LAWRENCE OKOLIE: RÓŻAŃSKI MUSI ZACZĄĆ OSTRO

- On musi zacząć ostro, bo nie walczył dłużej niż cztery rundy - mówi Lawrence Okolie (19-1, 14 KO), który 24 maja w Rzeszowie zaatakuje Łukasza Różańskiego (15-0, 14 KO) i jego pas WBC kategorii bridger.

- Dobrze, że mam te dodatkowe kilogramy, bo dzięki temu podczas przygotowań w końcu mogę skoncentrować się na boksie, a nie na zbijaniu wagi. Wciąż muszę uważać na to, co jem, nadal mam trochę do zbicia, ale oczywiście jest dużo lepiej i łatwiej niż wtedy, gdy schodziłem do kategorii cruiser. Na sparingach czuję się bardzo dobrze i będę gotowy na tę walkę. A czuję, że czeka mnie wojna - kontynuował dawny champion WBO w limicie 90,7 kg.

POD TYM LINKIEM ZNAJDZIESZ WSZYSTKO O WALCE RÓŻAŃSKI vs OKOLIE >>>

- Oczywiście będę chciał boksować, mam jakiś plan, ale nastawiam się na wojnę. Różański kończy swoje pojedynki szybko, najdłużej walczył cztery rundy, więc będzie musiał szybko i ostro zacząć. Musi dać z siebie wszystko w tych pierwszych czterech-sześciu rundach, by narzucić swoje warunki. Jeśli tego nie zrobi, to ja miałem już kilka walk dwunastorundowych i potrafię znokautować pod koniec pojedynku. Ja na pewno będę gotowy na pełen dystans, on może się w końcówce wykoleić - dodał Okolie.

Brytyjczyk nie ukrywa, że docelowo chce skończyć w wadze ciężkiej. I nawet wskazuje Dilliana Whyte'a (30-3, 20 KO) jako potencjalnego rywala.

- Z bożą pomocą zdobędę pas, raz go obronię, a w 2025 roku przejdę do wagi ciężkiej. Chciałbym zbudować masę mięśniową i spotkać się na przykład z Dillianem Whyte'em. Poszukałbym tam nokautu w końcowych rundach - zakończył najbliższy przeciwnik Różańskiego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 23-04-2024 16:16:17 
Lawrence mówi, jakby był użytkownikiem bokser.org.
Coś mi tu pachnie dobrym rozpracowaniem taktycznym Różańskiego. Oby się Angol przejechał na tej swojej pewności.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 23-04-2024 16:37:23 
Okolie jest na pewno faworytem ale.

Smith pokazał że Okolie można pokonać.
A kim jest Smith pokazał Master.

Jeżeli Różański będzie walczył podobnie do Smita i do tego bił mocniej (co pewnie robi) to powinien dać radę.
Oczywiście Okolie może próbować jeszcze zapasów i zamęczania ale czy będzie zamęczyć kogoś kto ciężko pracował przy wyrębie lasu?

Okolie to takie duże drzewo do ścięcia przez Różańskiego.
Różański topory ma, więc radę da!
 Autor komentarza: rentier
Data: 23-04-2024 18:12:48 
Jeśli sędzia nie pomoże Różańskiemu tak jak z Babicem, czyli nie przerwie Okolie fejk poddaniem bez nokdaunu, to nie widzę jego szans.
Różański podobnie jak Meyna wygrywa robieniem sztucznego zamieszania i paniką sedziego, jednak jeśli sędzia nie ośmieszy się jak ten przygłup Jankowiak tylko będzie sedziował normalnie, to Różański po prostu raz, że nie położy Okolie, dwa, że po 5 rundzie będzie oddychał rękawami.
To jest oczywiste dla każdego kto krytycznie ogląda boks.
 Autor komentarza: rentier
Data: 23-04-2024 18:15:29 
"Autor komentarza: Clevland
Data: 23-04-2024 16:37:23
Okolie to takie duże drzewo do ścięcia przez Różańskiego.
Różański topory ma, więc radę da! "

Różański to nie potrafił położyć na deski nawet Babica, bił te cepy a Babic stał i sędzia musiał mu pomóc przerywając niesłusznie walkę. Dlatego tym bardziej nie widzę żadnych szans na przewrócenie takiego chłopa jak Okolie.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 23-04-2024 19:22:54 
Gdyby Różański nie był Polkiem nikt by tu n niego nie stawiał. Szanse Łuksza są mizerne.

i nie ma się co podnieć pokonaniem Babica, ten gość jest nikim!!! jednym z wielu z drugiej 50 boxreca
 Autor komentarza: gerlach
Data: 23-04-2024 21:50:33 
Okolie dobrze dystansuje, potrafi ustawiac lewym prostym i ladowac dyszlem, ale CBS pokazal szybkie skracanie dystansu i sprawne dojscie do LO. A tam LO mial juz problemy, nie jego wody.

Okolie faworytem, moze i 65-35, ale Rozan go moze zahaczyc, wtedy go dobije.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 23-04-2024 21:51:18 
Trzymsm za Rozanem. Jest w stanie znokautowac Okolie.
 Autor komentarza: Lordigi
Data: 23-04-2024 23:00:52 
Okolie jest nieznacznym faworytem w tej walce. Z całą pewnością optymizm jaki miałby wynikać z walki Okolie z CBS jest całkowicie nieuzasadniony. Dziwią mnie opinie o tym, że CBS miał rzekomo rozgryźć Okolie, naruszyć mu zdrowie fizyczne/ psychiczne w jakikolwiek sposób. Ta walka to było jedno wielkie tarzanie się w błocie, nic z niej nie wynika. Z tych trzech nokautów, tylko jeden był w miarę uczciwy, pierwszy. Drugi raczej nie powinien być uznany, zaś trzeci, to był cios w trakcie jakiejś karczemnej szamotaniny (którą w istocie była cała walka), poprawiony mocnymi zapasami. Dodatkowo Okolie miał odebrane 2 punkty za klincze/ zapasy. W ten właśnie sposób CBS wygrał walkę, mając 5 pkt zaliczki. Tam nie było żadnego rozpracowania Okolie czy kunsztu bokserskiego CBS (Masternak już ten kunszt wyjaśnił). Okolie w ogóle nie został naruszony w tej walce i specjalnie dużo nie przyjął, mniej niż CBS. Nie był też w żadnym momencie zagrożony (polecam obejrzeć całą walkę - choć to jest męczarnia i karanie samego siebie, to była anty walka bokserska). Nie był w tej walce specjalnie gorszym pięściarzem od CBS. Z perspektywy CBS oczywiście jest to pełnoprawna wygrana i nie można mu tego odebrać, ale z perspektywy Łukasza Różańskiego, ta walka nie jest w mojej ocenie materiałem, który miałby pokazać jak pokonać Okolie. Jest to tylko potwierdzenie, że Okolie stosuje bardzo "brudny" boks i walczy asekurancko, w najbezpieczniejszy dla siebie sposób - co było wiadomo od dawien, dawna. Tak więc nie postrzegałbym formy Okolie przez pryzmat walki z CBS i wynikające z niej złudzenie, że ten pojedynek miał coś pokazać bądź też po tym pojedynku coś się w Okolie skończyło. Sam wywiad wygląda natomiast jak pewnego rodzaju podpucha ze strony Okolie. Wydaje się, że chciałby, aby Różański rzucił się na niego - niewykluczone też, że to jedyny rozsądny plan na walkę ze strony Łukasza. Jeśli Okolie złapie rytm i będzie utrzymywał Różańskiego na dystans, to może kolejną walkę wygrać na "przytulasa". Pozostaje mieć nadzieję, że sędzia będzie co najmniej tak czujny jak w walce z CBS. Łukasz chyba też powinien jednak mocno zacząć, to że team Brytyjczyka się tego spodziewa nie powinien wykluczać tego planu. Taką ma charakterystykę swojego boksu i nie powinien tego zmieniać. Co zresztą miałby spróbować robić w tej walce inaczej, boksować się na lewe proste z gościem o głowę wyższym i z zasięgiem o jakieś kilkanaście centymetrów większym ? War Różański.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 24-04-2024 00:03:27 
Kolego wyżej.. Okolie to tu jest wyraźnym faworytem..On przeczeka Łukasza i go wykończy.. oby nie bardzo za polskim zawodnikiem no ale..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.