WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ (2 GRUDNIA 2023)

Weekend trwa. Prezentujemy Wam skrót wiadomości z samej tylko królewskiej kategorii.

Swego czasu Nathan Gorman (19-3, 13 KO) jawił się jako przyszły gwiazdor z Wielkiej Brytanii. Teraz gruby, nieprzygotowany 27-latek wniósł do ringu 135 kilogramów i przegrał 76:77 z Bohdanem Myroniecem (8-1, 4 KO).

- Joshua dwukrotnie przegrał z Usykiem, który teraz walczy z Furym. Ale styl robi walkę i Joshua prędzej pokona Fury'ego niż Usyk - przekonuje ceniony trener Adam Booth.

Gerald Washington (20-6-1, 13 KO), były pretendent Deontaya Wldera (43-2-1, 42 KO), gdy ten zasiadał jeszcze na tronie WBC, ma być jednym z głównych sparingpartnerów "Brązowego Bombardiera", o ile ten w przyszłym roku spotka się z Anthonym Joshuą (26-3, 23 KO). Najpierw Wilder i Joshua muszą wygrać 23 grudnia swoje odrębne potyczki w Arabii Saudyjskiej, ale sprawa ewentualnych sparingów na przyszły rok ustalono już teraz.

Marcin Siwy (25-0-1, 12 KO) odpuścił chyba na dobre poważny boks. Niepokonany pięściarz z Częstochowy wkrótce co prawda zawalczy, ale w organizacji freakowej. Rywal i termin są już od jakiegoś czasu znane, ale dajmy organizatorom ogłosić to oficjalnie.

Przed momentem Dawid Turzeniecki (2-0) pokonał stosunkiem głosów dwa do remisu Piotra Rzymana (2-9, 2 KO). Kto nie oglądał, niech absolutnie nie stara się nadrobić zaległości...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ErykEsch
Data: 02-12-2023 22:20:22 
Dawid Turzeniecki "pokonał" remisu Piotra Rzymana...

Turzeniecki miał "paliwa w baku na dwie rundy" a Rzyman mimo dobrych warunków fizycznych zadawał mało ciosów prostych.

Remis był by uczciwym werdyktem.
 Autor komentarza: ErykEsch
Data: 02-12-2023 22:25:58 
Kalinowski "wygrał" po oczywistym przekręcie...
 Autor komentarza: Hugo
Data: 03-12-2023 00:12:35 
Kalinowski zrobił straszny błąd, schodząc do niższej wagi. Z silnego fizycznie i mocno bijącego cruisera stał się wacianym i szklanym półciężkim. Schodzenie do niższej kategorii chyba jeszcze nikomu na dobre nie wyszło, a wielu się na tym poślizgnęło. U nas np. Parzęczewski, a na świecie np. Dawson. Już lepiej boksować w kategorii za wysokiej, niż w za niskiej. Wygrana Kalinowskiego z Miszczenką to był przekręt.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 03-12-2023 03:43:29 
Szkoda i szkoda.

Gorman to był fajny bokser, ale ktoś tu kiedyś powiedział, że to nie ciężki, tylko otyły cruiser - OK przesada, ale nie taka znowu duża. Dobry bokser ale bez dyscypliny i serca do tego sportu, wyszedł do dwóch zabijaków z mocnym ciosem i chyba stracił motywację.

Siwy bardzo ciekawy bokser, oczywiście przykładając miarę naszego podwórka, ale kiedyś bardzo chciałem go zobaczyć w walce z Różańskim i nadal bym taką walkę kupił, w przeności i też dosłownie. Panowie są w innych miejscach, ale nie sądzę, żeby umiejętnościami tak bardzo się różnili, no ale mogę się tu mylić (Siwy ma 'sufit' w okolicach top 60 HW, a Różański uważam że koło top 50, ale mogę go nie doceniać).
 Autor komentarza: Koko
Data: 03-12-2023 09:25:19 
Wydaję mi się, że Różański trochę lepiej niż top 50 HW. Jednak chłop ma czym uderzyć a i posiada jakieś tam umiejętności żeby tą siłę i eksplozywność wykorzystać. Psychicznie wydaje się też dość mocny i poukładany. Nie jest najmłodszy, ale z drugiej strony tylko 15 walk zawodowych, z czego wiele kończył w 1 rundzie, więc na pewno dość "swieży" i nieporozbijany. Nie jestem fanem i nie uważam, żeby to był bokser wybitny, ale wydaje mi się, że conajmniej solidny i mógłby sprawic jakieś tam problemy bokserom typu Kabayel czy tam innym z szerokiej "europejskiej" czołówki
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 03-12-2023 11:39:36 
To prawda. Paradoks polega na tym, że Różański jest w sumie nadal niesprawdzony na poziomie top, chociaż przejechał się po Babicu, który sam jest w okolicach top 50 moim zdaniem, więc mój szacunek jest faktycznie dość ostrożny. Nie można wykluczyć, że wygrałby z Kabayelem itd. (ale kasy by na to nie postawił). Przydałaby się jedna walka z solidnym rzemieślnikiem typu Booker.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.