EKIPA CULCAYA DĄŻY DO WALKI MURTAZALIJEWEM O PAS IBF W NIEMCZECH

Władze International Boxing Federation potwierdziły, że w walce o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior średniej powalczą Bachram Murtazalijew (21-0, 15 KO) oraz Jack Culcay (33-4, 14 KO).

Przedwczoraj informowaliśmy Was o tym, że Jermell Charlo (35-2-1, 19 KO) został pozbawiony pasa za odmowę walki w terminie z Murtazalijewem. Ten więc zaboksuje o wakujące trofeum z kolejnym najwyżej rozstawionym pięściarzem rankingu IBF - właśnie Niemcem.

Obie strony dostały od federacji czas do 29 grudnia na negocjacje. Jeśli nie osiągną porozumienia, wówczas organizatora walki wyłoni przetarg. Murtazalijew jest promowany przez grupę Main Events, a menadżerem pozostaje Egis Klimas. Z kolei Culcaya promuje stajnia AGON Sports, na czele której stoi Ingo Volckmann.

- Jesteśmy zdeterminowani, by doprowadzić do tego pojedynku w Niemczech - nie ukrywa Volckmann. Wkrótce rozpoczną się negocjacje.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 23-11-2023 18:06:00 
Gdzie jest Culcay, a gdzie Striczu, ktory go pokonal.. Szkoda mi jego zmarnowanej kariery, walka z Andrade totalny niewypal, ale z innymi rywalami, mogl sie postawic.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 23-11-2023 18:28:32 
O tym samym pomyślałem. Ale Maciek nie był najłatwiejszy do prowadzenia...
 Autor komentarza: puncher48
Data: 23-11-2023 19:05:31 
Dobrze, że będą się bili, a pas nie będzie zahibernowany. Może i nie są w chwili obecnej zbyt medialni, ale nie jest powiedziane, że tylko tacy mogą dać dobre widowisko.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 24-11-2023 00:31:31 
Culcay to solidny zawodnik, Murtazalijewa nie znam.

Walka o to kto pozniej wezmie wyplate z dużym nazwiskiem (moze nawet z Crawfordem, D. Garcia albo Tszyu albo chociaz z Lubinem [3 w rankingu] o ile Ci dwaj ostatni sie nie dogadaja)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.