FONFARA TRZYMA ZA ADAMKA, ALE STAWIA MA KHALIDOVA

Już w sobotę odbędzie się walka legend sportów walki - Mamed Khalidov idzie do boksu, by skrzyżować rękawice z Tomaszem Adamkiem (53-6, 31 KO). Na wszystko czeka z niecierpliwością Andrzej Fonfara.

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi półciężkiej trzyma za kolegę po fachu, spodziewa się jednak, że wiek "Górala" odegra sporą rolę i stawia na byłego mistrza i gwiazdora federacji KSW.

- Świetne sportowe zestawienie. Obu panów znam i szanuję,. Jako pięściarz i fan boksu chciałbym, żeby wygrał były mistrz WBC w boksie, myślę jednak, że to Mamed wygra tę walkę - stwierdził Fonfara w swoich mediach społecznościowych.

Dodajmy, że dla Adamka, byłego mistrza świata wagi półciężkiej (79,4 kg) i cruiser (90,7 kg), a także pretendenta do tytułu wagi ciężkiej, będzie to powrót do ringu, a w zasadzie oktagonu, po ponad sześćdziesięciu miesiącach. Pojedynek zaplanowano na sześć rund.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: SWJar
Data: 20-02-2024 23:20:24 
Chyba walczą w limicie wagowym bliższym naturalnemu dla Adamka? Wyczytałem że 99 kg. Nie wiem co to znaczy, górna granica? A dolna jaka?
Rękawice podobno bokserskie, więc ta szansa Mameda chyba iluzoryczna.
na punkty Tomek.
 Autor komentarza: ErykEsch
Data: 20-02-2024 23:46:10 
Nie kibicuje żadnemu w tej walce. Stawiam na Adamka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.