OFICJALNIE: INOUE (WBC/WBO) vs TAPALES (IBF/WBA) 26 GRUDNIA

Informowaliśmy już Was o tej walce, teraz po prostu oficjalnie ją potwierdzono. W drugim występie w nowym limicie Naoya Inoue (25-0, 22 KO) atakuje status bezdyskusyjnego mistrza świata wagi super koguciej, czy też jak kto woli junior piórkowej.

Japoński "Potwór" po uzbieraniu wszystkich czterech pasów w niższym limicie poszedł w górę i już w pierwszej walce - pod koniec lipca, przejął tytuły WBC i WBO. Wszystko kosztem Stephena Fultona (TKO 8). Pozostałe dwa tytuły - WBA i IBF, należą do Marlona Tapalesa (37-3, 19 KO). I właśnie ta dwójka podejdzie do pełnej unifikacji.

Pojedynek odbędzie się 26 grudnia w Tokio.

- Chcę go zdominować i znokautować - nie kryje swoich zamiarów Japończyk.

- Inoue zaskakuje każdym kolejnym występem. Jesteśmy świadkami rozkwitu kariery jednego z najlepszych pięściarzy w historii, który jest właśnie na szczycie i w swoim "primie". 26 grudnia czeka go naprawdę trudne zadanie, choć wierzę, że i z tym rywalem "Potwór" sobie poradzi - mówi Bob Arum, amerykański współpromotor Inoue.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 25-10-2023 15:29:44 
Kurisumasu odbędzie się w tym roku 26 grudnia i to tylko dla wybranych, za to z czterema pasami w tle.
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 25-10-2023 21:11:01 
Podczas ostatniej walki Inoue walczył w tym samym tygodniu co Crawford ze Spencem. Gdyby teraz Usyk z Furym zwalczyli w grudniu to znów w ciągu kilku dni mielibyśmy walkę dwóch z pierwszej 3 P4P. Na dodatek dwie walki o tytuł undisputed. Czy fan boksu może dostać lepszy prezent na święta? :D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.