SHAKUR STEVENSON ZAPRASZA ŁOMACZENKĘ DO TAŃCA

Rano informowaliśmy Was o bezkrólewiu na tronie World Boxing Council w wadze lekkiej. O wakujący pas powalczy teraz Shakur Stevenson (20-0, 10 KO). Z kim? On sam najchętniej skrzyżowałby rękawice z Wasylem Łomaczenką (17-3, 11 KO).

W teorii tak powinna właśnie wyglądać para boksująca o te trofeum, gdyż są to dwaj najwyżej notowani pięściarze w rankingu. Bezdyskusyjny mistrz świata na granicy 61,2 kilograma - Devin Haney (30-0, 15 KO), idzie w górę do kategorii junior półśredniej na walkę z mistrzem WBC Regisem Prograis (29-1, 24 KO). Póki co stracił tylko pas WBC i zachował pozostałe trzy - IBF, WBA i WBO. To również wkrótce może się zmienić.

Łomaczenko może zaboksować ze Stevensonem o pas WBC, albo poczekać na starcie o wakujący tytuł innej federacji. Bo takie decyzje powinny niedługo nastąpić. Stevenson ma jednak nadzieję, iż uda mu się namówić do pojedynku legendarnego ukraińskiego boksera.

- Hej, mistrzu, dajmy kibicom walkę na najwyższym poziomie technicznym. Niech ci najbardziej zagorzali kibice pięściarstwa dostaną boks na najwyższym poziomie - zwrócił się do Łomaczenki niepokonany Stevenson, w przeszłości mistrz świata wagi piórkowej i super piórkowej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: SWJar
Data: 02-08-2023 21:38:00 
No i super, kibicuję tej potyczce póki Vasyl nie jest przeterminowany zupełnie, a nie jest co pokazała ostatnia walka. A Haney nich buduje swoje dziedzictwo tam gdzie nie ma Shakura
 Autor komentarza: Marduk
Data: 02-08-2023 22:31:04 
Zróbcie tą walkę proszę. Bardzo chętnie bym obejrzał. Najpierw Shakur vs Łoma, a potem Shakur vs Davis, jeśli ten drugi nie obsra zbroi. Mega byłaby walka Shakura z Łomą i oczywiście moim zdaniem Shakur by wygrał.
 Autor komentarza: b0ndevi4nt
Data: 02-08-2023 23:28:51 
Wydaje mi się mimo wszystko, że Davis jest w tej chwili najmocniejszy w dywizji. Ten niestety kisi regularny pasek WBA i mu to wystarcza. Nie wiem czemu nie szuka walk z najlepszymi. Zarobił porządnie w walce z Garcią i powinien teraz poszukać wyzwań sportowych. Chyba, że mu zaraz znowu odpierdoli i go wpakują do paki za jakieś gówno...
 Autor komentarza: Polakos
Data: 03-08-2023 12:25:39 
No chyba najlepsza walka dla Shakura w tym momencie. Szanse na pojedynek z Davisem pewnie niewielkie, Haney w tym limicie już raczej nie poboksuje.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.