PROMOTOR USYKA: NACISKAMY NA UNIFIKACJĘ Z FURYM

- Nie mogę wszystkiego ujawnić, powiem tylko, w jakim kierunku zmierzamy. Każdy chce zobaczyć unifikację z Furym - mówi Aleksander Krasjuk, promotor Aleksandra Usyka (21-0, 14 KO).

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF/WBA/WBO obrobił w sobotę swoje pasy na wrocławskim stadionie, stopując w dziewiątej rundzie Daniela Dubois (19-2, 18 KO). Promotorem Dubois jest Frank Warren, który prowadzi również karierę Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO), championa według WBC.

W teorii kolejnym przeciwnikiem Ukraińca powinien być Filip Hrgović (16-0, 13 KO), challenger narzucany przez federację IBF. Ale oczywiście unifikacja zawsze ma pierwszeństwo.

- Jeśli Fury znów się wymiga od walki, naszym rywalem będzie Hrgović. Problem w tym, że to mało znany i rozpoznawalny zawodnik, niestety niewielu kibiców będzie zainteresowana tym pojedynkiem. Ciężko jest promować taką walkę. Dlatego też bardzo ciężko pracuję nad dopięciem pojedynku z Furym, uwierzcie mi. I mam nadzieję, że do niego dojdzie. Ale jeśli Fury nie będzie tego chciał, to nic więcej nie będę mógł zrobić - dodał Krasjuk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 31-08-2023 11:24:29 
Fujar ma absolutne prawo "nie chcieć" walczyć z Usykiem, jednocześnie ma prawo walczyć 10 x pod rząd z przeciwnikami pokroju Ngannou jak ktoś będzie chciał płacić za oglądanie tego szajsu. Nie ma natomiast żadnego prawa do kiszenia pasa, choćby go wujek Stulejarz sto razy zapewniał. Nie ma też przy takim postępowaniu, prawa do kłapania, jaki to z niego wszech mistrz - czasów i przestrzeni kosmicznej.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 31-08-2023 12:43:33 
Najlepsze wyjście w idealnym świecie to by było olać te 'złote laury konsumenta' zwane "pasami". Liczy się przeciwnik, a nie jakieś gówniane pasy.
Jak Fury wróci z emerytury, to będzie się liczył, a póki co nie ma tematu. Gdyby teraz w cruiser Usyk naj..ł Briedisa (co zresztą zrobił), Opetaię, Okoliego, Riakporhe i Jacka, to ktoś by w ogóle wypominał, że nie ma pasa WBA od Goulamiriana czy WBO od Smitha?
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 31-08-2023 13:18:30 
Ariosto
Cały widz polega właśnie na tym, że zawodnicy aby zaistnieć potrzebują tych pasów, potem dopiero przy dużym nazwisku różnie bywa z szacunkiem do nich. Trudno się dziwić, bo same firmuy je produkujące różnie szanują swoją markę bo im pieniądz nigdy nie śmierdzi. Usyk szanuje pasy, chce pasa WBC a widocznie wujek Stulejarz nie zamierza jemu pomagać tylko Fujarowi nie kładąc na nim żadnej presji. Do tego Stulejarz pewnie po cichu marzxyłby o posiadaniu takiego mistrza jak Usyk w mostkowiakach, kategorii która potrzebuje takiej osobistości aby nabrać blasku w myśl zasady "nie szata zdobi człowieka, tylko człowiek szatę". Tylko, że Usyk olewa grubym siuram tą kategorię.
 Autor komentarza: Maksymalista
Data: 31-08-2023 13:49:04 
I znowu jak Fiury uderzy za nisko w zbyt wysoko podciągnięte spodenki Ukraińca będzie faul...
Na miejscu Fiurego nie brałbym tego a już na pewno nie poza UK
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 31-08-2023 13:56:50 
Bo na pewno Ukrainiec nie zrobi tego na odwrót (chociaż cygańskie spodenki będzie miał na wysokości swoich ramion) a Fujar jest taki duży, silny i tak bardzo zaj..ty, że chyba nie musi tego nawet robić aby wygrać z królikiem ze średniej?
 Autor komentarza: gerlach
Data: 31-08-2023 14:02:37 
@poszukiwacz, ty widze jakis Zimbabeenczyk, rodak Chisory?;) Biedna Bibułę okradli w Bialym Kraju :))) Okradl go Usyk prawym prostym, i to tak ze DD nawet nie wiedzial gdzie Usyk stoi i zktorej strony to leci
 Autor komentarza: gerlach
Data: 31-08-2023 14:06:08 
Nie wierze w walke TF USYK. Dwaj kolejni rywale TF pokazuja (Chisora i Naganugu), ze jest on juz na emeryturze. To nie sa sportowe wyzwania.

Ale trzymajac pas i tytul mistrzowski chce ugrac wiecej hajsu na emeryturke. Tyle
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 31-08-2023 14:06:17 
gerlach
akurat to, ze Usyk się nie ucieknie do takich ciosów, choćby Fujar miał spodenki zaciągnięte pod pachy, jestem pewien i to napisałem bez sarkazmu.
 Autor komentarza: DyktaT
Data: 31-08-2023 15:38:27 
@poszukiwacz
Na instagramie Tyson Fury wrzucił zdjęcie w spodenkach podciągniętych praktycznie pod sutki. Zobacz dobie czy tak wystarczy.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 31-08-2023 19:53:11 
poszukiwacz

Zamknij tą dziurę lewaku odklejony od wartości i zasad jakichkolwiek.

:-DDD
 Autor komentarza: CzystyHarry
Data: 31-08-2023 21:00:48 
Fury mu rozerwie bebzon i zje wątrobę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.