'CZOŁG' NICZYM ALI

Abdul Wahid nową, wielką gwiazdą boksu zawodowego. Nie szukajcie, już śpieszymy z pomocą...

Takie imię przyjął Gervonta Davis (29-0, 27 KO), gwiazdor na miarę walk w systemie PPV, po przejściu na islam. Bombardier z Baltimore na początku roku pokonał Hectora Garcię (TKO 9), a pod koniec kwietnia Ryana Garcię (KO 7). Potem była odsiadka, dłuższa przerwa od treningów, w końcu powrót na salę na początku listopada, a teraz zmiany w życiu prywatnym.

Wahid podąża więc śladami Muhammada Alego, który wcześniej był znany jako Cassius Clay. Imię Wahida można przetłumaczyć jako Sługa Jedynego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: b0ndevi4nt
Data: 29-12-2023 07:12:07 
Może zostanie pastorem, dobro zawsze od niego biło :D
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 29-12-2023 09:09:39 
Autor komentarza: b0ndevi4nt Data: 29-12-2023 07:12:07
dobro zawsze od niego biło :D

*
*
*

Wypuściłem mocniej powietrze nosem xD Tak, od niego zawsze bije taka fajna aura kochania bliźniego. Niech będzie już ten Abdul Wahid jak to sobie w danej chwili wymyślił i ma to mu pomóc znieść presję i oczekiwania. Czekam na jeko dalsze walki.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 29-12-2023 10:05:30 
Ehe. Abdul. Wahid. A to nie przypadkiem ten koleś, co się władował w samochód, w którym była ciężarna babka a potem się ulotnił? Bo przyczyną takich ulotnień jest zazwyczaj jazda na bani. Ciekawe, czy mu powiedzieli, że jako Abdul Wahid już na bani nie pojedzie, bo mu Allah może uciąć łeb (rękami gorliwych wyznawców) za łamanie wyraźnych koranicznych zakazów?

No i jest jeszcze kwestia tatuaży. Bo tak się złożyło, że tatuaże są w islamie bezwzględnie zabronione, jako "poprawianie dzieła Allaha". A dzieł Allaha poprawiać nie można. Być może Allah przymknie oko na poprzednie dziary, kiedy Wahid był jeszcze Davisem a Abdul - Gervontą, ale każda kolejna dziara będzie znów obrazą Allaha. Którego, jak powszechnie wiadomo, obrażać nie wolno, gdyż obrażony ma tendencję do bombardowania. Znów za pośrednictwem chętnych wyznawców. Wieprzowych hambuksów i szyneczki też już Abdul Wahid nie podje.

Aha, z tego co mi wiadomo, Allah zabronił również używek w stylu trawki, kokainy i innych rozryweczek, tak ulubionych przez mieszkańców zgniłego zachodu (i nie tylko). Taki Wilder czy Charles Martin popadliby w głęboką depresję na samą myśl o porzuceniu ulubionych bawidełek. Mam więc nadzieję, że Abdul Wahid okaże silną wolę. Bo Allah, ten, tego, wiadomo :P
 Autor komentarza: VVD
Data: 29-12-2023 10:07:28 
Instrumentalne posługiwanie się najgorszym wynalazkiem w historii ludzkości - religią czyli opium dla mas, to zresztą widać że Davis rozumem nie grzeszy
 Autor komentarza: bodescu
Data: 29-12-2023 10:17:16 
Stieczkin, myślę że Davis może mieć nieco większe pojęcie o islamie niż Ty, skoro zdecydował się na tak radykalny krok.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 29-12-2023 10:44:32 
Autor komentarza: StieczkinData: 29-12-2023 10:05:30

Ciekawe też czy jak Khan będzie odmawiał walk żeby tylko nic nie jeść w ciągu dnia, a w nocy wpierdalać jak świnia i zalewać pałę. Ciekawe czy też jak przykładny wyznawca swojej innej wiary Usyk będzie używał tego jako dźwigni do szantażu w negocjacjach, że nie zawalczy wtedy i wtedy, bo wiara. Ciekawe też czy jak Tomasz Adamek będzie totalnym hipokrytą wycierając sobie mordę chrześcijańskimi wartościami, a potem świadomie bądź nieświadomie (zależy ile weszło) robił DUI w US i został na tym złapany. Ślisko było wtedy ponoć.

Stieczkin, za mądry jesteś na pisanie takich postów zamiast po prostu przejść koło tego i nie wdawać się w takie dyskusje tutaj, bo czytam Twoje wypowiedzi i są w kontekście boksu świetne. VVD +.

Jeszcze brakuje tego zjeba poszukiwacza żeby się tu zalogował i dał wykład na temat religii.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 29-12-2023 11:00:21 
Jestem ogólnie zażenowany postawą Tomasza, przecież jak tak można.

https://www.youtube.com/watch?v=VBYyMf76ooM&ab_channel=nofelet100
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 29-12-2023 11:07:23 
Wylogowuję się już i nic nie piszę, bo pozwy latały za roztrząsanie takich niepotrzebnych rzeczy już. Bany na twarz też były dawane za tylko wspomnienie przygód w samolocie. Życzę z kolei Wam miłego Piątku, spokojnej zabawy w Sylwestra (żartowałem, ma być grubo) oraz szczęśliwego nowego roku. Czas strasznie zapierdala. Pewnie zdał sobie z tego sprawę Abdul Wahid stąd ta zmiana. Pa.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 29-12-2023 11:10:41 
Dobry zawodnik, ale jego kariera zmierza dla mnie w bliżej nieokreślonym kierunku. Być może też nie chcą ryzykować bo np. walka z Cruzem była dla niego bardzo trudna. Na pewno Davis ma pozycję żeby te karty rozgrywać po swojemu i być może nawet nie będzie próbował przeskoczyć pewnego pułapu.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 29-12-2023 12:23:05 
@bodescu
Tego to się raczej nie dowiemy:) No, ale jeśli Abdul Wahid ma takie samo pojęcie o islamie, jak większość polskich katolików o katolicyzmie, to jestem spokojny o jego zdrowie psychiczne. Bo to oznacza, że chłopina będzie dalej chlał, dziarał się a może nawet wpieprzał wieprzowe hambuksy. O przestrzeganiu zasad ramadanu w trakcie przygotowania do walk nawet nie wspominając. Ale to już na szczęście wyłącznie problem Abdula Wahida, nie mój.

Ja tylko tak sobie teoretycznie rozważam. Swoją drogę ciekawe, czemu ta afroamerykańska (jeszcze) mniejszość w USA tak ukochała ten islam? Znaczy, w teorii to "powrót do korzeni". Że niby islam to religia Afryki, przynajmniej tak to uzasadniali w latach 60 i 70 ubiegłego wieku.

A może chodzi o wdzięczność za transport do "kraju-raju"? Bo tam się odbywała prawdziwa międzynarodowa i ekumeniczna współpraca. Najpierw arabscy, jak najbardziej islamscy kontrahenci dogadywali się z animistycznymi, jak najbardziej czarnoskórymi afrykańskimi kacykami. Szczególnie z kraju zwanego wtedy Dahomej a teraz to nie wiem, bo się te nazwy zbyt często zmieniają. Następnie afrykańscy kacykowie łapali swoich czarnych braci z sąsiednich plemion i spętanych jak bydło sprzedawali Arabom, którzy doliczali marżę i sprzedawali ich Europejczykom. Którzy z kolei zajmowali się transportem złapanych nieszczęśników do obu Ameryk.

A jak powszechnie wiadomo, do Ameryki Północnej walą teraz przeróżni zainteresowani drzwiami i oknami. Również ci czarnoskórzy, z Afryki, których nikt już do USA przemocą nie zwozi. A przodków takiego Abdula Wahida owszem, przywieźli. Może stąd ten akt wdzięczności :P
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 29-12-2023 12:23:27 
Czyli klasyka jestem patusem naodp...łem w życiu niemało to się teraz nawrócę i wuj sprawa załatwiona . sumienie spokojne a inni mogą się od....olić
 Autor komentarza: Nestor
Data: 29-12-2023 12:23:35 
Z "głowo" wszystko dobrze ....?
 Autor komentarza: Nestor
Data: 29-12-2023 12:24:26 
Miałem na myśli Davisa :)
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 29-12-2023 12:30:52 
Stieczkin - Abdul Wahid nie ma pojecia o niczm, poza boksem. Zagłębienie sur koranu też mu nie grozi, gdyż zdań złożonych raczej nie ogarnia.I wałaściwie to dobrze
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 29-12-2023 12:31:46 
Nestor - stabilnie :)))
 Autor komentarza: puncher48
Data: 29-12-2023 13:24:00 
i zapewne Sztywniutko:)
 Autor komentarza: Sikso4
Data: 29-12-2023 13:46:36 
Mnie bo to po prostu Śmieszy Davies wyznawcą Allaha :) już to widzę do pierwszej imprezy ostro zakrapianej albo jak nie wciągnie koko :) Przecież gość widać to od razu że inteligencją to nie grzeszy trochę taki Broner ale w wersji soft jak na razie :) i to jest Gervonta Davies a nie żaden Abdul Wahid :) z tym się po prostu rodzisz rodzisz się Muzułmaninem tak samo jak rodzisz się Katolikiem czy Ewangielikiem czy tam Buddystą a nie że jak mi się nie podoba to se zmienię bo to fajne wygląda w mediach bo jak za Gervonty robił syf to jak będzie tym całym Wahidem to nagle facet przestanie ćpać przestanie pic zero imprez nie spowoduje więcej wypadku będzie przykładem cnot i dobra taaaa :)
 Autor komentarza: Sikso4
Data: 29-12-2023 13:50:53 
A wisior za pewnie 100 tysięcy dolarów z wizerunkiem krzyża to ma :) jeszcze nie dawno modlił się i przeżegnał się po Chrześcijansku i całował ten krzyżyk i co nagle jednak to nie ta religia to se zmienię :) absurd goni absurd tyle w temacie :)
 Autor komentarza: marcinm
Data: 29-12-2023 14:18:58 
Kolizje drogowe, imprezy itd to jest pestka. Muslimi w imie wiary potrafia wysadzac budynki albo obcinac glowy. Gangsta Davis najwyrazniej przekonwertowal na inna wiare ze wzgledu na brutalne przyzwolenia "boskie". Tak czy siak, nawet jezeli faktycznie zmienil wiare to nie wiem czy na miejscu jest oglaszanie tego w mediach bo takie "kopiowanie" Aliego jest whooy slabe. No chyba, ze u tych sekciarzy to jest jakas doktryna zeby poslugiwac sie tym nowym imieniem - nie wiem, a raczej nie pamietam (bo kiedys mialem nieprzyjemnosc studiowac te ichniejsze farmazony)
 Autor komentarza: Sikso4
Data: 29-12-2023 15:31:36 
Marcinm ale kolego to też tak nie jest do konca prawda co piszesz bo Ci którzy pod przykrywką wiary wysadzają się w powietrze to są zwykli fanatycy i mordercy którzy z doktryną wiary nie mają absolutnie nic wspólnego
To trochę jak w wierze Chrześcijanskiej masz też takich psychicznie chorych ludzi którzy zakładają niby Chrześcijanskie zgromadzenia pod pięknym nazwami nie wiem Bractwo duszy czy coś a to zwykła pralnia pieniędzy czy sutenerka czy wywożenie kobiet do burdeli gdzie niby dusz pasterz jest porównywany do Boga a jest zwykłym zwyrolem :)
 Autor komentarza: Starykibic
Data: 29-12-2023 15:51:38 
@Sikso4
Nie do końca masz rację. Patologie które opisujesz w chrześcijaństwie są patologiami i instrumentalnym wykorzystaniem wiary do własnych celów. Nie ma to nic wspólnego z doktryną chrześcijańską. W przypadku islamu wysadzanie się w powietrze jest częścią jego doktryny i ma oficjalne błogosławieństwo ajatollahów. Różnica jest więc fundamentalna.
 Autor komentarza: Starykibic
Data: 29-12-2023 16:25:49 
@Ariosto
Zostawiłem Ci wiadomość pod artykułem: "WILDER I JEGO PRZEMYŚLENIA: GDYBYM WYGRAŁ, JOSHUA SKOŃCZYŁBY KARIERĘ". Gdybyś zechciał odpowiedzieć byłbym wdzięczny.
 Autor komentarza: Maksymalista
Data: 29-12-2023 17:43:03 
To kryminalista i ciemięzyciel więc pasuje do islamu
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.