USYK GOTOWY NA REWANŻ Z DUBOIS NA ULICY NA GOŁE PIĘŚCI

Aleksander Usyk (21-0, 14 KO) podrażniony pytaniami o cios Daniela Dubois (19-2, 18 KO) w piątej rundzie zaproponował niedzielny rewanż na ulicy i walkę na gołe pięści.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 27-08-2023 08:04:00 
Brawa za wygraną walkę ale Usyk symulował cios w jądra a taki nie miał miejsca ..dostsl cios w brzuch potężny i to my zabralo powietrze..ciosu nie widział i dał się złapać ..on by się tam nie podniósł gdyby był liczony..rekawica niby wyszła troche niżej ale obsoloutnie nie był to cios w krocze ktrory Udyk sugerowal..byl w tarapatach i trochę mu te polskie ściany poomogly..
 Autor komentarza: tezetwu
Data: 27-08-2023 08:10:25 
Tu nie chodzi o bycie gotowym dzień później, tylko po 10s od bycia powalonym na deski.
 Autor komentarza: marian50
Data: 27-08-2023 08:36:31 
nie symulowal ciosu w jadra tylko po nizej pasa
 Autor komentarza: omus79
Data: 27-08-2023 08:37:22 
Nie oglądałem walki, bo ją bojkotuje za to 15 zeta, ale uderzenie w pas może być również interpretowane przez sędziego jako faul. Linia spodenek/pas jest granicą gdzie można zadać przepisowy cios, ale w linię też niepowinno się uderzać, bo to wszak już portki tego drugiego. A po portkach już nie można. Zresztą, przy silnym uderzeniu w brzuch/górną część ochraniacza, dolne rejony ewidentnie to poczują. Mógł wiedzieć to sędzia i dlatego tak poprowadził tę walkę. Ja to tak widzę. Pozdro
 Autor komentarza: gerlach
Data: 27-08-2023 08:37:48 
Ale jaki problem. DD mogl przez tych kilka rund latwo dobic Usyka skoro bylo jak rzekomo bylo. Zostal w zamian zdeklasowany. W boksie kontrowersje istnieja, ale tu walka skonczyla sie w sposob nader przejrzysty.

Pytanie powinno natomiast isc do sedziego czemu dal czas, zamiast zaczac liczyc. Wtedy Usyk bylby w opalach, ale czy by przegral? Ciezko powiedziec
 Autor komentarza: Maksymalista
Data: 27-08-2023 08:41:51 
Ewidentnie Bibuła zadał prawidłowy cios.
A Usyk powinien być liczony, no chyba że ma jaja pod samym pępkiem
 Autor komentarza: marian50
Data: 27-08-2023 08:44:32 
przepisy nie mowia o uderzeniu w jaja tylko ponizej pasa , z reszta gerlach ma racje DD mial kilka rund na dobicie Usyka
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 27-08-2023 08:46:42 
Bebech
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 27-08-2023 09:12:34 
Jakie dobicie ..po takim czasie Usyk doszedł do siebie po 10 sekundach jeszcze by pływał ..wystarczy zobaczyć jego twarz przed 6 starciem ..
 Autor komentarza: marian50
Data: 27-08-2023 09:18:55 
tak czy siak wiemy jedno Usyk ma slaby dol a DD nie ma zadnego harakteru mistrza kladzie sie na mate przy pierwszym kryzysie , w walce z Furym stawiam jednak na cygana
 Autor komentarza: tezetwu
Data: 27-08-2023 09:38:47 
Jakie dobicie. Riddick Bowe mial mniej czasu na dojście do siebie po czysciochu w jaja niż Usyk przy aktorzeniu (łapanie sie za krocze gdzie ewidentnie tam nie dostal). Po ciosie na granicy 5 minut skakał na piętach. Wygrał to zdecydowanie, ale jeśli Dubois byl go w stanie zlapac na dol, to tym bardziej chciałbym zobaczyć walke z Wilderem.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 27-08-2023 09:42:42 
Usyk w każdej walce oszukuje. Popatrzcie, celowo wywiera presję na swoich rywalach walcząc tylko w ich lokalizacjach, a w ringu zamiast stać w jednym miejscu i wymieniać ciosy z przeciwnikiem, ucieka nogami. A na olimpiadzie zdali mu w prezencie złoto olimpijskie bo jest ukraińcem.
 Autor komentarza: marian50
Data: 27-08-2023 09:43:53 
Reddick ewidentnie dostal w jaja a Usyk po nizej pasa taka jest roznica co nie zmienia faktu ze Dubis znow odpuscil walke przy pierwszym kryzysie
 Autor komentarza: marian50
Data: 27-08-2023 09:45:47 
jeszcze jedno nie widzialem walki tylko sam cios niech ktos powie czy usyk symulowal cis po nizej pasa czy w jaja
 Autor komentarza: tezetwu
Data: 27-08-2023 09:51:00 
Usyk jest wielkim mistrzem i nikt tego nie podważa, ale i wielkim mistrzom zdarza się przegrac przez nokaut nawet gdy prowadzą walkę pod swoje dyktando. Wygrywa pewnie z 99/100 pojedynków z Dubois, tutaj spokojnie mógł zostać wyliczony.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 27-08-2023 09:51:49 
Wilder paradoksalnie może się okazać najtrudniejszym rywalem..
 Autor komentarza: sekundant
Data: 27-08-2023 09:54:11 
Dostał minimalnie poniżej pasa. Taki ból promieniuje i jaja jak najbardziej mogły go zaboleć. Zwłaszcza, że Dubois przypierdolił zdrowo.
W akcji tej jednak to Dubois miał 5cm pecha, co przełożyło się na ogromne szczęście Usyka. Gdyby cios był czysty, a niewiele brakowało, tam było na niego miejsce i byłoby ciekawie. Ogólnie walka toczyła się pod dyktando Ukraińca, ale Dubois miał odrobione lekcje i kilka razy na dół trafił w sposób prawidłowy. Widać było, że to działa i chociaż Ukrainiec zakończył teatralnie walkę, to jednak wg mnie wyglądał na wolniejszego na nogach i mniej dynamicznego niż rok temu z Joshuą.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 27-08-2023 10:02:12 
Ciekawe że dyskusja jest ciągłe o tym ciosie - faulu z 5 rundy, a kompletnie nic o tym że Dibuła to quitter bez charakteru..
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 27-08-2023 10:04:09 
Piszę bezpośrednio po walce bez czytania czegokolwiek, ale zaraz przeczytam. Żadna walka mnie tak bardzo nie wkurwiła od dłuższego czasu, ba, nie pamiętam już nawet która mnie tak mocno wkurwiła. Weekend z jajobiciem to jest dobre określenie, ale tylko w przypadku Ajagba-Żan (Hugo, miałeś rację, prosty Ajagba to było jednak za dużo). Żan niech wypierdala po tym co pokazał, bo bolało go na dół mocno, krzywił się i pękał. Trzeba oddać Efe, że się rozwinął. Dużo więcej podbródków, zedycowanie lepszy inside i te ciosy na dół, gdzie się odsłaniał, ale nadal trzymał słuchawkę przy uchu. 1-2 gość za jakiego go miałem pokazał coś więcej. Żan wyszedł z walki jak Gołota, bo wiedział co będzie grane. Anyway, wracając do meritum mojego wkurwienia.

Usyk sam sobie sędziował walkę. "Ooo, panie sędzio widział to pan?" Proszę mi dać czas i upomnieć tego pana, który bije mnie z mocno w brzuch. 3 razy OCZOJEBNE sytuacje wyłapałem (a było ich więcej), gdzie Usyk wymusił na arbitrze czas i uznanie, że było poniżej, a nie było. Tu muszę dodać, że "arbiter" to za duże słowo, bo to był nikt inny jak ten looser "nobody throw" z walki, która go przerosła czyli Povetkin-Huck. Za to co odjebał Louis Pabon nie powinien już prowadzić żadnej walki. Przechodząc z kolei do clue tego o czym pewnie wszyscy piszą, bo KAŻDY to zauważył, że Usyk dostał cios prawidłowy, na belt line, który złożył go jak kurwę, która dostała najlepszy seks życia i musiała poleżeć na dupie żeby odpocząć. Nie twierdzę, że by nie wstał jakby był liczony, bo on by wstał mając tę presję i ryzyko przegranej, ale dalsza walka wyglądałaby wtedy zupełnie inaczej niż to co zobaczyliśmy. Link poniżej.

https://imgur.com/YySiy6A

Co do samej walki to ten cios na głowę Dubois-Lerena to nie była kontuzja kolana (we've been fooled). Tak samo zareagował Dubois na cios w czubek głowy od Usyka - nogi rozjechane jak u sarenki, a został skończony z braku powietrza puknięciem, jabem, szukając już okazji do położenia się. Dubois to glass cannon, niebezpieczny, ale bardzo kruchy. Nie tyle, że podejrzana szczęka, bo na brodę akurat przyjmuje, ale bardziej podejrzana odporność na ciosy, bo mu błędnik tańczy od razu. Miękki. Młody Briggs normalnie. Ja nie chcę widzieć rewanżu nawet mimo tych kontrowersji, bo na rewanż Dubois nie zasługuje za to co pokazał. Powinien być ogłoszony mistrzem świata po tym ciosie na dół, ale ja tak ułomnego mistrza świata nie chcę.

Louis Pabon - dożywotni ban. Wiadomo, sędzia czasem nie widzi przez ustawienie co próbował wykorzystać Żan, ale nie pykło. Nawet jeżeli nie widział tego kluczowego ciosu to powinien był uznać kolejne zamiast dać się robić Usykowi, jego reakcjom, wymuszeniom i presji widowni. Tam powinna być komenda - walcz dalej i nie narzekaj zamiast poczekajmy i pozwólmy mu dojść do siebie. Ale się wkurwiłem, aż sobie puszczę jeszcze raz mocną ósemkę Bruce'a Carringtona z tej nocy.

Anderson-Rudenko nawet nie komentuję, bo to już nie jest ten rywal na ten etap kariery. Niech obóz Andersona wyhoduje wreszcie jaja, bo to się robi nudne.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 27-08-2023 10:05:12 
Autor komentarza: Introwertyk Data: 27-08-2023 10:02:12
Ciekawe że dyskusja jest ciągłe o tym ciosie - faulu z 5 rundyOk, to się już naczytałem pierwszy komentarz z góry po wrzuceniu posta. Sam jesteś kurwa faul. Obejrzyj walkę jeszcze raz.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 27-08-2023 10:10:45 
To jest znamienne że Usyk zamiast odnieść się do tego czy był to cios low czy nie low, nie udziela odpowiedzi tylko obraca to w żart. Tak samo robił jak był zaptany o ten cios w wywiadzie na ringu zaraz po walce. Co do przepisów na które powołuje się menadzer Usyka, że jedynie ciosy powyżej spodenek są legalne....HMMMM od lat oglądam boks i pierwszy raz coś takiego słyszę. Prawidłowo założone spodenki to takie gdzie górna ich krawędź jest na wysokości linii pępka więc każdy cios w pas jest poniżej linii pępka i zawsze ciosy w pas były legalne. To chyba jakieś nowe przepisy czy coś:)
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 27-08-2023 10:12:23 
Przecież DDD wyglądał jak dużo bardziej chujowa wersja AJ.Kondycyjnie AJ wytrzymał 12 rund z moim zdaniem lepiej kicajacym Usykiem, nie mazał sie od ciosów prostych jak ta melepeta Dubois, i nie poddał sie po prostym/ze zmeczenia. Z Ruizem dostal centralnie w ucho i pare razy wstawał, a tutaj buła siadł na pizdzie od razu jak kwoka na jajach. Zresztą oko mu puchło od 2 rundy ładnie, Usyk wiedział jak go złamać.Cios na pas kontrowersyjny, ale DDD juz na wejściu pod kawalek Boba Marleya wchodząc wyglądał jak zjarany i gotowy na plażę nie walkę.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 27-08-2023 10:13:35 
Autor komentarza: horhe88 Data: 27-08-2023 10:10:45
HMMMM od lat oglądam boks i pierwszy raz coś takiego słyszę. Prawidłowo założone spodenki to takie gdzie górna ich krawędź jest na wysokości linii pępka więc każdy cios w pas jest poniżej linii pępka i zawsze ciosy w pas były legalne.

*
*
*

Dokładnie kolego. Pamiętam Cię przy okazji i fajnie, że się odzywasz. Pępek i belt line jest kluczowe. Jak ktoś sobie zarzuci spodenki pod cycki jak Lennox Lewis czy Tyson Fury to już jest trudniej z oceną, ale takie coś to powinno być od razu ukrócone.
 Autor komentarza: Uznam
Data: 27-08-2023 10:21:26 
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=295180169897745&set=p.295180169897745&type=3
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 27-08-2023 10:23:54 
Uznam, wrzucasz pikselozę z niewiadomego źródła po niewiadomo jakim przerobieniu. Ja Ci tu piszę, że walkę obejrzałem, mam ją nadal na dysku w 1080p i powtórki pokazują to:

https://imgur.com/YySiy6A

Ja wiem, że dzisiaj wszystko w czasach deep fake można podważyć, ale rozmawiamy jak ludzie cywilizowani czy robimy sobie jaja?
 Autor komentarza: Hugo
Data: 27-08-2023 10:24:10 
@Barton Fink
Nie błędnik, tylko cienkie łydki nie wytrzymujące przy mocnym uderzeniu nacisku potężnego własnego ciała. Dlatego nogi się rozjeżdżają, choć Dubois zachowuje świadomość. A potem wchodzi panika po nokdaunie i jest koniec.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 27-08-2023 10:27:42 
BartonFink
Witam

Szczególnie śmieszne była 1 walka Lennoxa z Holyfieldem gdzie Lennox miał suspensor założony 5 cm poniżej mięśni klatki piersiowej a spodenki jeździły góra dół przez całą walkę.
 Autor komentarza: Uznam
Data: 27-08-2023 10:30:59 
BartoniFink

Jak znajdę lepsze zdjęcie, to na pewno wrzucę.

Pisałem w innym wątku, że w pierwszej powtórce wydawało się, że cios był prawidłow. Z innego ujęcia widać było ewidentnie, że był lekko poniżej granicy pasa.

1080p to standard dzisiaj ;)
 Autor komentarza: sekundant
Data: 27-08-2023 10:31:22 
BartonFink, przecież na twojej klatce też widać, że część rękawicy ląduje minimalnie poniżej. Ujęcie jest od wewnętrznej strony rękawicy, która jest węższa. Dlatego kluczowe jest ujęcie z drugiej strony, a tam widać, że 5cm zabrakło do sensacji.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 27-08-2023 10:32:09 
Autor komentarza: horhe88 Data: 27-08-2023 10:27:42
Szczególnie śmieszne była 1 walka Lennoxa z Holyfieldem gdzie Lennox miał suspensor założony 5 cm poniżej mięśni klatki piersiowej a spodenki jeździły góra dół przez całą walkę.


I szkoda, że tak mało jest dzisiaj normalnych ludzi w ringu w roli arbitrów, którzy jeszcze kiedyś zniżyli się do tego poziomu, że potrafili te spodenki obniżyć i uspokoić. Widziałem bardzo dużo walk gdzie spodenki zjeżdżały bardzo nisko i widać było już ochraniacz więc sędzia wziął się do roboty. Za mało jednak walk widziałem gdzie sędzia podszedł do gościa i spodenki obniżył, bo tu już wiało farsą. Holy-Lennox to jeden z dobrych przykładów.
 Autor komentarza: pankracy
Data: 27-08-2023 10:34:16 
Naleśnik Fury go wyjaśni bo jak wiadomo ciosy na korpus to jego specjalność a patrząc jak Usyk na nie reaguje to nie widzę tu innego zwycięzcy jak król cyganów.
 Autor komentarza: Uznam
Data: 27-08-2023 10:34:22 
sekundant

Dokładnie się z Tobą zgadzam. Na tym zdjęciu również widać, że jest poniżej.
Na moim, czyli drugim ujęciu widać ewidentnie.

Koniec tematu.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 27-08-2023 10:35:21 
Autor komentarza: sekundant Data: 27-08-2023 10:31:22
BartonFink, przecież na twojej klatce też widać, że część rękawicy ląduje minimalnie poniżej. Ujęcie jest od wewnętrznej strony rękawicy, która jest węższa. Dlatego kluczowe jest ujęcie z drugiej strony, a tam widać, że 5cm zabrakło do sensacji.


To są jakieś "części" rękawicy? Już nie rób z tego VAR i piłki nożnej z piłką przekraczającą obwodem linię. Kciuk i knykcie lądują na pępek. Miałem robione badanie dna oka niedawno, to jest prawidłowy cios.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 27-08-2023 10:36:02 
Autor komentarza: Uznam Data: 27-08-2023 10:34:22
Koniec tematu.Tak to sobie wiesz do kogo możesz mówić? Wiesz?
 Autor komentarza: Uznam
Data: 27-08-2023 10:39:53 
Jak robiłeś badania dna oka, to jakiś powód musiał być. Ja na szczęście mam sokoli, to zawsze pomogę. Dobra uciekam, bo nie ma o czym debatować.
 Autor komentarza: horhe88
Data: 27-08-2023 10:47:41 
BartonFink
W walce Lennox Holly sędzia powinien nakazać lennoxowi ściągnąć na dół suspensor a nie tylko spodenki. Przy prawidłowej wysokości spodenek Lennox dalej miał suspensor na wysokości niemalże klatki piersiowej co chroniło jego tułów. Ale mniejsza o to. We wczorajszej walce cios który dostał Usyk był prawidłowy i wie to Usyk oraz jego menadżer i dlatego Usyk nie odnosi się merytorycznie do pytań na ten temat tylko obraca wszystko w żart a Klimas wymyśla jakieś nowe przepisy bokserskie, że wolno bić jedynie powyżej spodenek. Część ludzi którzy oglądają boks tylko sporadycznie może w to uwierzy, niemniej cios w pas od zawsze był legalny.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 27-08-2023 10:48:30 
Ja nie jestem chamem z wioski kolego. Robienie regularnych badań nie jest ujmą, a wręcz przeciwnie, jest świadomym wyborem, którego tacy jak ty nigdy nie pojmą i się wyników obawiają. Już pomijam okresowe badania, na które wyślą cię z pracy o ile pracujesz gdziekolwiek i nie jest to jakiś januszeks gdzie takie rzeczy załatwia się od ręki byleby nie pojawił się w pracy najebany jak stodoła. Ty masz na szczęście "sokoli" wzrok jak wujek Władek, którego nic nigdy nie bolało do sześćdziesiątki. Wujek władek to miał krzepę ogólnie, pił z młodymi ramię w ramię i młodzi wymiękali. Wujek Władek potem się złożył w sześć miesięcy po tym jak wykryto u niego nowotwór z przerzutami, ale wzrok też miał "sokoli".

Jak uciekasz to uciekaj, ale nie pierdol głupot, bo ludzie czytają.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 27-08-2023 10:59:41 
Ja ponawiam pytanie, gdzie są teraz ci wszyscy eksperci od jaj Joshuy. Że powinien był "ostro ruszyć" i że Dubois "ostro ruszy".
I co, ruszył?
 Autor komentarza: LowBlow
Data: 27-08-2023 11:02:08 
Jeżeli chcecie lekcję z ciosów poniżej pasa, zapraszam do lektury. Walka Gołota-Bowe. Obejrzyjcie te ciosy i reakcję Riddicka. Usyk przyjął czysty cios zadany prawidlowo w korpus, dokładniej w brzuch, nie podbrzusze. Został znokautowany. Mistrzem jest Daniel Dubois. I nie jest ważne, że Usyk to mega mistrz, "marvelowy" bohater, lepszy pod każdym względem od innych. I nie jest też ważne, że Dubois mial kondycję na 1,2 czy 5 rund. Nie jest istotne czy wszedl mu cios życia. Ważna jest prawda a nie zakłamanie. Po prostu nikt nie miał pozwolić aby tak się stalo, przecież być może ogladajacy to Rosjanie by się ucieszyli? Co ma boks do propagandy politycznej? Żałosne to wszystko. Gratulacje dla nowego mistrza! Dla mnie Usyk jest tchórzem i aktorem. Stracił w moich oczach to co bylo wokół jego osoby wykreowane przez media. Jest zwykły a nawet ma mniej honoru niż inni.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 27-08-2023 11:09:34 
Autor komentarza: Ariosto Data: 27-08-2023 10:59:41
Ja ponawiam pytanie, gdzie są teraz ci wszyscy eksperci od jaj Joshuy. Że powinien był "ostro ruszyć" i że Dubois "ostro ruszy".
I co, ruszył?Po co jątrzysz? Joshua, a Dubois? Joshua w tamtym momencie był obrońcą (3?) pasów, gościem ułożonym, pewnym siebie, zabezpieczonym finansowo. Mężczyzną. Dubois to jest szczypior przy nim. Jego w połowie zjadło widowisko i w połowie Usyk (poza momentem, gdzie się przewrócił i powinien był przegrać przez KO).

Przecież w stosunku do Dubois wszyscy (większość?) pisała, że on nie ma tlenu na ruszenie i to było widać w tej walce. Co ta walka ma dowieść w stosunku do dwumeczu Joshua-Usyk? Że nie łatwo Usyka złapać i iść na niego na hurra? My to wiemy kocie. Z kolei w tej walce Usyk pokazał coś bardzo słabego i jak on nie będzie panem sytuacji i organizatorem walki (sędziego) to będzie zupełnie inna para kaloszy. Fury zrobi z tego cygańskie wesele i go upokorzy.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 27-08-2023 11:11:29 
Co do ciosu z 5 rundy. Moim zdaniem był całkowicie przepisowy, centralnie w pas. Sędzia uległ presji kibiców, którzy w 80% byli Ukraińcami i reagowali z oburzeniem po każdym przyaktorzeniu Usyka.

Po tym ciosie powinno być liczenie, Sasza pewnie by wstał, ale chuj wie jakby to się potoczylo dalej, bo cios złożył go w pół i nawet po tych 5 minutach Usyk go odczuwał, a Dubois potrafi kończyć.

Co do przebiegu walki, to w 99% kontrola Usyka, młody ewidentnie nie lubi przyjmować ciosów i brak mu charakteru i determinacji by w ciężkich chwilach wziąć się w garść i walczyć do końca. Daniel niczego nie pokazał w tej walce, zabrakło agresji, został zepchnięty do defensywy, ani razu nie potrafił pokazać kto jest większym facetem w ringu. Wypadł gorzej niż AJ w pierwszej walce, nie mówiąc już o drugiej walce, w której Joshua miał sporo momentów w których pokazywał dlaczego miał pasy. Wszystkie rundy dałem Usykowi.

Gala ogólnie organizacyjnie wyszła dobrze, stadion prawie pełny, jedyny problem to wjazd i wyjazd z imprezy, karta słaba, walki mało atrakcyjne, Czerkaszyn zawiódł i okazał się bardzo jednowymiarowy, nie radzący sobie z pressingiem. Dobrze, ze ostatecznie nie wziąłem miejsca na płycie, bo ostatnie dwie godziny lało, w 5 rzędzie trybun lekko zachaczalo, ale płyta to już pływała.
Generalnie miało to być święto Ukraińców i było.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 27-08-2023 11:12:10 
To był jak najbardziej prawidłowy cios. Dla mnie osobiście skandal.
 Autor komentarza: tezetwu
Data: 27-08-2023 11:16:12 
Najgorsze jest to że Usyk sugeruje, że to był cios w jaja. Najpierw w ringu, a później mówiąc o tym w wywiadach. Sam wie że złożył się jak parasol po czystym ciosie, i jeszcze wspomina coś o walkach ulicznych, bo jak ktoś śmie sugerować, że mógł przegrac.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 27-08-2023 11:17:26 
Autor komentarza: rocky86 Data: 27-08-2023 11:11:29
Co do ciosu z 5 rundy. Moim zdaniem był całkowicie przepisowy, centralnie w pas. Sędzia uległ presji kibiców, którzy w 80% byli Ukraińcami i reagowali z oburzeniem po każdym przyaktorzeniu Usyka.

+

Autor komentarza: rocky86 Data: 27-08-2023 11:11:29
o tym ciosie powinno być liczenie, Sasza pewnie by wstał, ale chuj wie jakby to się potoczylo dalej, bo cios złożył go w pół i nawet po tych 5 minutach Usyk go odczuwał, a Dubois potrafi kończyć.

+

Autor komentarza: rocky86 Data: 27-08-2023 11:11:29
Gala ogólnie organizacyjnie wyszła dobrze, stadion prawie pełny, jedyny problem to wjazd i wyjazd z imprezy, karta słaba, walki mało atrakcyjne, Czerkaszyn zawiódł i okazał się bardzo jednowymiarowy, nie radzący sobie z pressingiem. Dobrze, ze ostatecznie nie wziąłem miejsca na płycie, bo ostatnie dwie godziny lało, w 5 rzędzie trybun lekko zachaczalo, ale płyta to już pływała.

Nie ma co jechać swoim autem na takie imprezy. W sensie swoim pojechać do hotelu i tam zostawić, a wziąć taksówkę/ubera/bolta (cokolwiek byleby wcześniej) i tyle. Dobrze, że nie zmokłeś. Mam nadzieję, że pojechałeś na luzie zamiast zakładać najlepszą marynarkę. I tak, z płyty widać bardzo chujowo, bo jest spod ringu i ludzie czasem zasłaniają wstając, kręcąc się, przesmradzając. Ja też wolę pierwszy rząd trybun niż przereklamowaną płytę spod ringu. Na trybunach siedzisz na wysokości ringu i widać wszystko jak na dłoni.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 27-08-2023 11:22:34 
"Że nie łatwo Usyka złapać i iść na niego na hurra? My to wiemy kocie."

Nie wiecie :). Jeszcze do wczoraj było pisane o tym ostrzym ruszaniu. A jątrzę, bo przez KILKA LAT musiałem słuchać pierdolenia jak to Joshua przegrał, bo miał złą taktykę. Że z Usykiem "nie można boksować, tylko trzeba ruszyć". Nawet jak przeczył temu wybór dwóch z kolei elitarnych trenerów, nadal było powszechne to p...lenie. Teraz trzeci z kolei sztab wybiera w sumie podobną taktykę, dlatego pytam się, gdzie są te głosy ekspertów od ruszania.
 Autor komentarza: tezetwu
Data: 27-08-2023 11:27:00 
Taktyka jest pod swojego zawodnika. Żeby ruszyć trzeba być bijokiem jak Chisora, który przyjmuje, a i tak idzie dalej, bo nie boi się zostać znokautowanym.
 Autor komentarza: VVD
Data: 27-08-2023 11:34:46 
Wreszcie jakaś walka Usyka w której były emocje, od pojedynku z Bellew takich nie było. Gdybanie mnie nie interesuje, więc wszystkie teorie pt."co by było gdyby..." są marnowaniem czasu, na żywo cios wydawał się prawidłowy, od tego jest sędzia żeby decydować, dziadowska gala, kiepsko zorganizowana, pożałowano pieniędzy na sędziego z górnej półki. Boks to syf ale dobrze że Usyk wygał bo gdyby szczęśliwie wygrał Bibuła to walki na szczycie by nie miały sensu jeśli na szczycie miałby być Bibuła.
 Autor komentarza: sekundant
Data: 27-08-2023 12:08:49 
1080p jak ktoś chce sobie obejrzeć jeszcze raz

https://www.dailymotion.com/video/x8ni9d8
 Autor komentarza: bison0516
Data: 27-08-2023 12:14:08 
Czy ten oszust, który coś bredzi, że dostał w jaja nosi je na pępku? Inna sprawa, że ten Dubois to cienias i jakby miał zostać mistrzem, to byłby to chyba koniec boksu. Ale ten banderowski oszust, to już dla mnie też żaden mistrz.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 27-08-2023 12:39:05 
@NT

Płyta czasami ma sens. Wziąłem takie miejscówki na Włodarczyk vs Gevor w Poznaniu, 3 czy 4 rząd i wszystko było widac elegancko. Gorzej jak ci siądzie przed ktoś postury Wacha.
Jak mam daleko do eventu, to trzymam się Twojego patentu, ale do Wro, to mam nieco ponad godzinkę jazdy autem, a budzić to się wole we własnym łóżku.
W zeszłym roku byłem w Łódzkiej arenie na innym wydarzeniu, arena pełna, problemu z wjazdem i wyjazdem brak, świetnie to było zorganizowane.
We wrocku problemem jest zbyt skomplikowany układ drogowy przy stadionie, za dużo skrzyżowań.

Ubieram się jak lubię, a ze lubię ładnie, to zawsze jestem piękny. Polecam koszule marki Desoto, czujesz się jakbys nosił t-shirt, a wyglądasz jak w koszuli (bez prasowania 100% bawełna, elastyczne, oddychają, super wygodne). Marynarki, to już na inne okazje.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 27-08-2023 12:59:48 
Autor komentarza: rocky86 Data: 27-08-2023 12:39:05
Płyta czasami ma sens.


Ja się bardzo zawiodłem na płycie na walce Zimnoch-Mollo. Ok, zawiodłem to za duże słowo. Plusy były takie, że jak Zimnoch jebnął na deski to aż huk poszedł i każdy wyskoczył z krzesełek - atmosfera. Drugi plus to Mazurek przed walką, ta hala wtedy oddała echo niesamowite jak to popłynęło. Nie wiem czy na trybunach był taki efekt. Nie mniej jednak zasłaniano mi. Ja przyszedłem oglądać boks, a nie siedzieć na telefonie, wstawać, iść gdzieś, coś robić, itd. To było wkurwiające. Bardzo słabo się walkę moim zdaniem tak ogląda. Z trybuny jest luzik, siedzisz sobie bez tłoku na undercardzie, wszystko widzisz w main event. Wyjście bokserów, ring pięknie oświetlony i na widoku. Ja jestem trybuna guy.

Jeżeli mieszkasz blisko to sensownie, ale warto przyjechać wcześniej przed galą, zaparkować możliwie najbliżej wyjazdu. Iść na obiad, pokręcić się na mieście, przyjść na undercard. Wtedy każdy wpuści jak już wyjdziesz z tłoku (szatni w zimie) i jest ok.

Nie obchodzi mnie jak się ubierasz xD To taki żart w kontekście kogoś kto wyszedł pierwszy raz na galę boksu. Mam nadzieję, że wziął kwiaty i bombonierkę.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 27-08-2023 13:29:40 
Autor komentarza: Ariosto Data: 27-08-2023 11:22:34
Nie wiecie :). Jeszcze do wczoraj było pisane o tym ostrzym ruszaniu.Kto "sensowny" na tej stronie to pisał? W sensie kto zakładał, że tak będzie?
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 27-08-2023 13:31:58 
I zaznaczam - sensowny.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 27-08-2023 13:47:46 
Ariosto
Ruszył ..i parę razy zranił Usyka..walczył odważniej od AJ..
 Autor komentarza: rocky86
Data: 27-08-2023 13:59:05 
NT

Jak kto woli, ja tez raczej wybieram trybuny, a na nich tez nie jest wszystko kolorowe. Ludzie z wysokich miejsc ładują się na niższe rzędy i siadają, później okazuje się, ze miejsce wykupione, wiec wychodzą, inni przychodza, łażą po browary, kiełbasy, siku, dwójkę, fajkę i chuj wie co tam jeszcze.

Jedna rzecz mnie wqrwiala wczoraj, sztuczny dym. Nie wiem po co to było, a siedziałem niedaleko wylotu, wiec jak złe zawiało, to mi przesłaniali ring.

Co do ubioru, to niektórych ponosi, szczególnie laski, które przychodza ubrane jak na studniówkę, chociaż na nie nie narzekam :)
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 27-08-2023 14:54:59 
Tutaj jest parę takich wypowiedzi
http://www.bokser.org/content/2023/08/18/114051/index.jsp

A ostatnio Rentier pisał, że "musi wejść jak taran", czy to ktoś sensowny to już zostawiam obok :).

Z większych znawców - Miszkiń też mówił, że jedyna szansa Dubois to pójść na całość w pierwszych dwóch rundach
http://www.bokser.org/content/2023/08/22/234557/index.jsp

A trener Dubois robił zasłonę dymną:
"- Na pewno nie można boksować z kimś takim jak Usyk. My będziemy chcieli zrobić z tego nawet brzydką, ale fizyczną walkę - mówi Don Charles, trener Daniela Dubois"

I tak naprawdę nie chodzi mi o Dubois, tylko o AJ i całe LATA wypowiedzi tych wszystkich "ekspertów od jaj", że Joshua z Usykiem przegrał, bo miał złą taktykę, a powinnien pójść na całość...
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 27-08-2023 15:09:33 
Rentier to konto satyryczne :)
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 27-08-2023 16:30:35 
Dziś Usyka może pokonać Fury , Bakolie, ma szansę punczera Wilder..
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 27-08-2023 19:21:00 
W sumie chciałbym aby Ngannou zadał taki sam cios Fujarowi jak Dibuła Usykowi - optyka anglosaskich obserwatorów, antyfanów Usyka byłaby zgoła inna, no i byśmy mieli mega sensacje :)
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 27-08-2023 23:06:44 
Daniel mimo że przegrał parę razy Usyka pogonił..Daniel nie ma tego drugiego bokserskiego życia..jak zostaje naruszony to już w sumie początek jego końca..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.