STEVENSON: CRAWFORD POKONA KAŻDEGO, NAWET TYCH Z WYŻSZYCH WAG

Shakur Stevenson jest wielkim fanem Terence'a Crawforda (40-0, 31 KO) i wbrew wielu głosom nie uważa, by ten stał na straconej pozycji w ewentualnej walce z Saulem Alvarezem (59-2-2, 39 KO).

Blisko trzy tygodnie temu absolutny mistrz świata wagi półśredniej rzucił rękawicę bezdyskusyjnemu mistrzowi kategorii super średniej.

- Ludzie wierzą, że chodzi o wagę i kilogramy, ja natomiast wierzę w czyste bokserskie umiejętności i technikę. Mam wystarczająco dużo siły, by rywal poczuł do mnie respekt, dlatego waga rywala mnie nie obchodzi. Na pewno sam będę musiał trochę przybrać na masie. Po prostu wierzę w swoje możliwości. To jest moja era i nikt mnie nie zatrzyma. Jestem gotowy na przeskok o trzy kategorie z wagi półśredniej do super średniej na walkę z Charlo lub Canelo - stwierdził Crawford. Niektórzy pukali się w głowę, ale nie Stevenson.

DE LA HOYA: CANELO MA CORAZ GORSZE NOGI, CRAWFORD FAWORYTEM >>>

- Moim zdaniem Terence pokona każdego, nawet jeśli naprzeciw niego postawią kogoś z wyższej kategorii. On ma po prostu wszystkie niezbędne narzędzia, by wygrywać z każdym. Ma bokserskie IQ, umiejętności techniczne, pracę nóg i siłę uderzenia. Nie ma rzeczy, której nie potrafiłby zrobić między linami. A jeśli pójdzie w górę, to wzrośnie również siła jego ciosu. Byłem na sali i na własne oczy widziałem, jak ranił na sparingach gości ważących sporo ponad 90 kilogramów. Ten sk***l potrafi tak przyłożyć, że zawodnik wagi ciężkiej aż się zachwiał - mówi Stevenson.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 07-09-2023 00:23:10 
Ja się zgadzam ze Stevensonem. Moim zdaniem Crawford i Stevenson to obecnie pod względem techniki najlepsi wirtuozi (cenię też Inoue i Usyka). Są fenomenalni. Lubię w sumie wypowiedzi i analizy Stevensona o boksie, bo widać, że jest nim zafascynowany i się nim pasjonuje, wiadomo hajs na pierwszym miejscu, ale widać też w tym pasje.
 Autor komentarza: b0ndevi4nt
Data: 08-09-2023 00:41:29 
Crawford, Stevenson, Inoue, Biwoł, Usyk, Davis - to jest moja szóstka najlepszych obecnie pięściarzy bez podziału na kategorie biorąc pod uwagę czyste umiejętności bez względu na pasy i resume. Ci goście wygrywaliby z każdym w każdej kategorii wagowej, jeśliby w każdej walczyli z taką samą szybkością i precyzją. Biwoł i Usyk głównie na punkty, reszta przed czasem
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.