ŻAŁOŁOW POKONAŁ KUNKABAJEWA I ZDOBYŁ ZŁOTO IGRZYSK AZJATYCKICH

To była konfrontacja złotego z brązowym medalistą olimpijskim z Tokio. Wygrał mistrz i wielki faworyt Igrzysk Azjatyckich.

Tak jak kilka miesięcy temu, tak i dzisiaj Bachodir Żałołow (+92 kg) pokonał w finale Kamszybeka Kunkabajewa. Po ostatnim gongu jeden z sędziów miał na swojej karcie remis, lecz czterej pozostali wskazali na uzbeckiego olbrzyma. Dwukrotny mistrz świata i mistrz olimpijski dorzucił więc do swojej kolekcji drugie złoto Igrzysk Azjatyckich.

Dla Kunkabajewa pocieszający jest fakt, że finaliści - czyli on i Żałołow, zapewnili sobie awans do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 05-10-2023 19:33:09 
Jestem fanem tego gościa. Mam nadzieje że wejdzie do poważnej gry w zawodostwie. Ps. Szkoda że nie jest rudy, albo ma eskimoskie pochodzenie..
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-10-2023 21:16:57 
Wejdzie, wejdzie, bo i od początku sieje zamęt, a właściwie tsunami. Już na wcześniejszej amatorce bił aż miło, a w teraźniejszej robi analogicznie. Na zawodowstwie jest również bez litości, tylko obecni rywale, to chyba już nie ten poziom na takiego gieroja.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 06-10-2023 07:55:02 
Szkoda że tacy goście jak Żałołow czy Kunkabajew, nie mając odpowiedniej nośności, stoją rozkrokiem między amatorką a zawodowstwem. Chociaż Uzbek ma ten kontrakt z Top Rank, więc może coś z końcu ruszy. Kunkabajewa też bym zobaczył na szerszych wodach.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.