BYŁY TRENER JOSHUY O WALCE FURY'EGO Z USYKIEM

Robert Garcia przygotował Anthony'ego Joshuę do rewanżu z Aleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO). Ten się nie powiódł, choć w drugiej walce AJ wyglądał lepiej niż w pierwszej. A jak Garcia wyobraża sobie starcie Usyka z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO)?

W myśl starej zasady bokserskiej "Dobry duży zawsze pokona dobrego małego" znany szkoleniowiec stawia na Brytyjczyka. Fury to mistrz WBC, Usyk zasiada na tronie IBF, WBA i WBO.

- W pierwszych kilku rundach Usyk będzie równorzędnym rywalem i sprawi Fury'emu sporo problemów. Z czasem jednak Tyson okaże się zbyt duży i silny, a przede wszystkim zbyt ciężki. I wykorzysta te przewagi, wieszając się na rywalu i wymęczając go. Fury wie, że Usyk nie lubi ciosów na korpus, będzie go osłabiał, męczył i spróbuje go wykończyć - powiedział Garcia.

Fury najpierw musi 28 października pokonać Francisa Ngannou. Kilka minut później, może kilkanaście godzin później, powinniśmy poznać datę unifikacji z Usykiem. Tak przynajmniej zapewniają nas promotorzy obu stron.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 06-10-2023 21:20:24 
Nie wyjdzie do tej walki
 Autor komentarza: Clevland
Data: 06-10-2023 21:56:34 
Fury zyskał sparingpartnera (Opetaia) jako naśladowcę Usyka.

To da mu większą pewność odpowiedniego przygotowania się.

Jeżeli Joshua w drugiej walce zaprezentował się bardzo dobrze w walce z Usykiem to Fury jest w każdym elemencie lepszy od Joshuy.

Usyk będzie miał problem aby znaleźć podobnego do Furego sparing partnera. Ze względu na zasięg może zaprosić Damiana Knybę, ale nóg baletnicy (Furego) mu nie dorobi.

Moim zdaniem 60 do 40 dla Furego.
Ze względu na to że Fury poprawił cios.
 Autor komentarza: kubarro
Data: 06-10-2023 22:50:55 
IMO nie będzie sie wieszal na Usyku, ten będzie tańczył, uciekał i unikał klinczu. Może wypykać Cygana
 Autor komentarza: VVD
Data: 06-10-2023 23:16:03 
"Dobry duży zawsze pokona dobrego małego", tak ale Usyk jest kimś więcej niż dobrym małym, jest geniuszem i po prostu ogra Tysona, obtańczy go i wypyka przez 12r, tym samym zostanie niekwestionowanym i bezdyskusyjnym mistrzem wagi ciężkiej.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 07-10-2023 16:40:34 
Też raczej wydaje mi się, że Usyk technicznie jest po prostu lepszy, a Fjutry mocno przeceniany po wygranej z cieniem Kliczki (któremu nie dał rewanżu i nie wyszedł do Witalija) oraz najgorszym hw w historii - pomyłką Wilderem. To, że każdy ma problem ze wzrostem Fjutrego jest normalne i dlatego wydaje się, że się zajebiście rusza, a tu tylko wystarczy się uchylić. Ma paralityczne, nienaturalne ruchy, bardziej bym to nazwał instynktownymi, aniżeli mistrzostwem techniki. Najgorszy właśnie jest ten opasły brzuch i faule. Musi być sędzia co na to nie pozwoli.
 Autor komentarza: lucjan
Data: 07-10-2023 21:15:12 
jak widzę większość to ukraińscy eksperci od boksu
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.