FROCH: USYK POWINIEN DO FURY'EGO SPAROWAĆ Z KLICZKĄ

Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) będzie miał kłopot ze sparingpartnerami przed walką z Aleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO), ale to działa w obie strony. Bo jak Ukrainiec ma przygotować się na kogoś tak dużego, a jednocześnie zwinnego jak mistrz WBC?

Ciężko znaleźć leworęcznych zawodników wagi ciężkiej z takim ringowym IQ, tak dobrych w defensywie i tak szybkich. Fury skontaktował się już jednak z Jai Opetaią, championem IBF kategorii cruiser. A na kogo postawi Usyk podczas przygotowań?

- Żeby dobrze przygotować się do walki z Furym, Usyk potrzebuje konkretnych sparingpartnerów. Muszą być wystarczająco duzi, a przy tym potrafić wykorzystywać swoje warunki fizyczne. Tak naprawdę nie znajdzie nikogo podobnego do Fury'ego, ale idealnym sparingpartnerem byłby Władimir Kliczko - przekonuje Carl Froch.

Datę walki Fury vs Usyk o cztery pasy wagi ciężkiej mamy poznać 28 października, tuż po spodziewanej wygranej Tysona z Francisem Ngannou.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 02-10-2023 20:08:43 
Myślałem o G. Foreman
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 02-10-2023 20:13:42 
Dobrym sparingpartnerem byłby Malik Scott. Gdyby był w formie, Usyk mógłby z nim zrobić zadaniówkę pt. "Fury na wstecznym". Bo do tego Malik nadaje się znakomicie. Może też wziąć na parę rund Wallina, na wypadek, gdyby Fury postanowił walczyć z pozycji mańkuta. Co potrafi i nie sprawia mu problemu.

Pozostaje jeszcze kwestia kogoś z gabarytami. Bahodir Żałołow? Ewentualnie jego ziomal Oleksander Zachożyj, czy jak się to pisze. Gabarytowo odpowiedni, chociaż technicznie pewnie lata świetlne za Brytyjczykiem. Ale można chociaż poćwiczyć celownik, żeby się potem nie wstrzeliwywać przez pół walki.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 02-10-2023 20:27:21 
Uwierze jak ich zobacze w ringu. Rozkapryszony TF nie wyjdzie do tej walki.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 02-10-2023 20:27:50 
Swoja droga mam nadzieje, ze podzial jest 70-30% dla Usyka
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 02-10-2023 20:28:38 
Nie myślałem że to kiedyś powiem ale on bredzi ..co ma stary robotyczny Kliczko wspólnego ze sliskim Furym..prawda jest taka że obaj i Usyk i Fury nie znajdą nawet nikogo w 50 procentach zbliżonego ..oni są dwaj potem lekka przerwa i dopiero Atnosie i inne Wildery..
 Autor komentarza: marcinm
Data: 02-10-2023 20:44:47 
Czy ja wiem, Kliczko potrafił klinczować, miał całkiem dobra prace nóg. Dodatkowo można założyć, że WK po porażce z Furym mocno studiował Furego liczac na rewanż. Warto też mieć na uwadze, że obecny Fury jest dużo bardziej siłowy i "brudny" niż kiedyś. Z aktywnych zawodnikow na pewno dobrym rozwiazaniem byloby sprowadzenie Zalalowa (tak jak pisze @Stieczkin) być może też kogos "brudnego" jak Machmudow, może nawet taki Okolie nie byłby złym wyborem. Oprocz tego kogos sliskiego i w miare szybkiego ale ciezko mi powiedziec kto moglby to byc, szybkosciowo moze Yoka, moze sprawdzony juz w sparingach Bakole. Ciezko cos wybrac, ale czy Fury oprocz Opetai ma kogos zblizonego stylowo i gabarytowo? Tez niekoniecznie
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 02-10-2023 21:05:07 
Marcin
Kliczko ma już pewnie z 5 dych..daj spokój ..dwa wątpię żeby taki ktoś było nie było hegemon dawał sobie na starość obijać mordę swojego rodakowi..on ma kasę i chyba ma gdzied już boks..
 Autor komentarza: marcinm
Data: 02-10-2023 23:04:40 
@lukaszenko
Chodzi mi bardziej o to, że mógłby mu coś podpowiedzieć (nt. Furego) i ew. zastosowac jakies zapasnicze techniki. O faktycznych sparingach (na pelnych obrotach) oczywiscie nie ma mowy. Swego czasu chodziły plotki, ze jak WK byl jeszcze aktywnym zawodnikiem to od malo doswiadczonego Usyka dostawal wciry na sparingach wiec o czym mowa. Bardziej chodzilo mi o to, ze moglby sie jakas tam wiedza podzielic i na 1-2 rundy czasami wejsc (o ile jest w jako takiej formie fizycznej)
 Autor komentarza: puncher48
Data: 03-10-2023 10:31:47 
Kliczko jako szkoleniowiec-doradco-obserwator, to może i tak, bo z niejednego pieca jadł chleb, a i panował przez długi okres. Z aktywnych zapaśników to bardziej Okolie, tylko ten jest zbyt mizerny w stosunku do prawdziwych ciężkich, a to może zrobić różnicę.
 Autor komentarza: StaryWyjadacz
Data: 03-10-2023 13:22:05 
Dla mnie to nie są nawet zbliżone style, wystarczy obejrzeć ich walke z 2015 r., Wladkowi stylowo bliżej było do Antka. Mi styl Furego najbardziej przypominał chudy(przed Joycem) Parker.
 Autor komentarza: DyktaT
Data: 03-10-2023 20:44:00 
Kliczko, wiekowy ale mógłby potrenować z Usykiem klincze i wieszanie oraz ucieczkę z tego. Akurat taki trening pod tym kątem by się przydał Ukraińcowi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.