ROY JONES JR: CANELO POWINIEN WALCZYĆ Z BIWOŁEM W SWOIM LIMICIE

Saul Alvarez (60-2-2, 39 KO) stoczył pierwszą z trzech walk dla PBC. Kto będzie jego kolejnym rywalem? Swojego faworyta ma legendarny Roy Jones Jr, dawny król zestawień P4P.

Meksykański gwiazdor zapowiedział tu po ogłoszeniu werdyktu jego walki z Jermellem Charlo, że następny raz zamelduje się pomiędzy linami w maju przyszłego roku. Kibice ostrzą sobie apetyty na walkę z Benavidezem bądź Crawfordem, ale inną drogą idzie Jones Jr. On najchętniej zobaczyłby rewanż Canelo z Dmitrijem Biwołem (21-0, 11 KO), który pobił go w maju zeszłego roku. Tym razem jednak pojedynek miałby odbyć się w kategorii super średniej (76,2 kg), w której wszystkie cztery pasy należą do Alvareza. Pierwsza potyczka odbyła się w dywizji półciężkiej (79,4 kg).

- Alvarez wyglądał lepiej w walce z Charlo, jakby wracał do dawnej formy. Pokazał niektórym, którzy zdążyli go już skreślić, że wcale nie jest skończony i sporo zostało w jego baku. Przegrał z Biwołem w wadze półciężkiej, ale wrócił do super średniej i wygląda znów dobrze. Jeśli ma rewanżować się Biwołowi, to tylko w limicie 76,2 kilograma - mówi członek Galerii Sław, jeden z najwybitniejszych bokserów w historii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 02-10-2023 09:46:52 
Problem w tym, że w "swoim limicie" z Bawołem w ringu ten nie limitowany mistrz wszechświata znowu nie będzie "wyglądał lepiej". Canelo to wie, stąd ta niespotykana w historii boksu niechęć dominatora (ponoć z ponownie w formie) do rewanżu.
 Autor komentarza: mchy
Data: 02-10-2023 09:48:47 
Też mam na to nadzieję, przynajmniej skończy się pusta gadka o rozmiarach, bo głównym czynnikiem były po prostu umiejętności i układ stylów.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 02-10-2023 09:52:31 
Roy z kolei wie, że Bawół ma umiejętności, siłę i mental dający pewność, że wyjdzie do ringu wygrać a nie składać kolejny hołd jak Czarlo. I do tego jak pomyśli tak zrobi na przekór punktowym.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 02-10-2023 10:56:57 
Nie wiem, czy RJJ tak na poważnie, czy po prostu trolluje. W walce z Charlo Alvarez wyglądał dobrze, bo każdy mistrz będzie wyglądał znakomicie na tle dowolnego innego mistrza, tylko że mniejszego o dwie kategorie wagowe.

Owszem, zdarzają się mistrzowie kilku kategorii, tylko że oni do nowej wagi wdrażają się powoli, trochę na zasadzie prospektów, którym poprzeczka podnoszona jest powoli. W ten sposób z nową kategorią oswajali się i Pacquiao, i Łomaczenko i Usyk. Osobiście nie pamiętam przypadku, w którym pięściarz rzuciłby się na poważnego, panującego mistrza boksującego o dwie kategorie wyżej i takie starcie wygrał.

Widziałem natomiast mnóstwo walk, w której taki mistrz bezlitośnie rozjeżdżał mniejszego przeciwnika. I tak się dziwnie składa, że większość podobnych mismatchów ma na koncie właśnie pan Canelo. Który w związku z tym do Biwoła w super średniej nie wyjdzie za nic w świecie, bo porażka de facto kończyłaby mu karierę. Czego panicznie boi się zarówno Meksykanin, jak i żerujące na nim federacje i stacje telewizyjne, świadome, że drugiej takiej dojnej krowy długo już nie stworzą.
 Autor komentarza: Ogar
Data: 02-10-2023 11:13:17 
Szkoda tylko że waga jest istotna kiedy Canelo wychodzi do mniejszego mistrza a jak wychodzi do większego to nie ma znaczenia.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 02-10-2023 11:20:19 
Waga jest zawsze istotna i stąd ukłon Bawoła, że chciał dać rewanż zunifikowanemu (wtedy ponoć Królowi) wagi super średniej. Nie chce go ze względu na wagę ciągnąc za uszy do góry z wagą, choć ten miał/ma ambicje nawet na cruiser. No i się okazuje, że ten ponoć niekwestionowany mistrz super średniej nie kwapi się do rewanżu w swojej wadze :) O co tu chodzi? Czyżby tak jak kiedyś w prime Gołowkina (wakując pas w ucieczce przed pretendentem) znów był mistrzem z dykty? :) Ta obecna kolekcja pasów nic nie znaczy? Nie osiadł/zadomowił się w tej wadze? :)
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 02-10-2023 11:24:22 
Po prostu Król jest nagi. Bawół go tą propozycją obnażył.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 02-10-2023 11:41:42 
W swoim limicie powinien zawalczyć z Morrelem Jr. i myślę że po takiej walce temat króla boksu może zostać na stałe wyjaśniony, a jeżeli nie Kubańczyk to na już jest przecież Francuz Mbili będący słusznym przeciwnikiem. Biwoł już obnażył Alvareza, więc po co komu takie zestawienie i czemu miałoby służyć?
 Autor komentarza: Ogar
Data: 02-10-2023 11:42:59 
Nie obnażył tylko Bawoł naiwnie myślał, że ma coś tutaj do gadania i będzie dyktował warunki rewanżu. Canelo mu po prostu pokazał dupę i Bawoł siedzi z jednym pasem i jedną walką rocznie. Canelo chciał rewanżu w półciężkiej tam gdzie przegrał, a Bawoł nie, więc niech siedzi dalej i udaje że coś znaczy.
 Autor komentarza: VVD
Data: 02-10-2023 11:45:55 
Rudy oszust od zawsze korumpował przeciwników płacąc im za to, że ci godzą się na warunki które ich osłabią przed walką i ułatwiają robotę Canelo. Historia walki z Kowalem doskonale obrazuje jak zdegenerowany jest obóz wołowiniarza albo biorą gościa dwie lub trzy(Biwoł / Charlo) kategorie mniejszego albo zmuszają przeciwnika do szybkiego zrzucania wagi tak żeby na ring wyszedł osłabiony i bez sił. Canelo i jego kariera to telewizyjna mistyfikacja, zrobili z niego złotego cielca i zaczęli oddawać mu hołd, nawet Floyda chcieli przekręcić. Nie wiem jak można kibicować takiej plastkowej torbie z biedronki którą jest Canelo, kibice Canelo to ludzie zmanipulowani do cna, coś jak sekta, żadne racjonalne argumenty ich nie przekonają, jak w telewizji usłyszeli że Canelo jest najlepszy tak wierzą w to bezkrytycznie i bezrefleksyjnie nie umiejąc skonfrontować propagandy z tym co widzą. Canelo jest jak piniata pełna pieniędzy, uderzasz w niego i sypią się pieniądze.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 02-10-2023 12:09:28 
Oczywiście, że Bawół obnażył już w ringu Canelo. Chodzi o to, że obnażył też jego podejście - przy głupich tłumaczeniach. Stieczkin pisał, że jeszcze nie widział mniejszego o dwie kategorię mistrza z startującym (chyba tak z marszu) z sukcesem do tego większego. Na pewno też nie widział w historii boksu sytuacji, że zunifikowany mistrz nie chce rewanżu w swojej wydawałoby się kategorii, gdzie jest z racji kolekcji pasów panem i władcą. W ogóle medal, temu kto znajdzie przykład z historii boksu mistrza, który by nie chciał się zrewanżować. Faktycznie Canelo wyjątkowo zapisuje się w historii boksu.
 Autor komentarza: mchy
Data: 02-10-2023 12:13:18 
Skoro wymówką jest wyższa waga i rozmiary Biwoła, to po co Alvarez pcha się na rewanż w 175? Przecież 168 to ukłon w jego stronę.
 Autor komentarza: Ogar
Data: 02-10-2023 12:14:27 
Ale rewanż jest tam gdzie przegrałeś, a nie w super średniej gdzie Bawoł wchodzi bez pasa i nie ma nic do stracenia, a Canelo nic do zyskania. Taka propozycja z jego strony to są ochłapy uwłaczające Canelo. To jest taka propozycja na zasadzie - jesteś tak słaby że mogę przyjść do ciebie i cie pobić. Taka wygrana nic by nawet nie znaczyła w dorobku Canelo, bo krytycy i tak by mówili że udusił go limitem.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 02-10-2023 12:59:25 
Canelo ma do zyskania bardzo wiele, nawet jeśli walka odbyłaby się bez pasów- udany rewanż. Tyle tylko, że on nie wierzy w wygraną nawet w swojej dywizji, w której ponoć rządzi :) Nikt by nić nie krytykował bo Bawół sam wyszedł z propozycją zejścia z wagą. Poza tym jakoś Canelo wcześniej się krytyką nie przejmował.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 02-10-2023 13:06:07 
Jedno jest pewne - Canelo wygląda dużo lepiej w super średniej niż w półciężkiej, zwłaszcza jak jest przygotowany tak jak w sobotę w Las Vegas. Czy rewanż jest mu do czegoś potrzebny? Moim zdaniem nie, zresztą Canelo sam mówił, że wyjdzie w półciężkiej jedynie no chyba że coś się zmieniło w tej kwestii.

PS. Imo Morrell za krótki na walkę z Alvarezem bo Kubanczyk nikogo nie interesuje.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 02-10-2023 13:07:59 
Czym bardziej "uwłaczająca" w swojej bezczelności byłaby ta propozycja rewanżu, tym bardziej powinna zadziałać na ambicję. Każdego faceta z jajami coś takiego sprowokowałoby do podjęcia rękawicy. Nie zarzucam Canelo braku jajek ale zarzucam mu pewność/przeświadczenie, że by przeje..ał i w "swojej" wadze, a to już całkiem by go obnażyło. Pokazałoby, że on nie dorósł do szerokości koryta z którego tak długo chapał. Więc tutaj ewidentnie widać, że mimo tych marudzeń jak mu ta porażka nie doskwiera "coś" blokuje decyzję o wzięciu odwetu we własnym królestwie :)
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 02-10-2023 13:21:51 
Jeden truizm - boks to biznes. Jest go mniej lub więcej w tym boksie zawodowym. W przypadku Canelo biznesu jest najwięcej, w tym jest absolutnie wyjątkowy. Śmieszne jest, że ktoś tutaj próbuje zrobić z niego jakiegoś "ambitniaka". Jego dokonania to często fasadowe osiągnięcia. Teraz za mały (po porażce w półciężkiej) a zaraz sekundę później już startuje jeszcze wyżej i chce wyselekcjonowanego (najsłabszego) i odpowiednio spreparowanego (wagowo) mistrza, no i jak wygra w asyście sędziów to ma być ten sukces? Niby ma to być autentyczne osiągnięcie? Był taki projekt "pisania historii" a to czysta fikcja, imitacja dla słabszych intelektualnie, którzy interesują się bardziej tym "kto rozdaje karty", grubością portfela niż wartością sportową.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 02-10-2023 17:47:07 
Rety mogą zrobić trylogię, niech zrobią z tym Biwołem z Super średniej by zobaczyć czy to robi róznicę. Może upraszczam bo w boksie nie o to chodzi i są kalkulacje. No ale tak pomijając to to moim zdaniem lepiej jakby ta walka była w super średniej, tylko bez jakichs głupot i klauzul majacych osłabić Biwoła w dniu walki.
 Autor komentarza: ErykEsch
Data: 02-10-2023 18:50:55 
"Osobiście nie pamiętam przypadku, w którym pięściarz rzuciłby się na poważnego, panującego mistrza boksującego o dwie kategorie wyżej i takie starcie wygrał. "

RJJ vs Ruiz?
 Autor komentarza: marcinm
Data: 02-10-2023 19:24:06 
RJJ vs Ruiz to raczej slaby przyklad bo Ruiz nie byl az tak powaznym mistrzem w tamtym czasie - oczywiscie byl mistrzem i mial pas ale na pewno nie byl nr. 1 kategorii.

Lepszym przykladem jest walka Leonard vs Hagler, chociaz tu mozna sie czepic ze walke wczesniej Leonard byl lekko ponad limit welter (wczesniej tez mial jedna walke w super-welter + kilka gdzie wnosil na wage lekko poza welter) oraz fakt ze wywnik walki, wg. wielu obserwatorow, byl kontrowersyjny.
 Autor komentarza: b0ndevi4nt
Data: 02-10-2023 20:26:03 
Walka z Biwołem w superśredniej to jest jedyna możliwość dla Alvareza, żeby wygenerować wielkie zainteresowanie i dać kibicom na tyle zajebiste show, żeby nie żałowali wydanych pieniędzy i tym samym zatrzeć złe wrażenie. Skoro Canelo jest producentem wielkich walk to jest też niestety odpowiedzialny za fiasko swoich ostatnich trzech pojedynków, gdzie kibice i telewidzowie zapłacili miliony dolarów za pojedynki z rywalami, którzy praktycznie nie podłożyli i nie pokazali żadnej woli zwycięstwa. Biwoł ma wyjebane na cały ten cyrk, jest wysoce wyszkolonym zawodnikiem, który pójdzie po zwycięstwo. Na takie walki ludzie czekają. Skoro jeszcze mu zaproponował rewanż w jego limicie to w czym problem? Piszecie, że Biwoł nic nie wnosi do stołu? A Alvarez coś wnosił jak mu zaproponował walkę? Czy Alvarez miał jakiś pas w półciężkiej w momencie walki z Biwołem? Nie. Alvarez wniósł tylko pieniądze. Jeszcze dodatkowo nie oddał szacunku mistrzowi zarządzając, żeby announcer go zapowiedział jako drugiego, tak jakby był mistrzem. Walkę przejebał, to teraz skoro chce tak bardzo tego rewanżu to powinien przystać na warunki gościa, który go pokonał. Tak robią ludzie honoru
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 02-10-2023 21:03:37 
b0ndevi4nt - niestety dla Canalali walka z Biolem w SS generuje nie tylko wielkie zainteresowanie, zajebiste show itd...oprócz tego generuje obitą mordę, i festiwal upokorzeń dla rudego oraz gołą dupę bez pasków...

dlatego po zardzewiał Charlo z super welter i po 1,5 przerwie będzie jego brat ze średniej po 3 letniej przerwie..
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 02-10-2023 21:14:21 
Polakos - Polakuś jak zwykle wnioski z du..y. Jakoś twierdziłeś po rozjechaniu ruskiego pijaka że Canalala wygląda w półciężkiej wspaniale. Przed Bivolem również.
Cananla wyglada znów wspaniale bo walcz z gościem z półśreniej po 1,5 rocznej przerwie.. Za jakiś czas jak Morrell nabędzie w top SS. to będziesz piepszył że Cannalala najlepsza była by w Cruiser lub w średniej.


. "Imo Morrell za krótki na walkę z Alvarezem bo Kubanczyk nikogo nie interesuje."" - nie interesuje szczególnie Rudej dziwki bo mordę obtłucze mocniej niż kacap. Dlatego kolejn Charlo z 3 letnią przerwą już na celowniku
 Autor komentarza: Polakos
Data: 03-10-2023 06:55:32 
Stonek, ja Ci mówiłem wielokrotnie - nie wiesz to pytaj bo później się osmieszasz ze swoimi typami. Tak, 50/50 z lekkim wskazaniem na Charlo :P
 Autor komentarza: Polakos
Data: 03-10-2023 07:01:33 
A Canelo na pewno kacapa żeby wygenerować zainteresowanie, raczej w drugą stronę ma to tylko sens - kacap potrzebuje jego. Canelo może sobie toczyć wielkie walki z Crawfordem, Benavidezem, Andrade itd. On akurat na brak opcji nie narzeka.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 03-10-2023 08:50:52 
Polakos - napewo?
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 03-10-2023 08:52:05 
nie przekręcaj moich słów
 Autor komentarza: bloki1984
Data: 03-10-2023 11:28:14 
Niezle sie uśmiałem czytając komentarze niektórych tutaj.

Ktoś tu napisał że Canelo powinien walczyć z Bivolem w SS wtedy nie będzie gadania o wadze i rozmiarze. Ale kto gadał ze Bivol był większy? Canelo? :-)

A co niby Canelo ma do zyskania w SS z Bivolem? A W półciężkiej są pasy których nie ma.

Kto kazał Kowalowi wchodzić do ringu?? Ktoś go zmusił??
Canelo zły Bo wziął gościa dwie wagi niżej. Spoko ale Charlo podjąć rękawice jako bezdyskusyjny mistrz Bo xhcial tworzyć historie. Co w tym złego. Ktoś krytykuje starych mistrzów za to? Duran też walczyć wagi wyżej z kotami a dzisiaj są to dla niektórych najlepsze czasy.
Ehh orgowe płaczki i hejtery
 Autor komentarza: Polakos
Data: 04-10-2023 05:38:20 
A to nie twój typ Stonuś? Ale każdy się myli, czytaj, oglądaj, wyciagaj wnioski, może jeszcze coś z Ciebie będzie :P
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 04-10-2023 12:53:48 
bloki1984
To twoja "logika" jest żenująco śmieszna. Kto tutaj pisze, że inni zawodnicy są święci? To, że dawali się przekupić najlepszymi wypłatami w karierach ich nie zwalnia z części winy. Nie zwalnia też Canelo z głównej winy bo to on był zawsze głównym beneficjentem tych "targów". On kupował, korumpował i korzystał budując swoje rzekomo dziedzictwo. Tak więc nikt Kowalowi pistoletu do głowy nie przystawiał, jest dorosłym człowiekiem, sam sobie jest po części winien. I wielu innych to samo, Gienek w trzeciej walce też się sprzedał. Tyle tylko, że zawsze na końcu korzysta najbardziej jedna osoba - Canelo, główny szkodnik. I nie chodzi tylko o jęki Canelo ale i kibiców. A są i tacy wyznawcy Canelo tutaj co nie widzą przeszkód do "historycznych dokonań" Canelo w cruiser przy jednoczesnym płaczu, że na Bawoła, Canelo był za mały. Jeśli taka hipokryzja jest możliwa na tym forum to i meksykańsko-amerykańska gawiedź też taka wymówkę może podzielać i to już jest konkretny, płacący "elektorat" Canelo. Tak wiec nie pisz głupot, że ta wymówka "rozmiaru" przy laniu z rąk Bawoła nie ma znaczenia tylko dlatego, że jej osobiście (akurat tej) publicznie nie zastosował Canelo.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 04-10-2023 13:07:16 
"A co niby Canelo ma do zyskania w SS z Bivolem? A W półciężkiej są pasy których nie ma. " - właśnie w tym problem, że ty i tobie podobni nawet nie kumacie co Canelo mógłby zyskać. Sam Canelo tego nie kuma i nie dostrzega .. a może inaczej ma to głęboko w dupie. Zyskać może prawdziwy, autentyczny szacunek kibiców. Ciebie i tobie podobnych interesują głównie zarobki i papierowe osiągnięcia- to co Canelo przyklepał. A prawda jest taka, że on w przyszłości np znów przyklepie (kupi) kolejne "osiągnięcie" - zdobędzie pas mistrza świata w cruiser na jakimś wyselekcjonowanym i spreparowanym mistrzu a i tak większość normalnych, rozsądnych kibiców będzie miało świadomość, że taki Cieślak (nie będący mistrzem świata) zabiłby go w ringu jeśli mieliby walczyć na normalnych zasadach w tej kategorii. Takim fasadowym mistrzem to Canelo był już swego czasu w średniej kiedy nie był gotowy na pretendenta - Gołowkina w prime, że aż zwakował przed nim tytuł :) Historii wydarzeń nie pamiętasz?
 Autor komentarza: Ogar
Data: 04-10-2023 13:39:29 
Udany rewanż dla Canelo będzie tylko w półciężkiej. Po wygranej w super średniej dalej będzie dyskusja na temat wagi i tak można to ciągnąć w nieskończoność. I tylko o to Bawołowi tutaj chodzi. A on nie jest żadnym Mayweatherem czy nawet Gołowkinem żeby opłacało się tu robić jakieś trylogie specjalnie pod niego. To nie jego przychodzą oglądać kibice. On ma 1 pas w półciężkiej i na ten moment nawet nie wiadomo czy jest najlepszy w swojej kategorii.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 04-10-2023 13:53:55 
W sumie Canelo to tylko do jednego ruska miał szczęście - tego zapijaczonego. Do drugiego ruska wyszedł, dostał oklep, nie chce mu się zrewanżować w "swojej" wadze, bo go ponoć interesują tylko pasy w półciężkiej i jakoś nie ma mowy aby te pasy mógłby zacząć zdobywać na trzecim rusku :) A przecież szybko by się dogadali :).... i walka byłaby krótka :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.