RING TELEGRAM (23 SIERPNIA 2023)

Dziś zaczynamy "fight week" przed walką Usyk vs Dubois, ale dużo innego dzieje się w boksie zawodowym. Oto skrót wiadomości w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

Tom Schwarz (27-1, 19 KO) zostawił problemy osobiste za sobą i 23 września w Magdeburgu sprawdzi formę po półtorarocznej przerwie z łowcą niespodzianek, Konstantinem Dowbiszczenką (10-13-1, 7 KO). Schwarz jedyną porażkę w karierze poniósł z rąk Tysona Fury'ego.

Arsen Goulamarian (27-0, 18 KO) - mistrz świata wagi cruiser federacji WBA, dostał od Anglików ofertę walki z Richardem Riakporhe'em (16-0, 12 KO). Negocjacje trwają.

Eumir Felix Marcial (4-0, 2 KO) - brązowy medalista olimpijski z Tokio w wadze średniej, wstrzymuję karierę zawodową, by skoncentrować się na kolejnych igrzyskach olimpijskich, tym razem w Paryżu (2024). W związku ze zmianami limitów Filipińczyk będzie startował w wadze 80 kilogramów.

- Canelo miał długą u trudną karierę, powoli więc jego czas mija, a on z walki na walkę schodzi w dół. Dlatego też uważam, że Charlo ma duże szanse na wygraną - mówi znakomity Keyshawn Davis. Walka Saula Alvareza (59-2-2, 39 KO) z Jermellem Charlo (35-1-1, 19 KO) już 30 września.

- Lubię Joshuę, ale ostatnio wydaje się trochę zagubiony i jakby poszukiwał pomocy. Według mnie Wilder pokona go przez nokaut - mówi Shakur Stevenson o potencjalnym starciu na szczycie wagi ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.