MAKABU Z GEVOREM NA ROZPISCE BRONERA + DWIE WALKI W CIĘŻKIEJ

Don King ogłosił pełną rozpiskę zaplanowanej na 4 listopada gali w Miami, gdzie w daniu głównym Adrien Broner (35-4-1, 24 KO) spotka się z Chrisem Howardem (18-2-1, 8 KO).

Wcześniej na rozpisce dojdzie do konfrontacji numeru jeden z numerem dwa rankingu federacji WBC wagi junior ciężkiej,. Naprzeciw siebie staną Ilunga Makabu (29-3, 25 KO) oraz Noel Mikaelyan (26-2, 11 KO), wcześniej znany Wam jako Noel Gevor.

W notce prasowej możemy przeczytać, iż będzie to pojedynek o mistrzostwo świata kategorii cruiser, ale nie wiemy nic o rzekomej abdykacji Badou Jacka (28-3-3, 17 KO), prawdziwego championa WBC wagi junior ciężkiej.

Kibice zobaczą też dwa starcia w wadze ciężkiej. Jonathan Guidry (19-1-2, 11 KO) spotka się z Jesusem Escalerą (18-0, 18 KO), zaś Trevor Bryan (22-1, 15 KO) z Cassiusem Chaneyem (22-1, 15 KO). Szczególnie ta ostatnia pozycja rozbudza wyobraźnię...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maksymalista
Data: 16-09-2023 09:02:08 
Makabu jest bardzo silny ale też bardzo przewidywalny, jednowymiarowy pięściarz.

Teraz to można gdybać ale gdyby nie perturbacje z wyjazdem do tej prowincjonalnej wiochy Kiszki-sasy gdzie konferencje odbywały się w domku z trzciny to Cieślak nie opadłby tak szybko z sił.

Wszystko polakowi było utrudniane - szczerze w to wierzę bo Michał nie jest typem płaczka i skarżypyty.

Adrien Broner daniem głównym ? Nie wiem nie mieszkam w USA [i nie śpieszno mi tam] ale naprawdę on jeszcze budzi tam jakieś emocje...
100-letni King chyba dorabia na emeryturę dla wnuków.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-09-2023 11:31:30 
Jedna walka na tej gali to szykuje się naprawdę operetkowa. Jesus Escalera to jest bokser, który pobił niedawno legendarny rekord Mike'a Tysona 17 nokautów w ciągu jednego roku. Escalera rozpoczął karierę bokserską 14 października 2022 i 1 września br. doszedł do 18 nokautów, przy czym najdłużej boksował niecałe 4 rundy. Jakiś kosmiczny megatalent w HW? Raczej nie, a nawet wręcz przeciwnie. Escalera to Portorykańczyk mieszkający na Florydzie, ale boksujący dotąd (poza 1 walką) w Kolumbii. Ma 43 lata, 180 cm wzrostu i ważył ostatnio 124 kg. Grubas był też promotorem chyba większości gal, na których boksował. Rywale albo zupełnie nieznani, albo niegdyś znani i klasowi, ale obecnie totalnie rozbici i dobiegający 50 lat. Co ciekawe Escalera zdobył już też pasy WBA Fedebol i WBC FECARBOX (w przeszłości taki pas mieli np. Henry Akinwande, Luis Ortiz i Joey Dawejko). Jest raczej oczywiste, że Portorykańczyk to jakiś podejrzany typ, który płaci rywalom za podkładanie się.

Jego rywal Jonathan Guidry to też ciekawa postać. Aktualnie wg Boxreca Nr8 HW w USA i Nr 45 na świecie. Walczył już o "mistrzostwo świata" WBA i uległ nie jednogłośnie Trevorowi Bryanowi w 2022. Ma za to w bilansie wygrana nad Bermane'em Stiverne'em i epicką bójkę z Daccarree Scottem (całkiem niezły prospekt, który jednak upasł się jak świnia) zakończoną wygraną przez KO7 (https://www.youtube.com/watch?v=iDpIy6zjQ1s). Można wątpić, czy Guidry zasługuje na miejsce w TOP100 HW, ale jednak niewątpliwie jest bokserem, w przeciwieństwie do Escalery, którego rywale przewracają się od podmuchu i odstawiają szopki przy "próbach powstania z desek" (https://www.youtube.com/watch?v=uuvCsy8TXcs). Ciekaw jestem, czy Guidry zakończy już w 1 minucie walki "karierę" Escalery, czy też stanie się jego kolejną "ofiarą", solidnie się przy tym wzbogacając. Kto i za ile będzie następny, jeśli "portorykański Tyson" wygra 19 raz.
 Autor komentarza: switch
Data: 16-09-2023 12:57:10 
@Hugo
Od kilku lat obserwuję ten portal, postanowiłem się zarejestrować i zastanawia mnie jedno dlaczego jeszcze redakcja nie zaproponowała Ci żebyś pisał posty bo wiedzę masz bardzo dużą na temat mniej lub w ogóle nam nie znanym bokserom.

ps. dobra robota.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-09-2023 13:22:59 
Kiedyś pisałem, ale mi zbrzydło. Redaktorowi nie wypada wdawać się w pyskówki z użytkownikami, ani zbaczać w sprawy pozasportowe, ani popełnić jakiś wpis w stanie nie całkiem trzeźwym. A mnie się zdarza i nie mam zamiaru z tego rezygnować.
 Autor komentarza: hms
Data: 16-09-2023 13:45:01 
@Hugo
Właśnie się ostatnio zastanawiałem. Dawno temu były artykuły w stylu Najlepsi bokserzy z danego kraju, przeglądy prospektów w różnych kategoriach wagowych. Czy to czasem nie było Twoje dzieło? To było jakieś 10-12 lat temu, świetnie się to czytało i było super źródłem
 Autor komentarza: hms
Data: 16-09-2023 13:46:43 
Zwłaszcza dla osoby jak ja, która wtedy zaczynała na poważniej interesować się boksem. Fajnie byłoby teraz poczytać tego typu artykuły, nie tylko bieżące wydarzenia
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-09-2023 15:14:56 
Owszem, kiedyś udzielałem się bardziej. Zwłaszcza na forum. Z wiekiem zapał do pisania ostygł.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 16-09-2023 21:38:50 
Autor komentarza: HugoData: 16-09-2023 15:14:56
Owszem, kiedyś udzielałem się bardziej. Zwłaszcza na forum. Z wiekiem zapał do pisania ostygł.

*
*
*

Hugo, ale pierdolisz teraz. Ja mam 37 i jestem nadal gibki, szybki i zwinny. Hopkins mi się załącza, bo jeszcze nikt nigdy w miarę młody do mnie nie podbił i nie zaoferował mi sprawdzenia się tu i teraz na zasadzie, "hehe, no co tam dziadku, zamknij mordę, a jak chcesz to chodź". Nie pisz, że Ci zapał do pisania ostygł, bo takie coś to można pisać po wódzie będąc zmęczonym dziadem, a Ty nim jeszcze nie jesteś. Parę postów jesteś jeszcze w stanie wypluć, a jak coś to pisz na priv i przyjadę, będę przy Tobie jak się będziesz chujowo czuł, nie ma problemu.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-09-2023 23:25:42 
@BartonFink
Nie czuję się zmęczonym dziadem, chociaż niestety jestem z innego pokolenia niż Ty. Dawno mi nikt nie proponował sprawdzenia się w boju spotkaniowym, ale jeszcze bym się postawił, choć chyba nie dłużej niż pół minuty, bo kondycja kiepska. Timing nadal dobry, a siła ciosu to nie wiem, bo dawno na nikim nie sprawdzałem. A pisać będę, jak trafią się ciekawe tematy.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 17-09-2023 05:12:49 
Wiem, że jesteś z innego, ale młody Cię docenia i to bardzo. Czwarta piędziesiąt, siedze sobie na balkonie i podziwiam piękny wrześniowy poranek. Niesamowite jest to powietrze. Już bardzo zimno, ale jednak nadal ciepło xD Chęć życia i to do ostatniej chwili jest silna bez względu na pokolenie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.