OŚWIADCZENIE DILLIANA WHYTE'A: JESTEM ZDRUZGOTANY I ZSZOKOWANY

Dillian Whyte (29-3, 19 KO) wydał oświadczenie, w którym przyznaje, że - oczywiście - jest zszokowany wykryciem w jego organizmie niedozwolonych środków wspomagających.

Na tydzień przed rewanżem z Anthonym Joshuą (25-3, 22 KO) organizacja VADA przesłała promotorom oraz Brytyjskiej Komisji Bokserskiej (BBBofC) pozytywne wyniki kontroli antydopingowej. Walki nie będzie. Być może uda się jeszcze sprowadzić dla AJ-a innego przeciwnika.

"Jestem zszokowany i zdruzgotany raportem VADA. Rano dowiedziałem się, że walkę odwołano, bez dania mi możliwości udowodnienia niewinności. Mogę zapewnić bez cienia wątpliwości, że nie wspomagałem się podczas tego obozu, ani kiedykolwiek, żadnymi zakazanymi substancjami. Jestem niewinny i proszę, by dano mi czas, bym mógł swoją niewinność udowodnić. Tak jak ostatnim razem, tak i teraz udowodnię, iż jestem niewinny" - napisał między innymi w swoim oświadczeniu Whyte. Były pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej nawiązał tym samym do sytuacji związanej z walką z Oscarem Rivasem, gdy również wykryto w jego organizmie pewne środki, lecz z czasem oczyścił się z tych zarzutów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 05-08-2023 17:21:07 
Ciekawe co tam wleciało. Dillian wyglądał ostatnio jakby ostro przytył. Wydawał się potężny chociażby w Rzeszowie na walce Babic vs Różański.
Może poszło coś na zrzucenie wagi szybciej.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 05-08-2023 18:31:55 
Lubilem Dilliana, ale juz stracilem do niego sympatie. Niech walczy z Millerem.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 05-08-2023 18:34:46 
@BlackDog
Raczej standardowy zestaw. Czyli pewnie anaboliki zwiększające siłę i wydolność, plus jakieś preparaty osłonowe. Utrudniające wykrycie. Myślę, że coś w rodzaju "koktajlu Millera", dzięki któremu brojler fruwał po ringu jak młoda sikorka.

Zbijacze wagi, czyli najczęściej diuretyki, w połączeniu z jakimiś pobudzaczami, to domena lżejszych kategorii. W których potrzebny jest szybki efekt jojo. Czyli błyskawiczne odwodnienie, żeby następnego dnia ważyć tyle samo, co przed zbijaniem albo wręcz dorzucić kilogram lub dwa. W ciężkiej to nie ma sensu, jeśli naprawdę trzeba, to zbija się inaczej :)
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 05-08-2023 21:14:22 
Może i tak. Bardziej myślałem o jakimś celnbuterolu czy coś w ten deseń żeby spalić szybko trochę słoniny. Wiadomo że w Hw nie trzeba dusić wagi ale też wychodzenie do ringu z wagą pod 130 kg to niezbyt mądry pomysł. Już z Wachem miał kiedyś facet ciezszą przeprawę bo forma była cienka.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 05-08-2023 23:52:27 
Niii :) To tak nie działa. Clen owszem, wspomaga spalanie tłuszczu. Ale nie na tydzień przed walką. Bo to nie jest typowy spalacz, nie wiem, w stylu kofeiny czy efedryny, tylko raczej "dopalacz". Przede wszystkim zwiększa wydajność tlenową. Dlatego zawodowi sportowcy zazwyczaj stosują go bliżej początku obozu. I z reguły łączą z anabolikami, które w tym wypadku pełnią funkcję osłonową.

Bo co z tego, że ktoś może trenować dłużej i ciężej, jeśli od razu na początku złapie kontuzję z powodu "zmęczenia materiału"? Istnieją całe rozpiski, co, jak i kiedy brać. I w żadnej nie widziałem Clenu jako substancji samodzielnej. Samodzielnie to go sobie mogłem brać ja, żeby wspomóc się przy astmie:) Zawodowcy pokroju Canelo zawsze łączą. Więc myślę, że Whyte grał jakiś oxandrolon. Albo coś nowocześniejszego, bo go stać. Teraz mu to "wykryli", bo walka z Joshuą, który ma większą wartość marketingową, ale za pół roku pewnie zrobią ten sam manewr, co z młodym Bennem. Powiedzą, że to w jajkach było. Dilian zjadł tonę i mu wykryli doping. A że nie wiedział, że jak się zje tonę jajek, to może być taki efekt, zostanie uznany za czystego :P
 Autor komentarza: Peyotl
Data: 06-08-2023 11:22:13 
Ktoś tu kiedyś pisał, że Whyte ma wspaniałe resume...owszem: 2012 - złapany na dopingu, 2-letnie zawieszenie, 2019 - pojedynek z Rivasem, znowu doping, 2023 - zkolejna wtopa. Faktycznie, zajebiste resume bijoka spod remizy.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 06-08-2023 11:57:24 
Choć do końca nie wiadomo co stosował to pojawia się pytanie:
Czy zarabiając taką kasę tak ciężko jest utrzymać wagę i kondycję?

No ale równie dobrze można pytać Adama Kownackiego o to.
I o to czemu nie wziął się za technikę itd.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.