przygotowania odpowiada Joe Gallagher, a bazą treningową jest Manchester.

- Joe jest świetnym taktykiem i przykłada wiele uwagi do tego, żeby podejmować właściwe decyzje. Chce żebym zadawał ciosy w odpowiednim momencie, zwraca uwagę jakie ciosy zadawać w zależności od sytuacji w ringu. Nie chcę powiedzieć, że przerabiamy podstawy, ale dużo czasu poświęcamy taktyce - mówi Brytyjczyk.

Okolie występem w Rzeszowie wróci na ring po ubiegłorocznej porażce z Chrisem Billamem-Smithem, która jest jego jedyną na zawodowych ringach. Anglik twierdzi, że wyciągnął wnioski z tego pojedynku oraz doświadczenia walki na wyjeździe.

- Walka z Chrisem odbyła się w Bornemouth, gdzie wszyscy byli przeciwko mnie. To doświadczenie było ważne i teraz będę umiał lepiej się zachować w tej sytuacji. Można powiedzieć, że nauczyłem się walczyć na wyjeździe. W Polsce wszyscy bardzo ciepło mnie przywitali i byli gościnni, ale przyjadę tam zrobić swoje - zapowiada były mistrz.

31-latek jest aktualnie klasyfikowany na pierwszym miejscu w rankingu WBC wagi bridger. Stawką pojedynku z Różańskim będzie należący do Polaka tytuł mistrza świata World Boxing Council w limicie do 101,6 kilograma. Okolie po raz pierwszy w profesjonalnej karierze zaboksuje powyżej limitu kategorii cruiser.

Kibice w Rzeszowie zobaczą także m.in. walki z udziałem Fiodora Czerkaszyna i Jana Czerklewicza. Gala jest współorganizowana z brytyjską grupą Boxxer, która we współpracy z Knockout Promotions, a także SKY Sports, szykuje wieczór pełen wrażeń. Transmisja z gali dotrze do ponad 80 krajów. Każdy kibic boksu powinien pojawić się w rzeszowskiej Hali Podpromie by dopingować naszego mistrza!

Bilety są dostępne na eBilet.pl

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.