TRENER RIVAS DOLECIAŁ DO CZERKASZYNA

Amerykanin Melvin "Chico" Rivas będzie w narożniku Fiodora Czerkaszyna (22-0, 14 KO) podczas walki z niepokonanym Anauelem Ngamissengue (12-0, 8 KO). W pojedynku wieczoru mistrz świata wagi ciężkiej Aleksander Usyk (20-0, 13 KO) skrzyżuje rękawice z Danielem Dubois (19-1, 18 KO) w obronie pasów WBA, WBO, IBF.

Gdy w lutym 2022 roku Czerkaszyn wyleciał na treningi do Stanów Zjednoczonych, od razu trafił pod skrzydła Rivasa do jego sali treningowej w Fort Lauderdale w stanie Floryda. To właśnie w tym miejscu trenowali m.in. byli mistrzowie świata - Leslie Stewart czy Kirył Relich. "Chico", który otworzył salę bokserską w latach 80. w wieku zaledwie 23 lat, jest doskonale znany polskim kibicom boksu, bo w przeszłości współpracował także z Patrykiem Szymańskim, Kamilem Łaszczykiem i Maciejem Sulęckim.

Pochodzący z Hondurasu szkoleniowiec sekundował Czerkaszynowi we wszystkich dotychczasowych pojedynkach w USA. Fiodor w amerykańskim debiucie w sierpniu 2022 roku w Hollywood na Florydzie znokautował w 4. rundzie Gilberta Venegasa Juniora. Nieco ponad dwa miesiące później w Minneapolis pokonał jednogłośnie na punkty Nathaniela Gallimore'a. W kwietniu br. wystąpił na wielkiej gali w Las Vegas, gdzie w walce wieczoru Gervonta Davis znokautował Ryana Garcię. Reprezentujący Polskę i Ukrainę pięściarz wygrał przez techniczny nokaut w 9. rundzie z Meksykaninem Eliasem Espadasem.

27-letni zawodnik grupy KnockOut Promotions do walki przygotowywał się w Karpaczu z zespołem czempiona wagi ciężkiej. Jak zapewnia, przylot trenera Rivasa z USA do Polski w tygodniu walki nie stanowi większego problemu.

- Trener Rivas wie, że możliwość trenowania z Aleksandrem Usykiem, który ma zapewnioną opiekę na najwyższym światowym poziomie, nie trafia się często. To dla mnie bezcenna nauka, dlatego zgodził się, bym przygotowywał się w Polsce. Byliśmy w kontakcie, wiedział, co tu robię i jak trenuję. Zależało mi, by przyleciał do Wrocławia, bo czuję, że przy nim się rozwijam. Chcę to pokazać w ringu, dlatego cieszę się, że trener będzie w moim narożniku - powiedział Czerkaszyn.

Przed nami końcowe odliczanie przed wielką galą w stolicy Dolnego Śląska. Już w środę 23 sierpnia na Placu Wolności odbędzie się trening medialny z uczestnikami wydarzenia, który będzie otwarty dla publiczności (początek o godzinie 17:00). W czwartek na Tarczyński Arena pięściarze spotkają się na konferencji prasowej. W piątek kibice będą mogli zobaczyć bohaterów gali podczas tradycyjnej ceremonii ważenia (Plac Wolności, godzina 14:00). Transmisja gali w serwisie MEGOGO.

Karta walk gali we Wrocławiu:
Aleksander Usyk (20-0, 13 KO) vs Daniel Dubois (19-1, 18 KO) - walka o pasy WBO, WBA, IBF wagi ciężkiej
Denys Berinczyk (17-0, 9 KO) vs Anthony Yigit (27-3-1, 10 KO) - waga lekka
Dmytro Mytrofanow (13-0-1, 6 KO) vs Hamzah Sheeraz (17-0, 13 KO) - waga średnia
Daniel Łapin (7-0, 1 KO) vs Aro Schwartz (20-6-1, 13 KO) - waga półciężka
Fiodor Czerkaszyn (22-0, 14 KO) vs Anauel Ngamissengue (12-0, 8 KO) - waga średnia
Vasile Cebotari (13-0, 5 KO) vs Joel Julio (39-17, 33 KO) - waga półśrednia
Rafał Wołczecki (9-0, 6 KO) vs Roberto Ariazza (19-7, 14 KO) - waga średnia
Nursultan Amanżołow (5-0, 4 KO) vs Lazizbek Mullożonow (3-0, 3 KO) - waga ciężka
Oleksandr Solomennikow (12-0, 7 KO) vs Piotr Gudel (10-10-1, 1 KO) - waga piórkowa
Aadam Hamed (debiut) vs TBA - waga junior średnia
Ziyad Almaayouf (3-0, 1 KO) vs Janos Penzes (2-4, 1 KO) - waga super lekka
Bryce Mills (12-1, 4 KO) vs Damian Tymosz (7-2-1, 4 KO) - waga super lekka
Jaroslav Charcyz (2-0-0, 2 KO) vs Konrad Czajkowski (2-0-1, 1 KO) - waga lekka

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.