GEVOR Z MAKABU O WAKUJĄCY PAS WBC, ROZICKI Z DURODOLĄ W ELIMINATORZE

Zagmatwała się sytuacja na tronie WBC w kategorii cruiser, ale wkrótce wszystko będzie już jasne. Poznamy nowego mistrza, ale i jego obowiązkowego pretendenta.

Przypomnijmy fakty - zasiadający dotąd na tronie Badou Jack poprosił o status "mistrza w zawieszeniu", dostał to co chciał, więc zawakował tytuł. A wszystko dlatego, że chce zaatakować pas WBC wagi bridger i naszego Łukasza Różańskiego.

O wakujący po Jacku pas WBC w limicie 90,7 kilograma powalczą Noel Gevor Mikaelyan (26-2-0, 11 KO) oraz dawny mistrz, Ilunga Makabu (29-3, 25 KO). Ich pojedynek odbędzie się 4 listopada w Miami na gali Dona Kinga.

Lepszy z dwójki Gevor vs Makabu będzie zobowiązany do walki z oficjalnym challengerem. A tego wyłoni eliminator pomiędzy Ryanem Rozickim (19-1, 18 KO) a Olanrewaju Durodolą (43-9, 39 KO). Ci panowie skrzyżują rękawice cztery tygodnie później w Kanadzie - konkretnie 2 grudnia.

Przy okazji przypomnijmy miejsca Polaków w rankingu World Boxing Council w tym limicie - Michał Cieślak jest siódmy, Mateusz Masternak dziewiąty, a Krzysztof Włodarczyk dziewiętnasty.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 09-10-2023 09:00:24 
Dourodola w eliminatorze WBC to jest komedia..
Co do walki o wakat to stawiam Gevor na pkt, ale nie wiadomo czy znów nie będzie wału..
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-10-2023 11:10:49 
Subiektywnie patrząc wolałbym, aby Makabu odzyskał pas, ten przynajmniej budzi emocje w ringu, choć Gevor to żadna safanduła między linami, co pokazał już w starciu z Włodarczykiem i Briedisem. Natomiast Durodola byłby jednym z lepszych kandydatów do walki ale z...Arslanem, a nie w pojedynku eliminacyjnym do tytułu.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 09-10-2023 16:52:17 
Jest pytanie, czy Jack był tak dobry, czy Makabu tak słaby i wydaje się, że raczej Makabu słaby (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Jack z Riverą nie zachwycił, a Makabu de facto z Mchunu przegrał).
A jeśli tak, to żaden z tej czwórkie nie jest w elicie, do której ostrożnie zaliczyłbym na ten moment Masternaka i Cieślaka. Makabu to może pierwsza liga ale nie ekstraklasa, Rozicki i Gevor pewnie okolice pierwszej i drugiej. Durodola to trzecia liga.
Ogólnie fajne walki, na pewno chętnie je obejrzę i zwłaszcza dla Rozickiego Durodola - z którym pewnie Kanadyjczyk sobie poradzi - będzie pierwszym cokolwiek znaczącym nazwiskiem w rekordzie, bo do tej pory to ma tylko 'ładną porażkę' z Rivasem.
Natomiast jest to oczywiście jedynie zaplecze ścisłej czołowki, także fajnie byłoby, gdyby coś się ruszyło z samej elicie.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 10-10-2023 10:59:38 
Dla mnie Gevor faworytem, moze chociaz raz nie bedzie zwalowany, tak jak z Diablo i Briedisem. Makabu w ogole nie szanuje, za kiszenie pasa w dzungli i ogolnie umiejetnosci tez wielkich nie ma. Z Cieslakiem na neutralnym terenie tez dostalby na dziure. To zwykly bijok, taki Chisora wagi junior ciezkiej. Ja od poczatku pisalem, ze Jack moze ten pas wywiezc z dzungli.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.