TOMASZ NIEDŹWIECKI ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ W WIEKU 29 LAT

W wieku 29 lat karierę sportową zakończył Tomasz Niedźwiecki, wcześniej znany jako Tomasz Bohdanowicz. To jeden z nielicznych zawodników, który wrócił z dużej imprezy z medalem.

Oczywiście BOKSER.ORG jako jedyne medium prowadzi niektórych zawodników od początku ich karier. Pierwszy raz kilka walk Tomka nakręciliśmy podczas MP Seniorów 2014 w Kaliszu. Swoją drogą były to chyba najlepsze MP ostatniej dekady. Wtedy Bohdanowicz, bo takie wtedy nazwisko nosił Tomek, stanął na najniższym stopniu podium. W końcu dopiął swego i został Mistrzem Polski Seniorów w wadze 91 kilogramów, notabene pokonując w finale Adama Balskiego. Potem sięgnął jeszcze po złoto w nowej kategorii 86 kilogramów. W finale rozprawił się wówczas z Jakubem Straszewskim.

Największy sukces międzynarodowy Niedźwiecki osiągnął w maju zeszłego roku. Zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów w wadze do 86 kilogramów. Na naszym kanale znajdziecie kilkanaście jego walk, pod oboma nazwiskami, ale my poniżej przypominamy tylko dwa pojedynki Tomka - właśnie te wygrane z Mistrzostw Europy.

"Nadszedł czas. Kończę karierę pięściarza. Setki treningów, mnóstwo walk, wspaniałe chwile i litry potu. Koniec. Było warto! Dziękuję wszystkim, którzy stanęli na mojej drodze. Przepraszam, jeśli komuś zaszedłem za skórę" - napisał w mediach społecznościowych sam pięściarz.

Przypomnijmy również, że Niedźwiecki zdążył zadebiutować na ringu zawodowym. Trzynaście miesięcy temu wypunktował na dystansie sześciu rund Krzysztofa Stawiarskiego. Powodzenia na nowej drodze życia Tomku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 10-10-2023 21:49:11 
Zastanawiam się dlaczego tacy zawodnicy nie próbują robić kariery zawodowej. Na amatorce miał spore sukcesy jak na polskie warunki.
 Autor komentarza: hms
Data: 10-10-2023 23:13:28 
Myślę, że znacznie łatwiej, przyjemniej i z mniejszym ryzykiem zarobi lepsze pieniądze prowadząc swój klub bokserski niż walcząc w kraju gdzie boks cieszy się średnią popularnością, w wadze, w której generalnie kokosów się nie zarabia.
Tak spekuluję, kompletnie nie wiem jaki ma pomysł na siebie, ale z tego co wiem tą drogą poszedł Tomek Jabłoński, wicemistrz Europy w wadze średniej sprzed kilku lat
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-10-2023 09:03:00 
Utytułowany zawodnik, a i pamiętam jak odprawił wspomnianego Balskiego. Coś się kończy, coś zaczyna, nowy pomysł i nowa rozkmina-powodzenia.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 11-10-2023 20:58:59 
Brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów, czyli takie same osiągnięcie jak Tomasz Adamek.
Potencjał jest/był.
Szkoda.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.