MAKABU DOLECIAŁ, ZROBIŁ WAGĘ - JUTRO WALKA O PAS WBC

Ilunga Makabu (29-3, 25 KO) doleciał na ostatnią chwilę do Miami i jutro zaboksuje z Noelem Mikaelyanem (26-2, 11 KO) o wakujący pas WBC wagi junior ciężkiej.

Makabu to numer dwa rankingu, Mikaelyan numer jeden. Dotychczasowy champion - Badou Jack (28-3-3, 17 KO), przybrał status "mistrza w zawieszeniu", by móc zaatakować naszego Łukasza Różańskiego (15-0, 14 KO).

Makabu - były champion WBC w tym limicie, wniósł na skalę 89,7 kilograma. Mikaelyan - wcześniej znany jako Gevor, zanotował 89,15 kg.

Przypomnijmy, że siódmy w rankingu World Boxing Council jest Michał Cieślak (24-2, 18 KO), który również jutro w starciu z Tommym McCarthym będzie bronił tytułu mistrza Europy. A wiadomo, że pas EBU mocno winduje w rankingu WBC. Niewykluczone więc, że Michał wkrótce będzie na samym szczycie zestawienia tej federacji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 04-11-2023 11:25:16 
Nagła zmiana strefy czasowej może być języczkiem u wagi tego starcia, o ile raczej stawiałem na Makabu, o tyle teraz pojawia się gruba rozkmina i przyznam szczerze zrobiło się ciekawie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.