EKIPA HRGOVICIA PODEJMIE KROKI PRAWNE WOBEC WALKI USYK-FURY?

Obóz Filipa Hrgovicia (16-0, 13 KO) nie wyklucza oprotestowania walki Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) z Aleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO), domagając się pierwszeństwa.

Usyk pozbierał trzy pasy wagi ciężkiej - IBF, WBA i WBO. A champion ma swoje zobowiązania wobec każdej federacji. Wiedzieliśmy, że przed nim trzy obowiązkowe obrony - najpierw z ramienia WBA (Daniel Dubois), potem IBF (właśnie Hrgović), a na końcu WBO (Zhang Zhilei).

Za Usykiem udana obrona z Danielem Dubois (KO 9), teraz więc w teorii powinien spotkać się z Chorwatem. Ale unifikacja prawie zawsze stawiana jest ponad obowiązkową obronę. Ogłoszono już, że Usyk spotka się z mistrzem WBC Tysonem Furym 23 grudnia bądź w styczniu. Anglik musi jednak najpierw uporać się 28 października w Arabii Saudyjskiej z gwiazdą MMA Francisem Ngannou, co wydaje się zwykłą formalnością.

Nisse Sauerland - współpromotor Hrgovica, zasygnalizował możliwość podjęcia kroków prawnych, aby to jego bokser miał pierwszeństwo do starcia z Usykiem.

- Konsultujemy podjęcie kroków prawnych, ponieważ czekaliśmy na swoją szansę od wygranego eliminatora z Zhangiem Zhilei w sierpniu zeszłego roku. Zostaliśmy właściwie zmuszeni walczyć z Demseyem McKeanem, aby utrzymać nasz ranking oraz pozycję obowiązkowego pretendenta. Filip jest w szczytowym momencie kariery, a każe się mu czekać półtora roku, w dodatku nie może praktycznie zarabiać w tym okresie dobrych pieniędzy. To wszystko jest trochę niemoralne wobec niego - przekonuje Sauerland.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 04-10-2023 13:00:47 
W sumie go rozumiem i nie dziwię się jego reakcji, ale unifikacja ma pierwszeństwo i wątpliwe, aby coś ugrał w tym temacie. Oczywiście o ile do niej ostatecznie dojdzie, bo kontrakt to wyłącznie papier, a ten można podrzeć, spalić, albo nawet wymyśleć karkołomną wymówkę, co w wypadku "Cygana" też wchodzi w rachubę. Dla mnie osobiście Chorwat wciąż jest niedoceniany, a to naprawdę kawał pięściarza, co zresztą pokazywał już za czasów amatorskich i moim zdaniem sięgnie po prymat, aczkolwiek czy będzie długoterminowym władcą dywizji to trudne pytanie i taka też jest odpowiedź. Rewanż z Zhangiem, starcie z Machmudowem, czy bijatyka z Andersonem to byłoby coś, a sama walka z Usykiem też niczego sobie, niemniej na dzień dzisiejszy w tym wypadku faworyt dobrze wszystkim znany. Burda z Bakole groziłaby eksplozją, ale coś takiego bez pasa w tle jest mało prawdopodobne, a szkoda.
 Autor komentarza: VVD
Data: 04-10-2023 13:40:35 
Tyle pisania, gadania a oni po prostu chcą pieniędzy i pewnie je dostaną.
 Autor komentarza: switch
Data: 04-10-2023 15:57:12 
To może ja przetłumaczę na nasze:
Konsultujemy podjęcie kroków prawnych, ponieważ chcemy wywrzeć presję na oba teamy, aby wypłaciły nam więcej pieniędzy niż obecnie zaproponowali.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.